رژیم غذایی دیابتی – دیابت راهنمای غذایی

[ad_1]

دیابت راهنمای غذایی بیشتر معمولا شناخته شده به عنوان هرم غذایی برای بیماران دیابتی است یک ابزار است که نشان می دهد در نمودار مقدار مواد غذایی متعلق از هر گروه از مواد غذایی یک فرد مبتلا به دیابت باید مصرف هر روز. این یک نسخه اصلاح شده از هرم غذایی و خیاط مناسب برای افرادی که می خواهید به از دست دادن وزن و حفظ ثبات سطح قند خون. این نشان می دهد که رژیم غذایی باید بیشتر از سبزیجات نشاسته ای است که همان کربوهیدرات های پیچیده از غلات کامل با نخود فرنگی, ذرت, سیب زمینی, سیب زمینی شیرین, زمستان کدو و لوبیا قرار داده شده در bottommost سطح از هرم. پنیر نیز منتقل شده از گروه شیر به گوشت و دیگران گروه به دلیل محتوای کربوهیدرات آن شبیه به دومی.

حقایق مفید در مورد دیابت راهنمای غذایی

1. انتخاب مواد غذایی در مقادیر بر اساس هرم غذایی می تواند به عنوان یک خدمت قابل اطمینان و سریع, راهنمای سمت داشتن تغذیه به اندازه کافی در حالی که همچنین با داشتن ثبات سطح قند خون.

2. درک مناسب اندازه وعده از غذاهای غنی از کربوهیدرات و چگونه به انتخاب مناسب تعداد نفر در هر وعده غذایی یک راه عالی برای حفظ ثبات سطح قند خون خود را.

3. وعده های کوچک معمولا با یک تکه نان و یا قطعه ای از سبزیجات نشاسته ای داشتن یک اندازه توصیه می شود که باید متناسب با در کف به طور متوسط ،

4. توصیه می شود اندازه یک میوه در هر وعده نباید به اندازه یک توپ تنیس است.

5. توصیه می شود در خدمت شیر باید در برابر یک فنجان قهوه.

دیابت راهنمای غذایی کمک می کند تا مطمئن شوید که شما به اندازه کافی غذا خوردن مواد غذایی از هر گروه از مواد غذایی که هر یک از مواد غذایی است که از کیفیت بهتری از نظر نوع کربوهیدرات در آن وجود دارد. این مهم است که نه تنها به کاهش مصرف خود را از کربوهیدرات ها بلکه برای محدود کردن مصرف کربوهیدرات خود را به صرفا کربوهیدرات های پیچیده. کربوهیدرات ها تا حد زیادی افزایش مقدار قند در خون. کربوهیدرات های ساده جذب می شود تقریبا بلافاصله است که باعث می شود قند خون افزایش بسیار سریع است. کربوهیدرات های پیچیده از سوی دیگر شکسته به اجزای ساده تر برای اولین بار و در نتیجه افزایش قند خون است تدریجی و خوشه در سطح قند اجتناب شود.

غذایی دیابت راهنمای اماکن غذاهای کم پروتئین با کربوهیدرات های پیچیده بودن کیفیت در پایین سطح از هرم غذایی. غذاهای غنی از کربوهیدرات های ساده از سوی دیگر قرار داده شده در بالاترین سطح است.

[ad_2]