نهال گردو 2 ساله یا چند ساله ؟

گردو مراغه دیرگل گلدانی با ساختار بدنه ای نازک و به شکل بیضی بزرگ که به راحتی از پوسته جدا می شود و درختان این رقم در بهار دیر برگ ده بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می نماید بنابراین برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان ، لرستان ، دماوند ، کردستان ، سبزوار ،کرمان ، مشکین ،ارومیه ، تبریز ، نهاوند ، تویسرکان ، بانه ، تهران ، قزوین ، زنجان و … گردو مراغه دیرگل با ساختار بدنه ای نازک و به شکل بیضی بزرگ که به راحتی از پوسته جدا می شود و درختان این رقم در بهار دیر برگ ده بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می نماید بنابراین برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان ، لرستان ، دماوند ، کردستان ، سبزوار ،کرمان ، مشکین ،ارومیه ، تبریز ، نهاوند ، تویسرکان ، بانه ، تهران ، قزوین ، زنجان و …

نهال گردو ژنتیک بنابراین خرید درخت گردو ژنوتیپ کانادایی محصول دهی بسیار عالی و در نتیجه سودآوری بسیار بالا از باغ گردو را به همراه دارد. گردوی مراغه(ژنوتیپ برتر)یکی از ارقام مهم گردو در نهالستان مهندس ارمین قاسمی می باشد.زمان باز شدن گل های نر در اواسط فروردین می باشد.این گردو از گروه گردو های ایرانی بوده و به دلیل زود بازده بودن و عملکرد بالا و مقاومت زیاد به سرما به نام ژنوتیپ برتر مراغه معرفی شده است. اسپویر بودن یک نوع شکل قرارگیری میوه ها بر روی شاخههای اصلی و فرعی است بطوریکه روی هر شاخه و برگه امکان رویش میوه وجود دارد.

همچنین ۱۴ عنصر اصلی مورد نیاز درختان نیز به میزان مشخص باید در خاک وجود داشته باشد. امروزه این رقم گردو مراغه خوشه ای پاکوتاه پیوندی یکی از برجسته ترین مورد کشت در کالیفرنیا است و یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام گردو در جهان محسوب می شود.ارقام گردو مراغه خوشه ای پاکوتاه بخاطر کیفیت بالای مغز گردو ی ان به شدت با ارزش است.برداشت گردو مراغه خوشه ای پاکوتاه از اواسط تا اواخر فصل زراعی می باشد. ارقام نهال گردو دیرگل مراغه دیرگل بخاطر کیفیت بالای مغز گردو و شفافیت آن به شدت با ارزش است.برداشت درخت گردو مراغه زودبازده دیرگل از اواسط تا اواخر فصل پاییز می باشد. درخت گردوی مراغه دیرگل گلدانی با باردهی و عملکرد بسیار زیاد و ساختار میوه بسیار بالا و درشت و پوست کاغذی عالی می باشد.مغز این رقم بسیار سفید و حتی در تابستان های خیلی گرم کیفیت سفید بودن گردو تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

فروش نهال گردو مراغه زودبازده به دلیل دارا بودن زودباردهی،دیرگلی و پربار بودن محصول از تجاری ترین ارقام نهال گردو مراغه زودبازده محسوب میگردد. در این حالت ، فاصله طبیعی کاشت نهال ها بین درختان گردو در هر ردیف حدود 2.4 متر و بین ردیف ها حدود 9.1 متر است. اول اینکه فاصله ی جغرافیایی را بین خریدار و فروشنده از بین میبرد. در طول دوره خواب زمستانه، گردو میتواند سرمای ۱۱- درجه سانتی گراد را بدون خسارت جدی تحمل کند ولی پس از شروع رشد، سرمای ۲- تا ۳- درجه سانتی گراد موجب از بین رفتن برگها، شاخهها و گلها شده ودر نتیجه محصول کاهش مییابد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نهال گردو لیبل لطفا از سایت ما دیدن کنید.