مدارس و دانشگاه های استان قزوین همچنان تعطیل

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهارکرد: هر چند همه ما مدیون معلمان بزرگوار هستیم و تجلیل از آنها وظیفه‌ای اخلاقی است اما به دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و اجرای مصوبات ستاد کشوری تا اطلاع ثانوی هر گونه اجتماع در تجلیل از معلمان ممنوع است.
او بیان کرد: حفظ سلامت معلمان برای ما در اولویت قرار دارد لذا امسال در روز معلم هیچ مراسم تجلیلی به صورت حضوری برگزار نمی شود و هر جلسه تجلیل و تقدیر فقط در فضای مجازی صورت می‌گیرد.
حبیبی تصریح کرد: از رسانه‌ها انتظار داریم در این زمینه هم اطلاع رسانی کنند و با گزارش‌های خود در شأن معلم قلم بزنند تا این خلأ جبران شود.
او اضافه کرد: هر گونه اجتماع بیانگر شرایط عادی است که آسیب جدی دارد، هر چند وضعیت استان قزوین نگران کننده نیست ولی باید مراقب باشیم و بدانیم که شرایط عادی نیست و هر گونه تجمع به مناسبت روز معلم و یا کارگر ممنوع است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: اگر مدارس تعطیل نمی‌شد وضعیت بحرانی داشتیم و این روند همچنان ادامه دارد و اگر قرار شد فعالیت مدارس به صورت محدود یا برای امتحان با دستور ستاد باز شود حتماً لازم است ضد عفونی آن با دقت انجام شود.
این مقام مسئول گفت: البته در ستاد کرونا هنوز تصمیمی برای مدارس نگرفته ایم و باید مصوبات به ستاد اعلام شود در این راستا اگر پروتکل‌های بهداشتی توسط دانشگاه علوم پزشکی تأیید شود هر مصوبه‌ای اجرا می شود.

48

[ad_2]

Source link