سازمان لیگ و اجرای قانونی که یک بار شکست خورده است!

[ad_1]

زاوش محمدی: لیگ برتر نوزدهم با تمام حواشی هایی که داشت به پایان رسید و پرسپولیس مثل سه سال اخیر قهرمان شد و پوکر کرد. استقلال، فولاد، تراکتور و سپاهان در رده های بعدی قرار گرفتند و در انتهای جدول هم شاهین بوشهر و پارس جنوبی به لیگ آزادگان سقوط کردند.یکی از حواشی به وجود آمده در لیگ نوزدهم، جابجایی زیاد مربیان بود. دو تا از این جابجایی ها که حواشی زیادی ایجاد کرده به جدایی استراماچونی و کالدرون از استقلال و پرسپولیس مربوط می شد. استقلالی ها که پس از چند سال روزهای خوبی را با استراماچونی تجربه کرده و به صدر جدول رسیده بودند به یکباره مربی ایتالیایی خود را جدا شده دیدند و نسبت به این وضعیت اعتراض کردند.

همچنین در تیم رقیب، پرسپولیس پس از سه قهرمانی در لیگ و حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا با برانکو، مربی محبوب خود را در الاهلی عربستان دید و عامل این جدایی پرداخت نشدن مطالبات ایوانکوویچ بود. پس از برانکو هم کالدرون که تیمش را قهرمان نیم فصل کرده بود از جمع سرخپوشان جدا شد.جدایی هایی که فقط طلب و شکایت را روی دستان این باشگاه ها گذاشته است و چاره ای وجود ندارد غیر از پرداخت آنها!

 پرسپولیسی ها اگر بدهی خود به برانکو و دستیارانش را ندهند احتمالا از سه پنجره نقل و انتقالاتی محروم خواهند شد. همین شرایط هم برای استقلال در پرونده شفر وجود دارد.شکایت های پی در پی،بدهی پشت بدهی و هر فصل حضور بازیکنان بی کیفیت خارجی در لیگ برتر باعث شد تا سازمان لیگ در اقدامی انتحاری، حضور بازیکنان و مربیان خارجی را ممنوع کند.بر اساس تصمیم گرفته شده باشگاه ها تنها می توانند از بازیکنان و مربیان فعلی خود استفاده و با قرارداد آنها را تمدید کنند.اما آیا این اتفاق راهکار مناسبی برای جلوگیری از خروج ارز و دلار است؟آیا آن سال که تصویب کردند هیچ دروازه بان خارجی حق ورود به لیگ ایران را ندارد همه چیز درست شد؟تنها اتفاقی که آن زمان افتاد افزایش قیمت گلرهایی بود که خیلی از آنها با رقم هایی غیر واقعی با تیم ها قرارداد می بستند!

همین موضوع باعث شد تا علاوه بر اینکه این مشکل حل نشود، دست دلالان را برای بالا بردن قیمت آنها بازتر و فوتبال ایران را با مشکلات جدیدی روبرو کند. در گرگ و میش همان دوران بود آودوکیچ و نیلسون به پرسپولیس آمدند و نشان دادند گلر خوب از نان شب هم واجب تر است!

پربیننده‌های ورزشی را ببینید: 

اشک‌های علیپور برای جدایی بود! 

ستاره برزیلی روی دوش سردار آزمون سوژه AFC شد/عکس 

رو دست رامین رضاییان به مهدی طارمی!

با این وجود و در سال های اخیر با اینکه بازیکنان بی کیفیت خارجی از جمله، بودیمیر، جونیور، اوکراینی ها و… وارد فوتبال ایران شدند و تیم های ایرانی را با مشکلات زیادی روبرو کردند، اما کم نبودند بازیکنانی که با قیمت هایی مناسب جدب شدند و خوش درخشیدند. مامه تیام؛ شیخ دیاباته، بشار رسن و … از جمله بازیکنانی بودند در سال های اخیر توانستند توانایی های خود را نشان دهند و عملکرد خوبی از خود به نمایش بگدارند.
سازمان لیگ به جای اینکه قوانین شکست خورده قدیمی را دوباره اعمال کند، سعی بر نظارت بیشتر داشته باشد تا هر دلالی فرصت این را نداشته باشد که با چند تا عکس و فیلم و سی دی از بازی هایی که معلوم نیست در کجا انجام شده بازیکنان بی کیفیت را به تیم های ایرانی قالب کند.لیگ برتر بیستم بدون شک لیگی خواهد بود که قیمت بازیکنان ایرانی در آن سر به فلک خواهد کشید.بازیکنانی که خیلی از آنها در حد و اندازه لیگ برتر نیستند اما با استفاده از این قانون و در در اصطلاح کوچه بازاری برای تیم ها طاقچه بالا خواهند گذاشت! 

256 251

[ad_2]

Source link