کشف ۱۸ میلیاردی انواع کالای قاچاق در مازندران

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین از مازندران ؛ سرهنگ مسعود تقدیسی لاریجانی  ساری با اعلام این خبر، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت کالاهای ممنوعه و در راستای طرح تشدید و مقابله با قاچاق کالا و ارز و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم طرح سراسری مقابله با قاچاق کالا با بکارگیری همه امکانات و ظرفیت ها در سطح استان اجرایی شد.

وی افزود: در این طرح ماموران پلیس آگاهی با همکاری دیگر عوامل انتظامی استان و پلیس های تخصصی طی فروردین ماه سال جاری موفق به کشف ۵۷۸ قلم انواع داروهای غیرمجاز ،۴۰۰۰ هزار عدد لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز، یک هزار و ۸۳۵ عدد انواع موادمحترقه، ۱۳هزار و ۷۸۰ نخ سیگار قاچاق ، ۱۰۵ تن چوب آلات جنگلی قاچاق، ۲ هزار و ۶۶۰ عدد انواع لوازم یدکی قاچاق شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران با بیان اینکه ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه برابر اعلام کارشناسان بیش از ۱۸ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال برآورد شده، افزود: متهمان به قاچاق پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ تقدیسی با اشاره به اینکه پدیده شوم قاچاق یکی از عوامل اصلی در افزایش نرخ بیکاری و تعطیلی واحدهای تولیدی در جامعه است، افزود: باید با حمایت از کالای ایرانی و مقابله با قاچاق کالا در توسعه اشتغال و شکوفایی اقتصاد کشور تلاش کنیم.

48

[ad_2]

Source link