پول هواداران را پس بده!

پول هواداران را پس بده!

[ad_1]

ویروس کرونا با منظم‌ترین و فشرده‌ترین لیگ دنیا کاری کرده که این روزها هیچ چیزش مشخص نیست. درحالی که کشورهایی همچون آلمان و ایتالیا در تدارک تعیین تقویم مشخص برای شروع تمرینات و سپس بازی‌ها هستند، در انگلیس اوضاع همچنان مبهم است. یک روز صحبت از آغاز تمرینات در اواسط اردیبهشت است و روز دیگر همان خبر تکذیب می‌شود. شرایطی که به هیچ عنوان به نفع باشگاه‌ها نیست و ضرر مالی سنگینی برای‌شان در پی دارد.

برگشت پول بلیت‌های خریداری شده به هواداران

در انگلیس مرسوم است که هواداران بلیت‌های کل فصل را همان ابتدا یکجا خریداری می‌کنند. حرکتی که باشگاه‌ها تخفیف خوبی هم برایش در نظر گرفته‌اند. یا شیوه دیگر به این شکل است که‌ هواداران بازی مورد علاقه خود را در همان شروع فصل خریداری می‌کنند و پولش را هم می‌پردازند. حالا کرونا باعث شده به احتمال فراوان بازی‌ها در ماه‌های آینده بدون تماشاگر از سر گرفته شود. این یعنی باشگاه‌ها چاره‌ای جز برگشت پول بلیت‌های خریداری شده به هواداران را ندارند.

راهحل پیشنهادی

این وسط مدیران لیگ برتری برای اینکه تلاش کنند در این شرایط بحرانی جلوی ضرر را بگیرند طرح استفاده از بلیت‌ها برای بازی فصل بعد را ارائه دادند. طرحی که شاید امسال پول بلیت‌فروشی را در حساب باشگاه‌ها نگه دارد اما طبیعتاً این ضرر به فصل آینده موکول خواهد شد و به نوعی فرار رو به جلو است. البته آنها برای تحقق این امر تخفیف هم در نظرگرفته‌اند تا هرطور شده پول را در حساب خود نگه دارند اما این طرح هم عملی نشد. باشگاه‌های لیگ برتری در شرایطی با مشکلات مالی روبه‌رو هستند که هنوز بازیکنان با کاهش دستمزدشان موافقت نکرده‌اند و این روزها فقط با ضرر دادن امور خود را می‌گذرانند.

قیمتها

۲۰ تیم حاضر در لیگ برتر در ابتدای فصل مبلغ ۷۰۸ میلیون پوند از طریق بلیت‌فروشی کسب درآمد داشتند. حالا که این رقابت‌ها با شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده و به احتمال زیاد بدون تماشاگر از سر گرفته می‌شود، بخشی از این پول باید به صاحبان اصلی‌‌اش یعنی هواداران عودت داده شود. آمار و ارقام نشان می‌دهد تیم‌های جزیره باید مبلغ ۱۷۷ میلیون پوند را به حساب هواداران برگشت بزنند.

شرایط متفاوت

سهم رقم‌های گفته شده برای هر تیم متفا‌وت است. هر تیم بر مبنای تماشاگران، امکانات ورزشگاه و شرایط در جدول رقم بلیت را تعیین می‌کند. به طور مثال رقم‌های دریافتی تیم لیورپول که برای قهرمانی می‌جنگد با بورنموث متفاوت است. یا مثلاً قیمت ورزشگاه امارات آرسنال که گنجایش بیشتری نسبت به سلهرست پارک کریستال‌پالاس دارد طبیعتاً بیشتر است. تیم‌هایی مثل برنلی، بورنموث و واتفورد را هم می‌توان نام برد که فصل گذشته فروش بلیت‌های فصل‌شان زیر ۱۰ میلیون پوند بود. این در شرایطی است که منچستریونایتد ۱۱۰ میلیون از فروش بلیت‌های فصل خود درآمد کسب کرد.

251 251

[ad_2]

Source link

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *