مراسم وداع با پیکر شهید نسیم افغانی در حرم مطهر رضوی

[ad_1]

این مراسم به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور محدود خادمان بارگاه منور رضوی و خانواده شهدای افغانستانی مدافع حرم در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار و به صورت تصویری از تلویزیون‌های پهن پیکر حرم مطهر رضوی برای زائران این بارگاه منور پخش شد.

یکی از استادان حوزه و دانشگاه در این مراسم با اشاره به زنده بودن شهدا بر اساس آیات قرآن کریم گفت: اکنون شاهد تاثیرگذاری شهدا بر جامعه هستیم و شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم را تربیت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان افزود: شهدای راه حق مربوط به یک منطقه، استان و کشور نیستند بلکه شهدا با برداشتن مرزهای جغرافیایی نشان دادند بین شهدا هیچ تفاوتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: شهدای افغانستان در زمان دفاع مقدس و دفاع از حرم، هجرت را به همراه غربت با هم در آمیختند و به زودی با برداشتن مرزهای جغرافیایی در زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) شاهد رنگین کمان زیبایی از جامعه اسلامی به مدد خون شهدای افغانستان، عراق و ایران خواهیم بود. شهید “نسیم افغانی” برطرف کننده کینه‌ای است که دشمنان اسلام با دسیسه در حال شکل دادن بین ۲ ملت ایران و افغانستان بودند.

در این مراسم بیانیه‌ای از سوی خانواده شهدای افغانستانی خطاب به رهبر معظم انقلاب قرائت شد که در آن از تدبیر معظم له برای به خاک سپاری شهید “نسیم افغانی” در حرم مطهر رضوی قدردانی کرده و بر تجدید بیعت خود با ولی امر مسلمین تاکید کردند.

پیکر مطهر این شهید از ساعت هشت تا ۱۰ روز سه‌شنبه ۱۰ تیرماه طی مراسمی با حضور گروهی از مهاجران افغانستانی مقیم ایران و بدون برگزاری آئین همگانی تشییع، به خاطر شیوع کرونا، در حجره ۱۷۰ صحن آزادی حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به خاک سپرده می‌شود.

۲۴۱۲۴۱

[ad_2]

Source link