مقایسه پهنای باند سرور مجازی خارج و داخل ایران

مقایسه پهنای باند سرور مجازی خارج و داخل ایران

انتخاب یک سرویس میزبانی وب قوی یا استقرار برنامه ها و برنامه های کاربردی وب می تواند موضوعی باشد که بسیاری از کاربران و همچنین وب مسترها به دنبال آن هستند. سرور مجازی یکی از مفیدترین و بهترین سرویس هایی است که هم از نظر کنترلی که در اختیار کاربران قرار می دهد و هم از نظر کیفیت خدمات و تضمین منابع آن می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای این امر باشد. وقتی به سراغ سرویس‌های مختلف سرور مجازی می‌روید، به وضوح می‌توانید تفاوت‌های زیادی را از سیستم‌عامل تا منابع آن‌ها مشاهده کنید، اما یکی از مواردی که همیشه پر رنگ‌تر بوده، تفاوت سرور مجازی ایرانی و خارجی است که در مقاله زیر می توانید به مشخصات انواع سرور مجازی بپردازید:

https://is.gd/X3kT7w

تفاوت سرورهای مجازی ایرانی با خارجی یکی از مواردی است که می تواند در انتخاب سرویس بسیار تعیین کننده باشد و در واقع می توان گفت که تفاوت سرور مجازی ایرانی با خارجی می تواند کاربردهای هر یک از این سرویس ها را به طور کلی تغییر دهد. و موقعیت سرور می تواند معادلات زیادی را تغییر دهد و استفاده از هر یک از آنها مزایای متعددی را به ما می دهد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم. لازمه بررسی تفاوت سرور مجازی در ایران و خارج از کشور این است که درباره تمام انتظاراتی که از یک سرور مجازی خوب داریم صحبت کنیم و ببینیم با چه سرویسی سروکار داریم.

پهنای باند

نکته مهم پهنای باند سرور مجازی است که می توان آن را یکی از معیارهای مهم در هزینه و کارایی دانست. برای استفاده از سرور مجازی خود باید پهنای باند کافی داشته باشید. پهنای باند در واقع به تمام ترافیکی اشاره دارد که با سرور شما هم به عنوان ورودی و هم به عنوان خروجی کار می کند. به این ترتیب وقتی سرور را دریافت می کنید تا حدی می توانید از آن استفاده کنید که به عنوان گیگابایت معرفی می شود، زمانی که کاربران فایلی را از سرور شما دریافت می کنند یا چیزی در آن آپلود می کنند، در واقع از پهنای باند این سرور استفاده کرده اند.

پهنای باند به عنوان عاملی برای تفاوت سرورهای مجازی در ایران و خارج از کشور یکی از موضوعات حیاتی است و در این زمینه باید گفت پهنای باند سرورهای مجازی داخلی بسیار بیشتر و ارزانتر از پهنای باند خارجی است. زیرا زمانی که ترافیک وجود دارد، پلتفرم های شبکه بابت این ترافیک پول دریافت می کنند و این هزینه برای شبکه های بین المللی بسیار بیشتر خواهد بود. اما اگر این ترافیک در یک پلتفرم داخلی جریان داشته باشد، هزینه ها بسیار کمتر یا حتی صفر خواهد بود. زیرا برخی از دانلودهای انجام شده از سرورهای ایرانی رایگان بوده و ترافیک آن برای شما محاسبه نمی شود.