کلنگ احداث ۶۳ واحد مسکن جامعه هدف بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری در قالب تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) به زمین زده شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال و بختیاری، ” معصومه محمدی”سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه احداث مسکن برای مددجویان زیر پوشش بهزیستی استان در قالب تفاهم نامه با قرارگاه خاتم برای نخستین بار در استان است که اجرایی می‌شود، افزود: زمین به عنوان تنها آورده مددجو برای احداث این واحدهای مسکونی در مناطق شهری و روستایی است.
محمدی در آیین کلنگ زنی واحدهای مسکن در شهرستان بن که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، افزود: این واحدهای مسکونی در متراژ ۶۰ متر احداث می‌شود که ۷۵ درصد هزینه احداث این مسکن‌ها را بهزیستی و ۲۵ درصد را قرار گاه خاتم الانبیاء پرداخت می‌کند.
وی اظهارداشت: این مسکن‌ها در مناطق شهری و روستایی با اولویت معلولان شدید و زنان سرپرست خانوار احداث می‌شود.
سرپرست اداره کل بهزیستی با تاکید بر اینکه طراحی، ساخت و صدور پروانه ساخت این واحدهای مسکونی توسط سه نهاد بهزیستی، بنیاد مسکن و قرارگاه خاتم‌الانبیا انجام می‌شود، افزود: در صورتی که خانواده دارای معلول زمین نداشته باشد، زمین توسط بنیاد مسکن تامین می‌شود.
محمدی اظهار داشت: معافیت از پرداخت هزینه انشعاب آب،  برق و عوارض صدور پروانه ساختمانی این واحدهای مسکونی از طریق سازمان بهزیستی با همکاری بنیاد مسکن پیگیری می‌شود.
به گفته وی، سال گذشته ۲۳۲ واحد روستایی و ۹۰ واحد مسکن شهری برای جامعه هدف بهزیستی در قالب تفاهم نامه‌های مختلف احداث شد.

46

[ad_2]

Source link