چرا موارد دیابت در حال افزایش

[ad_1]

در سال 2010 تخمین زده شد که 280 میلیون نفر در سراسر جهان تا به حال به دیابت است. حدود 90 درصد از موارد مبتلا به ديابت نوع 2. اعتقاد بر این است که تعدادی از دیابت قربانیان در حال افزایش در نرخ هشدار دهنده است و ترس است که شماره می تواند دو آمده 2030. این بیماری است که در هر بخشی از جهان است اما بیشتر شایع در بیشتر کشورهای توسعه یافته; بیشتر نوع 2. بسیار بزرگتر افزایش می دهد در این موارد انتظار می رود که رخ می دهد در آفریقا و آسیا است و این به دلیل تغییر در شیوه زندگی با توجه به روند شهرنشینی. تغییر در تغذیه و شیوه زندگی از سنتی به غربی رژیم غذایی یک عامل مهم دیده می شود به عنوان بازی نقش مهمی در این صعودی دیابتی روند.

علائم و نشانه های دیابت

شایع ترین علائم دیابت شامل کاهش وزن بدن شاشی, تکرر ادرار یا تکرر ادرار افزایش تشنگی (polydipsia) و گرسنگی (polyphagia). این علائم که به نمایش گذاشته شده در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 ممکن است رخ دهد بسیار سریع در چند هفته یا چند ماه. توسعه این نشانه ها کندتر است نامعلومی یا حتی از دست رفته در دیابت نوع 2 است.

طولانی قند خون بالا می تواند منجر به جذب گلوکز در چشم لنز که بر شکل آنها منجر به اختلال دید. بسیاری از بیماران دیابتی شکایت از چشم انداز مبهم قبل از آنها مبتلا به این بیماری است. نیز وجود دارد انواع خارش پوست که ممکن است در بیماران مبتلا به دیابت مراجعه کننده به عنوان دیابتی dermadromes.

مشکلات مرتبط با دیابت

وجود یک خطر بالقوه هر نوع از دیابت در حال توسعه به مشکلات طولانی مدت است. این عوارض به طور معمول توسعه پس از یک دوره بین 10 و 20 سال است. آسیب به رگ های خونی شناخته شده را به عنوان یک احتمال در دراز مدت عوارض. خطر قلبی عروقی (بیماری قلبی ایسکمیک) بیماری است که دو برابر دیابت با سکته مغزی و عروق محیطی شرایط اصلی ‘macrocascular’ شرایط بهداشتی.

دیابت باعث microangiopathy (آسیب مویرگ ها). رتینوپاتی دیابتی می تواند تداخل با تشکیل عروق خونی در شبکیه چشم و در نتیجه بینایی و حتی کوری. نفروپاتی دیابتی که اشاره به اثرات دیابت بر روی کلیه ها ممکن است در نتیجه به بافت کليه خسارات و همچنین به عنوان از دست دادن و یا به طور فزاینده ای بزرگتر مقادیر پروتئین در ادرار. این می تواند در دراز مدت منجر به مزمن کلیه عوارض آن ضروری خواهد گرديد.

نوروپاتي اثر دیابت بر روی سیستم عصبی است و دیگر بیماری های مرتبط با دیابت است. به طور کلی این امر باعث سوزن سوزن شدن و بی حسی و درد در بیمار ، این افزایش خطر آسیب پوست به دلیل احساس غیر طبیعی. زمانی که نوروپاتی ترکیبی با عروقی بیماری در پاها وجود دارد افزایش خطر ابتلا به مشکلات پا (پا زخم) است که سخت به درمان و گاهی قطع عضو ممکن است تنها گزینه است. از سوی دیگر پروگزیمال علل نوروپاتی دردناک عضله انحطاط و ضعف است.

[ad_2]

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *