عواقب عدم تعادل قند خون

[ad_1]

در اینجا چیزی است که اتفاق می افتد زمانی که ما قند خون متعادل.

هنگامی که مغز ما تشخیص گلوکز در جریان خون به عنوان یک نتیجه از هضم مواد غذایی ما پانکراس ترشح انسولین برای کمک به حمل و نقل گلوکز به سلول ها را برای سوخت و ساز بدن و یا برای تبدیل به گلیکوژن یا چربی است. در نتیجه این باعث غوطه در خون-قند. هنگامی که مغز ما تشخیص چنین شیب آنها سریع بدن ما برای تماس با مواد غذایی: از این رو ما احساس گرسنه.

بیشتر ما حتی می توانید از نرخهای پایین در قند خون راحت تر ما هستند احساس رضایت و یا برای دیگر فولر. این است که ما وضعیت ایده آل. آن ایجاد شده است با خوردن مواد غذایی ارائه خواهد شد که یک کم گرم در وعده غذایی باعث میزان تبدیل مواد غذایی به ارائه مداوم انتشار گلوکز است. این بدان معنی است که ما مواد غذایی را فراهم می کند یک منبع انرژی در همان رای ما به آن نیاز دارند تا در نهایت از آن استفاده شود. بدن ما پس از آن استناد گرسنگی خود را پاسخ باعث ما را به خوردن دوباره به حفظ قند / تامین انرژی.

هنگامی که ما مصرف غذاهای با GI بالا یا بالا GL وعده های غذایی است که تولید گلوکز به سرعت در سرعت بسیار سریع تر از بدن ما نیاز به انرژی ما ترشح انسولین در مقادیر زیاد و سریع! داشتن بیش از حد گلوکز در خون ما جریان نیست یک چیز خوب! در حال حاضر این تصویر: ما در خوردن یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات های تصفیه شده ما خون اشباع شده با گلوکز ما ترشح مقدار زیادی انسولین به حذف بیش از حد قند خون است که تبدیل به گلیکوژن یا چربی است. ما خون-قند نرخهای دوباره به سرعت و ما گرسنه دوباره در هیچ زمان و در همه.

ما به راحتی خودمان را در یک چرخه از binging و سریع تشنه, نیاز به خوردن دوباره بسیار به سرعت. در واقع بدن ما به نظر می رسد هرگز برای راضی باشد و از آنجا که ما عادت به نیاز بیشتر گلوکز آن گرایش به آن بسیار شیرین غذاهایی که بدن ما طلب است.

بنابراین بهترین ما می تواند امید به تجربه اگر ما نمی خورند به کنترل ما سطح قند خون مکرر است گرسنگی هوس های غذایی به خصوص برای شیرین و غذاهای شیرین و حاصل اپل-شکل یا مافین بالا!

متاسفانه این داستان پایان ندارد که!

هنگامی که ما کم-قند خون – یا در حال انجام و یا به عنوان یک نتیجه از برخی از پایین به عنوان یک نتیجه از نوسانات بزرگ – بدن ما را حفظ حد گلوکز به عنوان آنها می تواند برای مغز ما. این به این معنی است که سایر نقاط بدن ما ممکن است محروم تا منبع دیگری از گلوکز می شود – یا از خوردن و یا به عنوان یک نتیجه از ما جگر انتشار برخی از گلیکوژن و یا از فروشگاه های چربی. ما ممکن است تجربه نرخهای انرژی به خصوص در اواسط صبح یا اواسط بعد از ظهر. ما همچنین ممکن است تجربه کلی خستگی و سردرگمی و ناتوانی در تمرکز تحریک پذیری و ناتوانی در برقراری ارتباط و یا حتی به “می لرزد”. بسیاری از موارد بی خوابی به خصوص که با بیدار شدن در نیمه های شب به علت قند خون پایین – ما باعث به خواب. حتی اگر ما نمی همیشه تشخیص دلیل و یا اقدام مناسب این است که یک موقع برای ما به تغذیه بدن ما دوباره.

هنگامی که ما همچنان به خوردن قند و کربوهیدرات های تصفیه شده و یا غذاهای با GI بالا, بدن ما به ترشح مقدار زیادی و تعداد زیادی از انسولین بیش از حد و بیش از حد اغلب. سالم روند همانطور که در بالا توضیح داده شده است که در آن انسولین کمک می کند تا سلول های ما برای جذب گلوکز از طریق دیواره سلولی شروع به شکستن. دیواره های سلول دیگر پاسخ به انسولین و گلوکز در خون باقی می ماند جریان در سطح خیلی بالا. این است که به نام “مقاومت به انسولین” و آن را به طور موثر ناتوانی ما برای پردازش گلوکز به درستی. این بیماری به نام های مختلف بسته به جایی که در جهان شما زندگی می کنند. شما ممکن است شنیده ام آن را به نام “سندرم متابولیک”? یا “سندرم X”? Cardiometabolic سندرم? Reaven سندرم? یا در استرالیا ممکن است شما آن را می دانم به عنوان هرج و مرج است که درخشان یک نام توصیفی برای عواقب آن!

مقاومت به انسولین است که اساسا ترکیبی از اختلالات پزشکی که اتفاق می افتد با هم افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی, سکته مغزی و دیابت است. آن است که همراه با سطح بالایی از تری گلیسیرید (نوعی چربی) در خون جریان مشکلات کلسترول و فشار خون بالا. آن است که نمی شود در تمام آرامی: به طور کلی کسی با داشتن مقاومت به انسولین است که دو برابر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و پنج بار به عنوان احتمال ابتلا به دیابت به عنوان کسی که با عادی عملکرد انسولین.

[ad_2]