واکنش هیپوگلیسمی علائم و درمان

[ad_1]

هیپوگلیسمی, همچنین شناخته شده به عنوان کم سطح قند یک بیماری است که در آن یک فرد گلوکز خون به کمتر از سطح طبیعی است. گلوکز مهمترین منبع انرژی برای انسان است و بدون آن بدن نمی تواند به درستی عمل. از این رو هنگامی که سطح قند خون کمتر از حد نرمال سطح قند علائم و پا زدن در.

چند شناخته شده علائم هیپوگلیسمی عبارتند از: خستگی و گرسنگی سردرگمی ذهنی و سرگیجه و عرق کردن و غیره. بسیار کم سطح قند خون حتی می تواند منجر به تشنج و کما و حتی مرگ شود.

واکنش هیپوگلیسمی نوع خاصی از قند است که رخ می دهد در غیر دیابتی مردم است. واکنش هیپوگلیسمی نیز در مورد سطح قند خون پایین اما علائم باعث 2-3 ساعت بعد از غذا. به این دلیل است که با توجه به لوزالمعده آزاد کردن انسولین به خوبی گذشته هضم دوره از غذا. این بیش از حد انسولین است مقصر اصلی باعث پایین قند خون در افراد مبتلا به واکنش هیپوگلیسمی.

از این رو برای درمان هیپوگلیسمی واکنشی باید بر اساس دو هسته ای هدف: جلوگیری از “سربار” لوزالمعده و کاهش تولید انسولین است. برای رسیدن به بالا هدف, افراد مبتلا معمولا توصیه می شود به دنبال یک برنامه رژیم غذایی خاص و اجتناب از مواد غذایی که شامل عمدتا از کربوهیدرات های ساده است.

وجود دارد دو نوع از کربوهیدرات ها کربوهیدرات های ساده و کربوهیدرات های پیچیده. کربوهیدرات های ساده هستند و غذاهایی که به راحتی تبدیل به گلوکز به جریان خون جذب می کند. این جذب سریع قند خون باعث افزایش شدید قند خون و این اغلب علت اصلی واکنش هیپوگلیسمی. بنابراین اجتناب از مصرف مواد غذایی با کربوهیدرات های ساده است. چند نمونه خواهد بود: برنج سفید و نان, آب نبات, شکلات و بستنی و کیک و غیره. به طور کلی غذاهای بسیار نیز غذاهایی که سرشار از کربوهیدرات های ساده است.

کربوهیدرات های پیچیده بر خلاف کربوهیدرات های ساده هستند و بیشتر دشوار است به هضم و تجزیه. این تبدیل و جذب گلوکز نیز آهسته. به این دلایل کربوهیدرات های پیچیده است که به خصوص مفید برای واکنش هیپوگلیسمی. چند نمونه از مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات های پیچیده خواهد بود: برنج قهوه ای سبوس دار و نان جو و سبزیجات و غیره.

[ad_2]