4 راه برای پیشگیری از HIV و ایدز

[ad_1]

عبارت “پیشگیری بهتر از درمان است” می تواند استفاده شود مناسب تر وقتی که می آید به اچ آی وی و ایدز است. گزارش بلومبرگ در سال 2008 اعلام کرد که تقریبا نیمی از مردم در سنگاپور نمی دانم که کاندوم می تواند به جلوگیری از عفونت HIV. پس از پایان سال 2013 وجود دارد 6,229 موارد گزارش شده از HIV آلوده سنگاپور ساکنان آن 1,671 فوت کرده اند. درک روشنی از چگونه HIV قرارداد است بهترین راه برای جلوگیری از شما را از گرفتن HIV.

در اینجا 4 راه برای پیشگیری از HIV و ایدز:

1. داشتن حفاظت جنسی

البته موثر ترین راه پیشگیری از HIV پرهیز است. اگر پرهیز امکان پذیر نیست, استفاده از کاندوم در هر زمان که شما درگیر در فعالیت جنسی (واژینال, سکس مقعدی و یا دهانی). HIV قرارداد معمولا از طریق مقاربت جنسی با یک فرد که دارای اچ آی وی و یا کسی که چند sex همکاران که باعث افزایش خطر که فرد با HIV. واگذاری مایعات بدن (عفونت مایع رکتال مایع) از طریق واژن, سکس مقعدی و یا دهانی sex با یک شریک آلوده و یا حتی از طریق زخم های دهان می تواند اجازه می دهد ویروس وارد بدن می شود. موثر ترین راه پیشگیری از اچ آی وی از طریق sex با پوشیدن کاندوم. یک تجزیه و تحلیل از این مطالعات دریافتند که میزان انتقال HIV بود 80% پایین تر میان زن و شوهر که گفت: آنها همیشه استفاده از کاندوم در مقایسه با زوج هایی که گفت: آنها هرگز استفاده از کاندوم. وجود دارد هنوز هم یک احتمال است که کاندوم را خواهد شکست لغزش و یا نشت حتی هنگامی که به درستی استفاده می شود اجازه می دهد برای قرار گرفتن در معرض رخ می دهد. پیوند در جعبه منبع را نشان می دهد دو نوع از کاندوم است که می تواند کمک به جلوگیری از انتقال اچ آی وی است. همچنین جزئیات بیشتر در کادر منابع به دیدن برگه از نحوه استفاده از کاندوم به طور موثر.

2. محدود کردن شرکای جنسی شما

اگر شما بیش از یک شریک جنسی, خطر از شما تماس با HIV بالاتر است. دریافت تست شده و برای درمان عفونت های جنسی (STIs) و اصرار دارند که شریک زندگی خود را(بازدید کنندگان) انجام بیش از حد. داشتن یک بیماری مقاربتی را افزایش می دهد خطر آلوده شدن با HIV.

3. دریافت تست و می دانم که شریک زندگی خود را در وضعیت HIV

صحبت کردن با شریک زندگی خود را و آزمایش قبل از درگیر شدن در هر گونه فعالیت جنسی است. داشتن و باز کردن مکالمه و درک در مورد HIV با شریک زندگی خود را یکی از بهترین راه ها برای محافظت از هر دو شما و شریک زندگی خود را از تماس با HIV و یا هر جنسی مقاربتی (STI). در سال 2013 41 درصد از موارد جدید در سنگاپور در حال حاضر در اواخر مرحله عفونت HIV-2 زمانی که آنها تشخیص داده شد. تشخیص زود هنگام و مداوم درمان ضد ویروسی (ART) می تواند اجازه می دهد افراد اچ آی وی مثبت به زندگی نزدیک به طبیعی طول عمر است. وجود دارد بسیاری از مراکز که مورد تایید وزارت بهداشت (MOH) و ارتقاء سلامت مدیره (HPB) فراهم می کند که تست HIV در سنگاپور است.

4. آیا تزریق مواد مخدر

HIV می تواند انتقال از طریق سوزن و سرنگ آلوده به خون است. های داخل وریدی مواد مخدر متعلقات شما قرار می دهد در معرض خطر اچ آی وی و دیگر بیماری های عفونی مانند هپاتیت. بهترین راه برای جلوگیری از این است که با استفاده از مواد مخدر است اما اگر شما استفاده از تنها استریل تزریق مواد و تجهیزات آب و هرگز به اشتراک گذاشتن تجهیزات خود را با دیگران است. به اشتراک گذاشتن دارو و تجهیزات است که علت اصلی HIV چگونه می توان به کاربر بعدی.

درک چگونه HIV و ایدز را نمی توان منتقل شده است نیز مهم است برای جلوگیری از منفی ننگ اطراف افراد مبتلا به HIV.

HIV است گسترش:

• هوا یا آب

• حشرات از جمله پشه و یا کنه

• بزاق و اشک یا عرق

• تماس گاه به گاه مانند دست دادن و بغل کردن و یا به اشتراک گذاری ظروف نوشیدن/عینک

• چشمه های آب آشامیدنی

• صندلی توالت

آگاه بودن از اینکه چگونه شما می توانید قرارداد HIV و ایدز و دانستن اینکه چگونه برای جلوگیری از عفونت می تواند صرفه جویی در زندگی خود را که آشکارا نشان می دهد اهمیت گسترش این آگاهی به خصوص به مردم شما را دوست دارم و در مورد مراقبت.

[ad_2]

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *