رژیم غذایی سالم – یک پادزهر برای دیابت

[ad_1]

دیابت بسیار شایع شیوه زندگی اختلال است که's تقریبا با فرض نسبت اپیدمی در حال حاضر. هند در حال حاضر دارای تمایز مشکوک بودن به نام دیابت پایتخت جهان و frighteningly دیابتی نسبت به کسی که می تواند به رشد 200% در 15 سال آینده.

در این مقاله ما مورد بحث:

یک. آنچه در آن است ؟ چه علائم شایع هستند

b. علل

c. چه هستند برخی از شرایط مرتبط.

d. چگونه یک رژیم غذایی مناسب ممکن است آدرس علت ریشه ای

e. رژیم غذایی اسطوره همکاران با دیابت و حقایق واقعی

f. برخی از غذاهای خاص برای بیماران دیابتی

g. خلاصه ای از نکات کلیدی

1. بنابراین دیابت چیست ؟ و آن چه هستند علائم شایع?

دیابت اشاره به بیش از حد سطح قند در خون. شما که شنیده ام به نام انسولین تقریبا در همان نفس به دیابت است. آنچه که ارتباط بین این دو است ؟

یک عضو به نام ', لوزالمعده,' ترشح هورمون 'انسولین', که کمک می کند تا در شکستن گلوکز یا قند در مواد غذایی ما و حمل آن به سلول های که در آن آن را به عنوان سوخت برای انرژی مورد نیاز و فرآیندهای بدن.

در بیماران دیابتی که انسولین ترشح ناکافی است و یا سلول ها پاسخ نمی دهند به طور معمول به انسولین (همچنین به نام مقاومت به انسولین). بنابراین? این سطح گلوکز در خون شلیک نمی تواند آن را انجام به طور معمول به سلول های کبد و عضلات. پس چه می توانید که انجام دهید ؟

1. خود را چشم و بینایی ممکن است اختلال در دراز مدت به خصوص در شب. وجود دارد افزایش خطر ابتلا به گلوکوم و حتی کوری.

2. پای خود را مستعد ابتلا به عفونت ها و زخم ها. آن را حتی ممکن است ضرورت قطع عضو در موارد شدید.

3. دیابت به نام 'قاتل خاموش' آن را به عنوان باعث اختلال در توانایی برای کنترل کلسترول و فشار خون منجر به حملات قلبی است.

4. اعصاب آسیب دیده باعث درد و احساس سوزن سوزن شدن و یا از دست دادن حس.

5. آسیب کلیه و حتی شکست شایع است و اگر سطح گلوکز خون بالا باقی می ماند.

می ترسم ؟ استراحت! آن صدای ترسناک اما می توان به راحتی از طریق برخی از رژیم غذایی و تغییر در شیوه زندگی. چه's بدتر است این است که وجود دارد هیچ درمان دائمی. می توان آن را تنها از طریق تغییرات در رژیم غذایی, ورزش و تزریق انسولین است.

برخی از علائم شایع دیابت هستند –

خستگی
بیش از حد تشنگی و تکرر ادرار
گرسنگی
تاری دید

2. چه علائم این بیماری?

وجود دارد 3 انواع دیابت شناخته شده است.

برای اولین بار وجود دارد این است که این نوع دیابت است. اگر چه آن را می تواند رخ دهد در هر سنی بیشتر نوجوانان, کودکان و نوجوانان تشخیص داده می شوند با آن است. در این مورد باعث می شود بدن بسیار کمی انسولین و کل زندگی این افراد بستگی به تزریق انسولین است. علل دقیق در دست نیست اما برخی محققان آن را به نام ارثی یا ناشی از دیابت بارداری در مادر.

دوم و رایج ترین انواع دیابت نوع 2 که معمولا رخ می دهد در بزرگسالی اما در حال حاضر حتی نوجوانان تشخیص داده و با آن به لطف بالا نرخ چاقی. چاقی و استرس و عدم استراحت و سبک زندگی بیحرکت و بدون ورزش مقصر شناخته شده است به عنوان رئیس باعث می شود.

سوم وجود دارد این است که دیابت حاملگی که توسعه در دوران بارداری حتی اگر زن قبلی هیچ نشانه ای از دیابت است.

3. چه مربوط به شرایط ؟

همانطور که پیشتر اشاره شد با توجه به کاهش توانایی برای کنترل کلسترول و فشار خون, فشار خون بالا (فشار خون بالا) یکی از رایج ترین و فلج کننده شرایط است.

پای دیابتی و همچنین گلوکوم نیز تبدیل به دلیلی برای نگرانی به خصوص در شهروندان ارشد.

4. چگونه می توان رژیم غذایی مناسب کمک کند ؟

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 اضافه وزن یا چاق هستند. از این رو کاهش وزن و 30 دقیقه از نسیم ورزش قطعا کمک در کنترل بیماری . در واقع از دست دادن فقط در مورد 5 کیلوگرم می تواند به طور چشمگیری کاهش شدت این اختلال . پس از دیابتی's بدن است که در حال حاضر از انسولین مشکل تر می شود شدید با وزن بیش از حد. علاوه بر این در صورت اضافه وزن افراد چاق واریز می شود در اطراف سلول های پانکراس که مسئول تولید انسولین در بدن است. طبق برخی از محققان این چربی خسارت سلول های پانکراس بیشتر کاهش بیشتر تولید انسولین است.

دیابتی رژیم غذایی بر اساس اصول سه –

یک. مصرف کمتر و سالم تر کالری

b. مصرف حتی مقدار کربوهیدرات (و جایگزینی ساده و کربوهیدرات های پیچیده کربوهیدرات)

c. کاهش کلی محتوای چربی در حالی که افزایش سالم چربی های اشباع شده مونو.

این نگه داشتن سطح قند خون در بررسی و بهبود حساسیت به انسولین. برنامه ریزی وعده غذایی با یک متخصص تغذیه واجد شرایط و ضروری است به ابداع یک رژیم غذایی که شما را نگه می دارد سطح قند خون در حد نرمال. به طور منظم آزمایش خون سطح قند خواهد به شما بگویم که چگونه غذاهای مختلف بر قند خون.

نه وجود دارد یک رژیم غذایی دیابت است که می تواند همه کت و شلوار و نه یک رژیم غذایی هنگامی که برنامه ریزی شده را می توان به عنوان مقدس برای شما در تمام طول عمر. رژیم غذایی باید به طور منظم تحت نظارت و مطابق با, بدن,'s پاسخ.

فراموش's

به دنبال قانون طلایی از وعده های غذایی کوچک مکرر و داشتن مقدار زیادی از آب.

کربوهیدرات ها در فرم دانه کامل غلات مانند جو دالیا های امریکایی نان, آرد گندم کامل, باید, آنها به عنوان یک منبع خوبی از فیبر است. نقش فیبر در دیابتی's رژیم غذایی است که به تثبیت قند, کنترل اشتها و کاهش کلسترول.

روغن مانند روغن زیتون و روغن دانه کتان ( alsi ), انجمنها و غیره باید مورد استفاده در پخت و پز. این روغن منبع غنی از چربی های امگا-3 است که برای کمک در افزایش کلسترول خوب است.

شکر باید جایگزین با یک شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام saccharine استویا و غیره

گوشت بدون چربی مانند ماهی و مرغ می تواند گرفته شود. زرده تخم مرغ باید کنار گذاشته شود. اجتناب از گوشت قرمز به طور کامل.

شیر و محصولات از شیر استفاده می شود باید آن را به عنوان کاهش کالری و همچنین چربی های ناخواسته.

Don'ts

غذاهایی که باید اجتناب شود عمدتا غلات تصفیه شده مانند suji, میده, برنج و محصولات مرتبط.

میوه ها مانند موز cheeku, lichi و انبه و انگور و سیب کاستارد باید به طور کامل اجتناب شود.

سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی شیرین, سیب زمینی, سیب زمینی و لوتوس بنیادی نیز باید اجتناب شود.

ترشی murabbas میوه (بسته بندی شده و تازه هر دو) بسته بندی شده, سوپ و سوپ ضخامت با نشاسته ذرت باید کنار گذاشته شود از یک رژیم غذایی دیابتی.

بیماران دیابتی در معرض خطر ابتلا به مشکلات قلبی. از این رو از چربی های اشباع شده مانند روغن های حیوانی و کره و خامه و غیره باید محدود شود.

در آیورودا meethi دانه jamun دانه املا و karela استفاده می شود برای درمان دیابت به عنوان کمک به آنها در آوردن سطح قند پایین.

5. برخی از افسانه های رایج در ارتباط با دیابت –

یک. شکر سم است برای بیماران دیابتی به خصوص کودکان است.

واقعیت: در حالی که بیش از حد قند در واقع مضر بیماران دیابتی لازم نیست به من بدهید تا شکر به طور کامل اما توصیه می شود برای کنترل آن مصرف.

برای کودکان مبتلا به دیابت برای مثال به طور کامل به طور کامل منع مصرف کیک و آب نبات و شیرینی به غارت آنها را از خود ساده دوران کودکی لذت. اما پس از آن برای کنترل این اختلال باید در حد اعتدال و در حالی که مهمانی دیگر اقلام مواد غذایی (برای مثال برنج, ماکارونی, رشته فرنگی و غیره) باید کنترل شود (مصرف در کاهش مقدار) به تعادل قند و کالری سطوح.

b. می گویند خداحافظ-خداحافظ به خوشمزه و چرب و یا سرخ شده مواد غذایی اگر شما مبتلا به دیابت است.

واقعیت به عنوان گفت: قبل از تکمیل محرومیت لازم است. گاه به گاه زیاده روی خوب است تا زمانی که آن متعادل و فقط گاه به گاه. حتی در غیر این صورت افراد سالم gorging روزانه در سرخ شده و مواد غذایی چاق کننده را به زودی توسعه برخی یا بیماری های دیگر.

c. داشتن آب تلخ تنبل معنی است که شما می توانید جشن در زمان های دیگر

واقعیت: با توجه به آن قند خون خواص karela آب خوب است (اما نه چندان جالب) برای بیماران دیابتی اما نه بیش از جبران آن غرقه شدن در یک صبحانه puris یا روغن لادن 'parantha' پس از آن.

6. غذاهای خاص برای بیماران دیابتی:

در حالی که چربی بستنی قند شیرینی و شیرینی آمده اند در رواج به خصوص به تهیه کردن به نیازهای رو به رشد و مرفه دیابتی جمعیت don't فریب خورده می شود توسط تمام ادعاهای بلند. چربی بستنی است که هنوز غنی از کربوهیدرات ساده. قند mithai هنوز لادن با روغن های حیوانی و چربی های اشباع شده. پس لطفا don't بلاغی در آنها تحت این توهم که آنها احتمالا نمی تواند باعث شود شما هر گونه آسیب.

آیورودا توصیه توت سیاه amla karela methi دانه و همچنین برای کنترل دیابت است.

7. خلاصه:

دیابت توسعه به آرامی و نمی خواهد به شما را بکشند در یک روز. کمی نظم و انضباط و سبک زندگی تغییر خواهد شد یک راه طولانی را قادر می سازد شما را به یک زندگی شاد و سالم و تنش زندگی آزاد است.

ما تحت پوشش در این مقاله انواع مختلف دیابت و علل مرتبط با آن شرایط و نشانه های دیابت, چگونه یک رژیم غذایی سالم می رود راه طولانی در کنترل اختلال چند داس و don'ts دیابت و همچنین امیدوارم کنار برخی از اسطوره های مرتبط با این اختلال در حالی که تاکید بر این که دیابت نیست ناقوس مرگ برای همه است که خوشمزه و خوب در زندگی و نه تمام آن فروخته شده است به بیماران دیابتی این است که واقعا برای آنها خوب است. رژیم غذایی راه حل خواسته های شما از یک زندگی شاد و سالم.

[ad_2]