عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۲۳۲ واحد صنفی کرمان را در هفته گذشته به تعطیلی کشاند

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : غلامرضا نویدی ظهر امروز در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان برگزار شد با بیان اینکه در هفته قبل ۹ هزار و ۴۴۳ مورد بازرسی در سطح استان کرمان انجام شده است اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی و صنعت، معدن و تجارت بیشترین بازدیدها را داشته‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری با بیان اینکه در این بازدیدها ۲ هزار و ۶۶۴ مورد تذکر شفاهی و ۱۷۹ مورد تذکر کتبی داده شده است گفت: ۲۳۲ مورد تعطیلی واحدها و اماکنی را داشته‌ایم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را انجام نداده‌اند.

در این جلسه محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: در این جلسه وزرای بهداشت و کشور گزارش دادند.

وی با بیان اینکه در این جلسه بر نظارت‌ها تاکید شد و مجازات با متخلفان هم مورد بررسی قرار گرفت ادامه داد: شیوه نامه مجازات‌ها در جلسات آینده اعلام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه دستورالعمل برگزاری مراسم مذهبی محرم نیز تهیه و در جلسه ستاد ملی کرونا مصوب شده است گفت: رئیس جمهور از کادر درمانی کشور تشکر کرد که در درمان بیماران مجاهدت می‌کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت استان کرمان در بحث بیماری کرونا تثبیت شده و سیر نزولی را در پیش داریم افزود: رئیس جمهور بر بیماریابی تاکید کردند که بیماران کرونایی به سرعت شناسایی و از شیوع بیشتر آن در جامعه جلوگیری شود.

بصیری با عنوان اینکه دولت به شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید دارو و واکسن کمک خواهد کرد گفت: مراسم محرم باید به نحو دقیق با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شود.

در این جلسه حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه برگزاری کنکور را در پیش داریم افزود: پیشنهاد شده از سالن‌های بزرگ ورزشی به جای مدارس استفاده شود که انتظار می‌رود اداره کل ورزش و جوانان استان همکاری کند.

46

[ad_2]

Source link