Cholangiocarcinoma – آیورودا درمان گیاهی

[ad_1]

Cholangiocarcinoma (CC) همچنین شناخته شده به عنوان صفرا, سرطان, سرطان است از مجرای صفراوی سیستم و ممکن است سرچشمه یا در کبد و یا extrahepatic مجاری صفراوی. بیش از 95 درصد از این تومورهای مهاجم داکتال adenocarcinomas و بسیاری از بیماران در حال حاضر با غیر قابل جراحی و یا بیماری متاستاتیک. دیرینه التهاب مزمن و عفونت های انگلی هستند که مسئول این وضعیت. علائم شایع عبارتند از: زردی, رس, رنگ مدفوع تیره ادرار, خارش, کاهش وزن و درد شکم.

Ayurvedic درمان CC است که در درمان تومور کنترل علائم و جلوگیری از انسداد جریان صفرا و عفونت و سایر عوارض و طولانی زندگی است. داروهای آیورودا مانند Arogya-Vardhini Triphala-Guggulu, Kanchnaar-Guggulu, Punarnavadi-Guggulu, Chandraprabha-Vati و Bhunimbadi-چرا استفاده می شود برای درمان واقعی تومور. داروهای گیاهی مانند Kutki (Picrorrhiza kurroa), Sharpunkha (Tephrosia پورپورا), Kalmegh (عصاره andrographis paniculata), Punarnava (Boerhaavia diffusa), Karela (Momordica charantia), Trikatu (سه تند گیاهان), Pippali (Piper longum), Marich (Piper nigrum), Mandukparni (Centella asiatica), Haridra (Curcuma longa) و Daruharidra (زرشک aristata) نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای این منظور است. بسیاری از این داروهای گیاهی نیز کاهش التهاب و جلوگیری از عفونت.

داروهای مانند Yashtimadhuk (Glycyrrhiza glabra) و Amalaki (Emblica officinalis) می تواند به جلوگیری و یا درمان عوارض مانند فیستول سازند. این داروها نیاز به داده می شود در دوزهای بسیار بالا در دور ساعت به منظور درمان فیستول ناشی از تومور. به منظور جلوگیری از عود فیستول این داروها باید ادامه برای حداقل دو ماه پس از بهبودی کامل رخ داده است. برخی از بیماران در یک موقعیت به بلع دارو برای مثال کسانی که با استفراغ شدید. برای این بیماران این دارو را می توان پودر مخلوط شده را با شیر و عسل و سپس تجویز توسط یک سرنگ از طریق لوله معده.

داروهای مانند Kutki, Trikatu, Shankh-Vati, Chitrakadi-Vati, Hingashtak-Churna و Samudradi-لاوان-Churna می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای درمان یرقان و درد شکم. خارش معمولا ایجاد می شود به دلیل رسوب رنگدانه صفراوی در زیر پوست. این علامت می تواند به درمان با استفاده از داروهای مانند Haridra Amalaki Trikatu و Triphala (ميوه ها). از دست دادن وزن است که معمولا با درمان اولیه درمان تومور خود را. اما گسترده از دست دادن وزن می تواند به درمان با استفاده از داروهای مانند Suvarna-Malini-Vasant, Suvarna-Sutshekhar-Ras Suvarna-Parpati, Panchamrut-Parpati Ashwagandha (Withania somnifera) Shatavari (مارچوبه racemosus) Bala (Sida cordifolia) و Naagbala (Grewia hirsuta).

داروهای مانند Mahamanjishthadi-حضرت, Saarivasav, Kanchnaar-Guggulu و Punarnavadi-چرا می توان برای جلوگیری از گسترش تومور به سایر نقاط بدن. این دارو در ترکیب با سیستم ایمنی داروهای ترکیبی در اثر طولانی زندگی بيماران مبتلا است. ایمنی بدن را تقویت داروها عبارتند از: Tulsi (Ocimum sanctum), Bhrungraj (Eclipta alba) Triphala Abhrak-Bhasma, Suvarna-Bhasma و Heerak-Bhasma.

CC است که به طور کلی در نظر گرفته شده به یک پیش آگهی ضعیف با بقای کلی از حدود شش ماه با وجود تهاجمی مدرن ضد سرطان درمانی و مداخله ای مراقبت های حمایتی. درمان آیورودا در نتیجه قطعی نقشی در درمان این تومور و طولانی زندگی است.

[ad_2]