رکوردشکنی جدید بورس تهران/ جهش ۳۲ هزار واحدی شاخص کل

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بورس اوراق بهادار تهران، برخلاف بورس‌های جهان که روبه سقوط است، این روزها با وجود کرونا و افت قیمت نفت همچنان رکورد می‌شکند و در پایان معاملات امروز شاخص کل با جهش ۳۲ هزار و ۱۴۱ واحد به رکورد ۸۷۸ هزار و ۹۳ واحد رسید. همچنین ارزش بازار بورس امروز به بیش از ۳ هزار و ۲۹۴ تریلیون تومان بالغ شد.

امروز همچنین با عرضه اولیه سهام پگاه گیلان رکورد مشتریان بورس در یک روز شکسته شده و به ۲ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۹۷ نفر افزایش یافت.

معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۵ میلیارد و ۱۵۵ میلیون سهام حق تقدم و سایر اوراق مالی در قالب یک میلیون نوبت معامله و به ارزش ۸ هزار و ۸۴۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

عمده نمادهای بورسی مانند پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، فولاد مبارکه، شستا، کشتیرانی، مپنا و هلدینگ تاپیکو در تقویت شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران اثر داشتند.

شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی هم ۸ هزار و ۵۵۰ واحد جهش یافته و به رقم ۲۳۳ هزار ۶۰۸ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش ۹هزار و ۲۲ واحد به رقم ۲۸۵ هزار و ۶۶۷ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم‌وزن با افزایش ۵ هزار و ۹۹۲ واحد به رقم ۱۸۹ هزار و ۷۲۹ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با افزایش ۳۹ هزار و ۸۶۹ واحد به رقم یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۶۲۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با افزایش ۲۱ هزار و ۴۶ واحد به رقم ۶۲۲ هزار و ۸۵۳ واحد رسید.

شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی و عمده در آن انجام می‌شود با افزایش ۷۵ هزار و ۲۱۸ واحد به رقم بی‌سابقه یک میلیون و ۸۵۶ هزار و ۶۲۳ واحد رسید.

نمادهای پربیننده شامل پالایش نفت اصفهان، گلوکوزان، ملی‌ مس، بانک پارسیان، پتروشیمی سرمایه ایرانیان، بانک اقتصاد نوین و سرمایه‌گذاری غدیر بودند.

امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل ۳۴۵ واحد افزایش یافت و به رقم بی‌سابقه ۱۰ هزار و ۲۸۶ واحد رسید.

ارزش بازار اول ودوم فرابورس ایران به بیش از ۶۴۷ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای میدکو، صباتأمین، پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان، نیروی برق دماوند همگی در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بودند.

نمادهای پربیننده شامل ذوب‌آهن اصفهان، مادیران، پتروشیمی زاگرس، سیمان لار سبزوار، بانک دی، نیروی برق دماوند و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان بوده‌اند.

۲۲۳۲۲۹

[ad_2]

Source link