سوزن و بدون درد واکسن

[ad_1]

توسعه یک سوزن-رایگان واکسیناسیون تحویل سیستم شناسایی شده است که همانند چالش های بهداشت جهانی (GCGH) ابتکار به عنوان یکی از چالش های عمده ای مواجه مراقبت های بهداشتی جهانی امروز است.

میلیون ها نفر از سوزن و سرنگ استفاده می شود هر روز در مراقبت های بهداشتی. سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که 12 میلیارد تزریق داده می شود هر سال است. تنها در حدود 5% استفاده می شود در تحویل واکسن برای ایمن سازی و پیشگیری از بیماری های عفونی. حتی اگر واکسن را نجات داد و زندگی در طول سال وجود دارد برخی از موانع برای غلبه بر. یکی از این است که استفاده از سوزن و یا “نوک” تحویل واکسن.

با توجه به مایرون Levine مرکز واکسن توسعه دانشگاه مریلند دانشکده پزشکی و عضو اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن سازی (GAVI) “سه تم اساسی باقی می ماند مشترک در سراسر جهان: برای اولین بار بالا و ایمن سازی پوشش جمعیت هدف به طور کلی باید دست آمده برای حداکثر سلامت عمومی تاثیر; دوم بیشتر در حال حاضر واکسن تجویز می شود parenterally با استفاده از سوزن و سرنگ; سوم وجود دارد به رسمیت شناختن گسترده ای از نیاز به پیدا کردن راه هایی برای اداره واکسن بدون استفاده از زائدات’ (که شده است سوزن و سرنگ).”

معایب سوزن تحویل واکسن عبارتند از:

(1) درد و سوزش از واکسیناسیون سایت. بخش بزرگی از جمعیت ما این است که ترس از سوزن احتمالا به عنوان نتیجه قبلی تجربه بد. اکثر بیماران در تحویل پایان از واکسيناسيون در کودکان بسیار جوان با سن کمتر از دو و سوزن حقیقتند در این جمعیت از بیماران می تواند باعث بسیاری از درد و ناراحتی. سوزن نیز ممکن است باعث ناراحتی در محل تزریق طولانی پس از ضربه اعمال شده است.

(2) عدم انطباق. سازمان جهانی بهداشت گسترش برنامه ایمن سازی (EPI) توصیه می شود شش پایه واکسن برای نوزادان در کشورهای در حال توسعه: دیفتری ، سیاه سرفه و کزاز toxoids (DPT) bacillus Calmette-Guerin (BCG) و حدت فلج اطفال و سرخک. در کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا بیشتر واکسن های مورد نیاز توسط مقامات بهداشتی. اما برای به اصطلاح “گله ایمنی” به کار خاصی % از جمعیت باید مطابق با برنامه واکسیناسیون.

(3) ایمنی. واکسیناسیون با سوزن تولید خطرناک زباله های عفونی است که با جدی تهدید سلامت برای هر بیمار و مراقبت های بهداشتی حرفه ای است. استفاده مجدد از unsterilized سوزن تسهیل انتقال عفونت های منتقله از خون مانند ایدز و هپاتیت.

(4) با سرعت و بهره وری. اخیرا تهدیدات بیوتروریسم و آنفولانزای همه گیر را برجسته کرده اند نیاز به سریع و آسان و امن تحویل واکسن به توده ها باید نیاز بوجود می آیند. قطعا واکسیناسیون با استفاده از سرنگ و سوزن طراحی نشده بود برای این شرایط.

(5) بهره وری هزینه و تدارکات. انجام دور با سرنگ و سوزن می توانید واکسن در کشورهای کمتر توسعه یافته ارزان تر و در دسترس تر. سرنگ و سوزن نیاز به حمل و نقل و ذخیره شده برای واکسیناسیون اهداف است. Injectible واکسن باید در یخچال در طول حمل و نقل.

اگر چه سوزن تحویل رایگان-سیستم وجود دارد برای بسیاری از داروها و واکسن در حال حاضر یک چالش است زیرا آنها معمولا شامل مولکول های بزرگ است که نمی توان به راحتی تحویل transdermally. مایرون Levine خلاصه در یک مقاله بررسی روش های مختلف اداره تزریق واکسن.

(1) واکسن تحویل از طریق سطوح مخاطی. هر چند از لحاظ نظری ممکن است این شکل از تحویل گرفتار نشده به جز شاید با استفاده از اسپری بینی.

(2) دهان واکسن. خاص واکسن را می توان به صورت خوراکی و به شکل قرص است. واکسن خوراکی فلج اطفال در حال حاضر شده است در اطراف برای مدتی. دیگر واکسن می توان از طریق این مسیر از جمله انواع خاصی از وبا واکسن و جدید واکسن روتاویروس. اما این تحویل مسیر ارائه برخی از مشکلات برای نوزادان جوان که ممکن است قادر به درستی که سیستم گوارشی ممکن است قادر به مقاومت در برابر اثرات واکسن.

(3) بینی واکسن. بینی واکسن از طریق دستگاه تنفسی است که یک جایگزین بسیار محبوب به آنفولانزا شات. این FluMist” اسپری بینی ساخته شده از زنده ضعیف و سرد-اقتباس واکسن تایید شده توسط FDA و تحویل داده شده است با استفاده از یک تک-استفاده از پاشش دستگاه از طریق سوراخهای بینی.

(4) آئروسل واکسن. در این حالت دولت از طریق دستگاه تنفسی شده و تست شده برای واکسن سرخک. این است یک جایگزین برای اسپری بینی و می توان با مایع آئروسل و خشک قدرت توده ایمن سازی.

(5) سوزن-رایگان از راه پوست جت تزریق. این دستگاه با این نسخهها کار با جلو راندن مایع از طریق یک منافذ پوست تحت فشار بالا. مایع است و سپس منتقل به درم و بافت زمینه ای و عضلات. وجود دارد چند دوز انژکتور موجود ساخت این نوع از تحویل سریع و عملی برای انبوه واکسن. اما این ضرر شیوع بالای محلی سوزش در واکسیناسیون سایت و همچنین امکان انتقال بیماری های عفونی.

(6) روبينومتری تحویل. این است که معمولا شناخته شده به عنوان “واکسن پچ” و تحویل از طریق پوست است. چسب پچ اعمال شده است پس از هیدراتاسیون اولیه به طور مستقیم بر روی پوست است. این مسدودکننده پچ باعث می شود پوست نفوذ به واکسن. این cutaneously کاربردی آنتی ژن هستند و سپس گرفته تا جزاير توسط سلول های موجود در لایه فوقانی (اپیدرم) از پوست اجازه می دهد که سیستم ایمنی بدن-سلول های پردازش مهاجرت به گره های لنفاوی.

در سال های اخیر چندین بیوتکنولوژی شرکت های سرمایه گذاری میلیون ها دلار در حال توسعه و تست نهایی به اشکال مختلف از سوزن تحویل رایگان-سیستم های برای تمام انواع مواد مخدر نه تنها واکسن. امیدوار کننده ترین از تزریق واکسن سیستم در این مقطع است Trans Cutaneuous ایمن سازی (TCI).

چندین مزیت از TCI شناسایی شده اند. از جمله مقرون به صرفه و امن و سریع و توزیع و ذخیره سازی آسان (را می توان ذخیره شده!) و دولت آسان با پتانسیل برای خود دولت.

در سال 2007 محققان آمریکایی آزمایش اثر TCI با کلستريديوم ديفيسيل toxoid یک در موشها با نتایج مثبت است. باکتری C. difficile علت اسهال بيمارستانی به عنوان مثال اسهال عفونی منتقله در محیط بیمارستان. همچنین در سال 2007 محققان دانشگاه جانز هاپکینز تست محافظ اثر TCI با حرارت حساس سم (LT) انتروتوکسيژنيک Escherichia coli (گامي). نتایج نشان داد که پچ “ناشی از ضد سم پاسخ ایمنی بدن است که جلوگیری نمی کند اما کاهش این بیماری است.

آپولو علوم زندگی توسعه یافته و اختراع سوزن-رایگان تحویل مواد مخدر و در آوریل 2007 منتشر شد نتایج حاصل از مطالعات اولیه در تزریق ترانس درمال تحویل کزاز toxoid واکسن در موش سوری. آپولو توسعه غیر تهاجمی ترانس درمال حامل TransD” که با این نسخهها کار با ارائه “یک پروتئین لادن لایه آب در سراسر پوست و به اطراف درم و زیر درم لایه. این پتانسیل به جای تزریق برای biodrugs بر اساس مولکول مانند اینترفرون, رشد, هورمون ها و anti-TNF (فاکتور نکروز دهنده تومور).”

این شركت طراحی و توسعه توسط شرکت زیست فناوری Iomai در حال حاضر متعلق به شرکت اتریشی Intercell به تازگی ساخته شده سرفصل. مواد مخدر تحویل گزارش توضیح می دهد که چگونه کار می کند: “دولت یک فرآیند دو مرحله است. ابتدا پوست آماده شده است با قرار دادن دستگاه بر روی بیمار دست و کشیدن یک برگه. برگه تساوی یک ساینده ملایم ماده در سراسر پوست بدون درد و تقریبا غیر قابل مشاهده دندانه و همزمان با خروج جوهر علامت نشان می دهد که در آن پچ باید استفاده شود. بیمار پس از آن می پوشد یک پچ چسب [with the vaccine] برای چند ساعت.” نوآورانه شرکت طراحی Ideo کمک در طراحی این پچ که نیاز به حذف یک لایه بسیار نازک از پوست (در حدود یک هزارم اینچ!).

در حال حاضر Intercell را واکسن پچ در برابر اسهال مسافرتی و یا به اصطلاح Montezuma انتقام نشان دادن وعده. این بیماری علت اصلی اسهال در میان مسافران با علائم اعم از گرفتگی معده به استفراغ و اسهال. دکتر هربرت DuPont از دانشگاه تگزاس یکی از محققان در آزمایش این واکسن. او به رویترز گفت: “من فکر می کنم این یکی از هیجان انگیز ترین تحولات جدید در طب مسافرتی. مردم می توانند با خرید این و آن را در خود را هر زمان که آنها را به یک سفر. آن است که راحت ترین شکل ایمن سازی من تا کنون دیده اند.”

واکسن آزمایش شده بر روی بازدید کنندگان سفر به مکزیک و گواتمالا و نشان داد 70 درصد کارآمدی در برابر اسهال مسافرتی می باشد. در یکی دیگر از زمینه مطالعه 170 مسافران به عنوان بخشی از واکسن پچ فاز دوم آزمایش واکسن پچ کاهش خطر ابتلا متوسط تا شدید اسهال مسافرتی 75%. فاز سوم آزمایش های بالینی در فرایند. در صورت تصویب این خواهد بود که اولین واکسن برای جلوگیری از اسهال مسافرتی می باشد. نتایج مطالعه منتشر شده در مجله لانست و نتیجه گیری کرد که “واکسن پچ امن است و امکان پذیر است, با مزایای به میزان و شدت مسافران اسهال است.”

دوم امیدوار کننده Intercell واکسن پچ هدف قرار داده است در برابر این بیماری همه گیر آنفلوآنزا. اگر موفق پچ را گسترش محدود واکسن منابع اجازه می دهد کمتر و یا کاهش دوز از واکسن. برنامه بودجه توسط ایالات متحده وزارت بهداشت و خدمات انسانی قرارداد.” این پچ شامل واکسن ساخته شده از H5N1 ویروس آنفلوانزا است. نتایج یک فاز I/II آزمایشات نشان داد که مقدار کمی از این واکسن باعث محافظ پاسخ ایمنی در 73 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه. فاز دوم آزمایشات انتظار می رود برای شروع در سال 2009.

واکسیناسیون و ایمن سازی تکنولوژی اتحادش را تغییر زیادی در سال های اخیر آن را به عنوان تلاش می کند برای دیدار با چالش های بهداشتی در مواجهه با هر دو در حال توسعه و کشورهای در حال توسعه. این TCI یا واکسن پچ امیدوار کننده ابزار که امیدوارم کمک به حل برخی از مشکلات سنتی واکسن سیستم های تحویل.

[ad_2]