پرونده سارقان در شیراز با ۱۰۰ فقره سرقت بسته شد

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین ازفارس؛ سرهنگ “فرج شجاعی”، با بیان این خبر گفت: در پی افزایش سرقت‌های درون خودرو و اماکن خصوصی در برخی از مناطق شهر شیراز، تیم ویژه ای از ماموران پلیس تشکیل و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران انتظامی کلانتری “۱۲ فخرآباد” شهرستان شیراز با انجام اقدامات فنی و تخصصی و گشت زنی نامحسوس و هدفمند، اعضای باند ۷ نفره سارقان را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی در یک عملیات ضربتی آنها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ “شجاعی” با بیان اینکه متهمان دستگیر شده در تحقیقات فنی پلیس به ۱۰۰ فقره سرقت درون خودرو و قطعات و اماکن خصوصی اعتراف کردند، گفت: تا کنون ۳۰ نفر از شکات شناسایی و اموال مسروقه تحویل آنان شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه سارقان تعداد زیادی اموال مسروقه کشف شده است، عنوان داشت: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۴ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

وی از افزایش ۷۴ درصدی کشف جرایم سرقت از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: در این بازه زمانی با همکاری پلیس آگاهی و در راستای ضریب امنیتی شهروندان، دستگیری سارقان ۲۲ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ “شجاعی” با بیان اینکه برخورد با پدیده سرقت از دغدغه‌ها و اولویت اصلی این فرماندهی است، تصریح کرد: موفقیت پلیس در این خصوص نتیجه تلاش شبانه روزی عوامل انتظامی و همکاری تنگاتنگ شهروندان با نیروی انتظامی است و مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به ۱۱۰ یا به نزدیکترین پایگاه پلیس اطلاع دهند.

48

[ad_2]

Source link