فوق العاده سرد Homeschool آزمایش های شیمی

[ad_1]

شیمی یک موضوع هیجان انگیز برای کودکان در هر سنی به خصوص اگر به شما در تنظیم یک کشف محیط برای آنها با خیال راحت به کاوش در. بیایید پیدا کردن که چگونه به انجام این کار در خانه خود را با بچه های خود را. در دانشگاه یکی از اولین چیزهایی که شما در مورد خود کلاس شیمی که تفاوت های فیزیکی و تغییرات شیمیایی.

یک مثال از یک تغییر فیزیکی اتفاق می افتد زمانی که شما تغییر شکل یک شی مانند فشردن یک تکه کاغذ. اگر شما نور مقاله وده در آتش, شما در حال حاضر باید یک تغییر شیمیایی. شما در حال مرتب کردن اتم ها استفاده می شود که به مولکول ساخته شده است که تا کاغذ به مولکول های دیگر مانند مونواکسید کربن, دی اکسید کربن و خاکستر و غیره. وجود دارد یک راه آسان برای گفتن اگر شما یک تغییر شیمیایی. اگر چیزی تغییر رنگ می دهد نور (مانند میله های نور استفاده می شود در سراسر هالووین) و یا گرما جذب می شود (سرد می شود) و یا تولید حرارت (گرم). برخی از نمونه های سریع از تغییرات فیزیکی شامل پاره شدن پارچه نورد خمیر کشش باندهای لاستیکی, خوردن یک موز یا دمیدن حباب.

اجازه دهید برخی از آزمایشات نشان می دهد که تغییرات شیمیایی ما فقط ذکر شده است. تنظیمات را مانند میز آشپزخانه خود را با پوشش پلاستیکی سفره. روی میز شما خواهد بود چند بطری از پاک کردن مایعات و پودر سفید همراه با قاشق اندازه گیری و یک سینی فنجان کلوچه.

ماموریت شما: برای پیدا کردن واکنش های که تولید حرارت (گرمازا) جذب بیشتر گرما (endothermic) و که قابل توجه ترین در واکنش به ohhhh-ahhhhh عامل). توجه داشته باشید: اگر چه این مواد شیمیایی مضر هستند به پوست شما می تواند باعث پوست خود را خشک و خارش است. پوشیدن دستکش (لاتکس و یا مشابه) و حفاظت از چشم (عینک ایمنی) و اگر شما مطمئن نیستید در مورد یک آزمایش شیمیایی یا فقط آن را انجام نمی.

جمع آوری این قبل از اینکه شما شروع: یک جام بشقاب سفالی کوچک سینی پخت و آب و سرکه (اسید استیک) جوش شیرین (بی کربنات سدیم) شستشو سودا (کربنات سدیم) الکل اکسیژنه اسید سیتریک (فروشگاه مواد غذایی) آلومینیوم سولفات (“زاج” در بخش ادویه فروشگاه مواد غذایی و یا در داروخانه بخش از فروشگاه های مواد مخدر) و پاک کردن صابون مایع ظرفشویی مانند عاج. قرار دادن تمام این موارد در جدول خود را.

و سر از کلم قرمز.

کلم قرمز? بله! قرمز آب کلم دارای آنتوسیانین است که باعث می شود آن را یک شاخص بسیار خوبی برای این آزمایش است. آنتوسیانین است چه برگ و ساقه و میوه ها و گل های رنگ خود را. آیا شما می دانید که برخی از گل ها مانند گل ادریس آبی به نوبه خود در خاک اسیدی و روشن صورتی که پیوند اساسی خاک ؟ این گام بعدی آزمایش کمک خواهد کرد که شما را در درک که چرا. شما نیاز به دریافت آنتوسیانین از کلم و به یک شکل مفید, به عنوان یک مایع “شاخص”.

تهیه شاخص های درشت سفت سر از کلم قرمز و جوش قطعات به مدت پنج دقیقه بر روی اجاق گاز در یک قابلمه پر از آب است. با دقت فشار تمام قطعات (با استفاده از cheesecloth اگر شما آن را داشته باشد) و محفوظ مایع است که شاخص خود را (آن را باید بنفش). هنگامی که شما اضافه کردن این شاخص به مواد مختلف شما را به یک رنگ در هر نقطه از محدوده داغ پینک به نارنگی و پرتقال به آفتاب زرد به رنگ سبز زمرد را به اقیانوس آبی به مخمل بنفش. سعی کنید با اضافه کردن قطره از شاخص به چیزی اسیدی مانند آب لیمو و ببینید که چگونه متفاوت رنگ است و هنگامی که شما اضافه کردن شاخص به یک پایه مانند جوش شیرین را با آب مخلوط.

مجموعه خود را از مواد شیمیایی مایع در آسان-به-پور ظروف مانند بطری های آب (حتما به برچسب آنها را به عنوان آنها همه همان نگاه!): الکل و پراکسید هیدروژن و آب و سرکه و مایع ظرفشویی. (جست و خیز پراکسید هیدروژن و الکل با بچه های کوچک.) مجموعه ای از کاسه های کوچک (یا زیپ کیسه های اگر شما در حال انجام این کار با یک جمعیت) از پودر را با “scoopers” ساخته شده از تاپ خود بطری آب: بی کربنات سدیم کربنات سدیم-اسید سیتریک-نیترات آمونیوم کلرید کلسیم و آلام. کوچک “scoopers” تنظیم مقدار شما نیاز به یک بشقاب سفالی کوچک-به اندازه واکنش.

باید شاخص خود را در یک بطری خود را. پیر سویا سس و بطری یا سایر بطری ها با ساخته شده است در تنظیم کننده است که نگه می دارد و ریختن به یک چکه کامل است. شما همچنین می توانید با استفاده از یک کاسه با یک سرنگ لامپ, اما آلودگی متقاطع یک مشکل است. یا نه بسته به اگر شما می خواهید بچه ها برای دیدن اثرات آلودگی متقاطع در طول آزمایش های خود را. (شاخص کاسه خواهد شد به طور مداوم به نوبه خود به رنگ های مختلف در طول آزمایش.)

این آزمایش: شروع به مخلوط کردن آن را! وقتی که من شخصا تدریس این کلاس من اجازه دهید آنها را در تمام مواد شیمیایی در یک بار (حتی شاخص) و البته این منجر به هرج و مرج ترکیبی از همه چیز است. پس از اولیه پشت سر هم از شور و شوق دانش آموزان را ذاتا شروع به پرسیدن بهتر سوالات. آنها می خواهند بدانند که چرا سرد خود ماده چسبنده و لزج سبز است خزنده بر روی زمین با همسایه خود را فقط oozed با هم یک مایع صورتی به ظاهر با همان مسائل است. اجازه دهید آنها را به شکل یک سیستم یادآوری است که مواد شیمیایی می رود که در آن و با آن به واکنش آنها به دنبال.

به صورت دوره ای نگه دارید و دست خود را زیر فنجان کلوچه برای تست دما است. با استفاده از شاخص قبل و بعد از مخلوط کردن مواد شیمیایی و شما خواهد شد شگفت زده و خیره شدن نتایج! لذت بردن از!

[ad_2]