مراحل و روش های تهیه انواع اسانس – صنایع شیمیایی تهران

برای اضافه کردن اسانس خود ابتدا 10 قطره گریپ فروت به عنوان نت پایه، سپس 10 قطره پرتقال شیرین و 5 قطره نعناع تند به عنوان نت میانی و در نهایت نیز 5 قطره مخلوط بابونه و اسطوخودوس را به عنوان نت بالایی اضافه کنید. از بین بردن پوسته پودر دوش استفاده کنید: با استفاده از یک بطری اسپری 16 اونس، از چهار قطره روغن اسانس اکالیپتوس و چهار قطره روغن درخت چای با آب گرم استفاده کنید. پرفیوم بین 20 تا 30 درصد اسانس روغنی رو شامل میشه و از اونجایی که الکل کمتری داره برای پوستهای حساس مناسبه چون باعث خشکی پوست نمیشه.

چون زمان استفاده باید مقدار بیشتری مصرف و دائماً اون رو تمدید کرد. ادو تویلت (EDT): محبوبترین و پر فروشترین غلظت دنیای عطر، ادوتویلتها هستند و حدود 5 الی 15 درصد روغن عطر دارند.کمپانیهای بزرگ عطر سازی معمولاً عطرهای مطرح و پرفروش خودشون رو توی هر دو غلظت ادو پرفیوم و ادو تویلت تولید و به بازار عرضه میکنن. هر یک از این اسانس ها خواص بسیار متفاوتی دارند که مهم ترین این خواص، وجود آهن در ترکیبات این گیاهان است و همین طور که سبزیجات دارای کلسیم، مس خرید اسانس مواد شوینده و روی هستند. به همین دلیل و بهخاطر فرار بودن این عطرها، اونها رو در حجم 200 میل و یا حتی بیشتر تولید میکنن که با استفاده مکرر زود تموم نشه!

این که آن محیط را بپذیرید و در آنجا بمانید و یا این که خارج شوید به انتخاب شما بستگی دارد. حتما به برچسب اسانسی که قرار است آن را خریداری کنید، دقت کنید. استفاده از اسانسی که مواد مرطوب کننده قوی در خود دارد و پوست را تا عمق زیادی مرطوب میکند نیاز شما را به استفاده از مرطوب کننده اضافی از بین برده و در عین حال پوست را به خوبی تغذیه میکند بدون آن که احساس سنگینی روی آن داشته باشید.

مونوترپن­ ها، سزکویی پرپن­ها و سزکوئی ترپنوئیدها از انواع هیدروکربن­ها هستند که در تهیه و تولید اکثر اسانس­های صنعتی وجود دارند. چرا باید از مواد شیمیایی برای خوشبو کردن هوا استفاده کرد وقتی گیاهان تازه این خاصیت را دارند؟ نوع عطر این گیاهان و میوه هاست که تعیین می کند عطر شما سرد است یا گرم.