قطعنامه ضدایرانی کار دست اروپایی‌ها داد

[ad_1]

«لورنس نورمن» خبرنگار ارشد وال‌استریت ژورنال در وین عصر پنجشنبه در پیامی توییتری این موضوع را به نقل از یک منبع آگاه گزارش و آن را «مایه شرمساری» توصیف کرد. وی همچنین گفت که این اشتباه سبب شده سه کشور اروپایی مجبور به تهیه اصلاحیه‌ای برای این قطعنامه و همچنین تعدیل لحن آن شوند.

انگلیس، فرانسه و آلمان که از امضاکنندگان برجام هستند و تاکنون هیچ اقدام عملی برای اجرای این توافقنامه و تامین منافع طرف مقابل (ایران) انجام نداده اند پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای ارائه به شورای حکام آژانس آماده کرده‌اند و در آن خواهان «همکاری کامل» ایران با آژانس شده‌اند.

ایران به شدت از این اقدام اروپایی‌ها انتقاد و تصریح کرد که  درخواست آژانس براساس ادعاهای رژیم صهیونیستی و فشارهای آمریکا مطرح شده که با وجود خروج از برجام، به دنبال آن است که تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی بعد از سر آمدن مهلت آن در توافق هسته‌ای را تمدید کند.

در همین پیوند سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین درباره افزایش تحرکات ضد ایرانی آمریکا و متحدانش در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی هشدار داد و تصریح کرد، چنانچه شورای حکام در این هفته دوراندیشی لازم را نشان ندهد، آخرین سنگر چند جانبه‌گرایی در وین به قصه‌ای فراموش شده تبدیل خواهد شد.

311311

[ad_2]

Source link