مجیدی و استقلال؛ ده روز نفس‌گیر در پیش است

[ad_1]

 با اعلام برنامه ی جدید لیگ برتر، زمان بازی های هفته ی بیست و هفتم دستخوش تغییرات شد تا دیدارهای معوقه ی استقلال و فولاد در حد فاصل هفته های 26 و 27 برگزار گردد. 
استقلال باید ابتدا در تاریخ دوم مرداد به مصاف نساجی برود. بعد از روی کار آمدن فکری در قائمشهر، این تیم در 4 دیدار خود شکست نخورده و صاحب دو پیروزی شده است. استقلال برای پیروزی در این دیدار کار راحتی نخواهد داشت.
4 روز بعد از این دیدار و در تاریخ ششم مرداد، استقلالی ها باید در جم حاضر شوند. پارس جنوبی که پس از حاشیه های تعویق دیدارشان با استقلال، هومن افاضلی سرمربی خود را از دست دادند، چند روز پیش سیروس پورموسوی را جایگزین او کردند. این مربی خوزستانی در اولین تجربه ی خود روی نیمکت پارس، دست به کار بزرگی زد و توانست تیم شهرخودرو را از پیش روی بردارد. با توجه به اینکه استقلال در آن دیدار مهمان خواهد بود، به نظر می رسد کار آسانی را مقابل جمی ها نخواهد داشت و شاگردان مجیدی باید از الآن خود را برای یک دیدار سخت آماده کنند. 

شاید بازی بعدی استقلال، از دو دیدار قبلی حساس تر و مهم تر باشد. جایی که آنها باید به مصاف حریف مستقیمشان در راه کسب سهمیه بروند. استقلال و سپاهان در ایستگاه بیست و هفتم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی با یکدیگر روبرو خواهند شد. قطعا دیدار جنجالی دو تیم در اصفهان را به یاد داریم. در آن مسابقه که با اشتباهات داوری نیز همراه بود، خطای هند پنالتی کی روش استنلی اعلام نشد تا آن صحنه، یکی از بزرگترین اشتباهات داوری لیگ نوزدهم لقب بگیرد. دیدار رفت دو تیم با گل دقیقه 94 نورافکن با نتیجه مساوی 2-2 به پایان رسید. تیم امیرقلعه نویی که در هفته ی بیست و پنجم در دیداری حساس به یکی دیگر از حریفانش در راه کسب سهمیه، یعنی تراکتور باخته است، نمی خواهد با شکست در دیدار مقابل استقلال، جایگاهش در جدول رده بندی، بیشتر از این به خطر بیفتد. 
نکته ی نگران کننده برای فرهاد مجیدی این است که سپاهان در حدفاصل دیدارش با صنعت نفت تا تقابل با استقلال، 8 روز فرصت استراحت و مرور کارهای تاکتیکی دارد، اما این زمان برای تیم فرهاد تنها 4 روز است. به هر حال اگر مجیدی قصد دارد یکی از 3 وعده ی بزرگش یعنی کسب سهمیه را عملی کند، باید در این سه دیدار امتیازات لازم را کسب کند و اگر چنین نشد، او تنها با قهرمانی در جام حذفی می تواند با یک تیر دو نشان بزند و هم قول جامی که به هواداران استقلال داده را برآورده کند و هم سهمیه ی مستقیم لیگ قهرمانان آسیا را تصاحب کند.

251 251

[ad_2]

Source link