مرور حرف‌های باور نکردنی تاج درباره قرارداد ویلموتس و کی‌روش!

مرور حرف‌های باور نکردنی تاج درباره قرارداد ویلموتس و کی‌روش!

[ad_1]

به بهانه جمله دیروز مهدی تاج که گفته بود: «ویلموتس سر ما کلاه گذاشت» مرور کردیم جملاتی را که رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره قرارداد این مربی گفته بود. این شما و این حرف‌های تاج از گذشته تا امروز درباره ویلموتس و قراردادش…

*ویلموتس بدون تشریفات و خیلی عادی وارد تهران شد و بقیه موارد نیز به صورت عادی دنبال خواهد شد.(همین چند روز قبل خبرورزشی فاش کرد در همان روزهای ورود فقط 7.5 میلیون هزینه اجاره ماشین او شد و 12 میلیون هزینه هتلش!)
*قراردادی که با ویلموتس بستیم، خیلی خوب بود. قرارداد او منطقی بود. 
*در قرارداد ویلموتس همه مسائل دیده و قرارداد درست و حسابی نوشته شده است تا مشکلات قبلی نباشد.(همین حالا همه حسرت قرارداد قبلی را می‌خورند) 
*پس از عقد قرارداد با ویلموتس به تحریم‌ها اضافه شد!
*لازم باشد ما قرارداد کادرفنی تیم ملی را  روی سایت فدراسیون افشا هم خواهیم کرد!
*مگر می‌شود منکر این شد که ویلموتس مربی بزرگی است؟! 
*در قرارداد ویلموتس آمده از مصاحبه علیه تیم‌های دیگر که در گذشته از آن رنجیده شده‌ایم پرهیز کند.(اصلا به او اجازه مصاحبه دادند؟ و خبرنگاری از دو متری این مربی رد شد؟) 
*بندهای قرارداد با ویلموتس ۲ یا ۳ برابر بندهای قرارداد با کی‌روش است که از مشکلاتی که با سرمربی قبلی داشتیم درس گرفته شده است.(در نهایت کی‌روش 8 سال کار کرد، ویلموتس با همین بندها 6 ماه هم کار نکرد!) 
*کی‌روش هم موفقیت‌ها و شکست‌هایی داشت اما چیزی که مهم است جوان بودن سرمربی بلژیکی و پایه‌گذاری نسل طلایی فوتبال بلژیک است.
*بازی تیم ملی خیلی هجومی و عامه پسند شده. 
*سبک بازی ایران، ویلموتس را بین مردم و طرفداران محبوب کرده است! ویلموتس باعث شده تا تیم ملی بین مردم محبوب شود(تنها به واسطه برد مقابل کامبوج! البته این حرف او به کنایه بود که در دوره کی‌روش تیم بین مردم محبوب نبود) 
*مهمترین چیز این است که حاشیه و درگیری دیگر در تیم‌ملی وجود ندارد و این دستاورد خوبی است!(البته که مدتی بعد ویلموتس بدون حاشیه و درگیر فسخ کرد و حالا غرامت سنگینی خواسته) 
*ویلموتس به هیچ وجه مربی پروازی نیست!
*ویلموتس حاشیه‌های کی روش را ندارد
*نسبت به سرمربی قبلی تیم ملی، مارک ویلموتس فدراسیون‌محور است. 
*چیزهای زیادی در قرارداد ویلموتس گنجاندیم از جمله مصاحبه نکردن علیه مربیان داخلی تا روزهای مرخصی و نحوه تعامل ما مربیان لیگ و مسائل دیگر در این قرارداد به آن‌ها اشاره شده است.
*مبلغ قرارداد ویلموتس برای دو طرف قابل انتشار نیست و این در قرارداد آمده است.(حتی بعد از فسخ قرارداد هم تاج رقم قرارداد را نگفت!) 
*در قرارداد ویلموتس موارد خوبی ذکر شده است. مثلاً در اواخر سرمربیگری کی‌روش در تیم ملی، ۱۰ یا ۱۱ دستیار خارجی در تیم ملی بود که در قرارداد با این مربی بلژیکی، تعداد دستیاران به ۲ یا ۳ دستیار کاهش یابد.(نه تنها اکثر دستیارانش ویلموتس خارجی بودند، بلکه او بادیگارد هم برای خودش گرفت که هزینه‌های زندگی‌اش را فدراسیون در تهران می‌داد!) 
*دستیاران ایرانی ویلموتس افزایش یافته‌اند و فدراسیون آن‌ها را به ویلموتس معرفی کرده است!(در نهایت فقط هاشمیان وارد کادر ویلموتس شد و یک آنالیزور که بعدا مشخص شد اصلا مدرک ندارد و به واسطه رابطه‌اش به کادر تیم‌ملی رسیده!) 
*ویلموتس سوپروایزر آکادمی فوتبال ماست.(یعنی به همه تیم‌های ملی نظارت داشت!) 
*گاهی از نجابت ویلموتس خجالت می‌کشم!
*هرکس دیگری جای ویلموتس بود و پول نمی‌گرفت، کار نمی کرد ولی ویلموتس مدام می‌گوید می‌دانم مشکل دارید و نجابت به خرج می‌دهد(کی‌روش 9 ماه حقوق نگرفت و کار کرد ولی کفاشیان هیچوقت نگفت او نجیب است!)
*پول ویلموتس را ندادیم ولی اصلا بحث قهر او مطرح نبود.(تنها بحث فسخ مطرح بود) 
*تجربه کارلوس کی‌روش به ما آموخت که چگونه با مربی جدید رفتار کنیم.)دقیقا) 
*در زمان کارلوس کی‌روش، تیم ملی «کی‌روش» محور شده بود ولی حالا نه. 
*خوشبختانه الان سرنوشت برای صعود به جام جهانی دست خودمان است و نتایجی که رقم خورد به نفع ما بود!

252 43

[ad_2]

Source link

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *