8 تعجب گیاهان هستند که به عنوان امن در نظر گرفته آیورودا پزشکی شکر

[ad_1]

کلمه آیورودا است مشتق شده از کلمه سانسکریت که به معنی آگاهی از طول عمر”. هر چند آیورودا ریشه های آن در هند در حال حاضر آن را تا به گسترش بال خود را در سریلانکا مالزی, جنوب اریکا, موریس, ژاپن و آمریکای شمالی ، هدف از آیورودا است که برای بازگرداندن یک فرد ذاتی هماهنگی. در درجه اول درمان آیورودا شامل رژیم غذایی, تفکر, گیاهان دارویی و سم زدایی و درمان و غیره.

آنچه که قند خون بالا با توجه به آیورودا?

با توجه به آیورودا قند خون بالا نامیده می شوند به عنوان Prameh. هر گاه هر گونه شرایط پزشکی مرتبط با اختلال عملکرد کلیه یا تغییرات غیر طبیعی در سیستم ادراری آن گنجانده شده است تحت Prameh. وجود دارد و در مجموع از 20 نوع زیر Prameh در آیورودا. 10 نفر از آنها به عنوان شناخته شده kaphaj prameh (یک بیماری با kapha dosha) 6 sub-انواع شناخته شده به عنوان pittaj prameh (یک بیماری با پیتا (پرنده) dosha) و 4 نوع زیر هستند به نام vataj prameh (یک بیماری با dosha واتا).

این kaphaj prameh حداقل پیچیده و کاملا قابل درمان فرم prameh. این pittaj و vataj prameh به ترتیب حاد تر از این kaphaj prameh. پیچیده ترین و علاج ناپذیر شکل prameh است madhumeh. Ayurvedic acharyas نشان می دهد که اگر kaphas prameh و vataj prameh در حال درست درمان نشود ممکن است منجر به madumeh در آیورودا.

چگونه آیورودا درمان دیابت ؟

با توجه به آیورودا madhumeh می تواند در درمان با استفاده از داروهای آیورودا برای کنترل قند همراه با تغییر در شیوه زندگی و ورزش و تغییرات در رژیم غذایی و سم زدایی روند.

در این مقاله 8 تعجب گیاهان هستند که به عنوان امن در نظر گرفته آیورودا قند پزشکی خواهد بود مورد بحث قرار گرفت. این دیابتی گیاهان مفید در ترویج سالم عملکرد متابولیک. این قند داروها در آیورودا علم آدرس قند خون و عدم تعادل و دیگر انتقادی دیابتی و سوخت و ساز مسائل مربوط به سلامت.

1. آلوئه ورا

آب آلوئه ورا گیاه کمک می کند به کاهش روزه قند خون در بیماران دیابتی است و از نظر خوب طب آیورودا برای کنترل قند. آن را حاوی یک ماده شیمیایی به نام فیتوسترولها است که شناخته شده به antihyperglycemic خواص. یک مطالعه انجام شده توسط گروه فارماکولوژی و سم شناسی در بنی-Sueif دانشگاه در مصر در سال 2012 ثابت شده است حضور ضد دیابتی مواد شیمیایی موجود در عصاره آلوئه ورا. مقاله منتشر شده در مجله Diabetes & اختلالات متابولیک در 2015 گزارش شده است که عصاره آلوئه ورا دارای کیفیت معکوس اختلال قند خون در عرض چهار هفته استفاده کنید. آن است که به طور گسترده ای استفاده می شود به عنوان یک آیورودا قند پزشکی است.

جهت استفاده از

شما می توانید آماده آلوئه ورا با اضافه کردن 2 قاشق چای خوری از ژل آلوئه ورا را در یک لیوان آب و نوشیدن آن را به دو بار در روز. آن را کمک خواهد کرد که شما را به regularise جریان انسولین و کاهش قند خون در سطح طبیعی است.

2. پونه کوهی

این عجیب و غریب گیاه اسپانیایی و منشاء مدیترانه حاوی ماده شیمیایی به نام گلیکوزیدهای که کاهش سطح قند خون در بدن است. همچنین افزایش سطح انسولین در خون و در نتیجه مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک کنترل قند در طب آیورودا.

جهت استفاده از

پونه کوهی را می توان مصرفی در صورت خشک شده را همراه با سالاد و سوپ و غیره. شما همچنین می توانید یک فنجان پونه کوهی, چای در صبح است. شما همچنین می توانید اضافه کردن 2-3 قطره از روغن پونه کوهی را در یک لیوان آب و یا مورد علاقه خود را در آب و آن را در صبح است.

3. شنبلیله

شنبلیله یک طب آیورودا برای کنترل قند که شناخته شده است به هیپوگلیسمیک فعالیت با افزایش تحمل گلوکز سطح در خون و در نتیجه کاهش سطح قند خون. این فیبر بالا در سطح این گیاه را کند می کند کردن جذب کربوهیدرات و قند و شکر.

جهت استفاده از

شما می توانید خیس کردن 1-2 قاشق غذاخوری از دانه شنبلیله را در یک لیوان آب به مدت یک شب. شما می توانید نوشیدن آب و خوردن دانه های صبح روز بعد. Chapattis ساخته شده با شنبلیله پودر مخلوط با آرد گندم نیز می تواند مصرف شود به کاهش سطح قند خون.

4. درمان Sylvestre

درمان Sylvestre شناخته شده است به عنوان gurmar در هندی. دلیل این است که این دیابتی گیاه حاوی گلیکوزید ترکیب شناخته شده به عنوان gymnemic اسید. آن را نیز کمک می کند به کاهش جوانه های چشایی حساسیت به محصولات شیرین در نتیجه prediabetic مردم شیرین هوس را می توان به حداقل رسیده است. آن همچنین باعث افزایش تولید انسولین توسط لوزالمعده. این است دلیل که چرا آن در نظر گرفته شده است قند در طب آیورودا علم است.

جهت استفاده از

Gurmar مصرف می تواند در فرم پودر همراه با یک فنجان آب ولرم. شما همچنین می توانید چای جوش gurmar برگ در آب است.

5. مریم گلی

زمانی که مریم گلی مصرف در n با معده خالی آن را می تواند به کاهش سطح قند خون به طور قابل توجهی. این دیابتی گیاه باعث افزایش انسولین می سازند در لوزالمعده و در نتیجه باعث کاهش سطح قند خون. این مفید است برای هر دو prediabetics و بیماران دیابتی نوع 2.

جهت استفاده از

مریم گلی مصرف می تواند در اوایل صبح در معده خالی در شکل چای.

6. برگ کاری

معطر برگ کاری برای کمک به کاهش سطح قند خون و همچنین ترویج سوخت و ساز کربوهیدرات. مقاله منتشر شده در مجله بین المللی مواد غذایی و علوم تغذیه در سال 2013 را به اثبات رسانده هیپوگلیسمیک خواص پودر برگ کاری. آن را عالی کنترل قند در طب آیورودا.

جهت استفاده از

شما می توانید از جویدن چند برگ از این دیابتی گیاه هر روز با معده خالی در صبح است.

7. میخک

حبه شکر هستند و در طب آیورودا علم است که کمک به کاهش سطح قند خون و جلوگیری از عوارض ناشی از دیابت است. شما می توانید به سادگی با اضافه کردن آن به مواد غذایی خود را در حالی که پخت و پز و مصرف آن را برای حفظ سطح قند در محدوده نرمال است.

8. زنجبیل

آن است که مشترک کنترل قند در طب آیورودا استفاده می شود و به کنترل سطح قند خون با افزایش ترشح انسولین در لوزالمعده. زنجبیل را می توان مورد استفاده برای تهیه چای زنجبیل و یا شما می توانید از جویدن آن در شکل خام در روز است.

بنابراین این 8 تعجب گیاهان است که کاهش سطح قند هستند و به طور موثر مورد استفاده به عنوان کنترل قند در طب آیورودا

[ad_2]