راهنمایی برای استفاده از آیورودا گیاهان دارویی برای کنترل دیابت

[ad_1]

دیابت و آیورودا – گیاهان و راهنمایی

دیابت معمولا افزایش اختلال جهان مدرن و ضربه نسبت اپیدمی. با توجه به ویلیام هرمان مدیر دانشگاه میشیگان مرکز دیابت تحقیقات ابتدایی و مشاور سازمان بهداشت جهانی دیابت واقعا یک بیماری همه گیر هر دو در ایالات متحده و در سراسر جهان. با توجه به مطالعات اخیر که تخمین می زند که نزدیک به 350 میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری است.

دیابت همچنین به عنوان شناخته شده دیابت یک اختلال است که با مقدار بیش از حد قند خون و یا قند خون است و با توجه به کمبود هورمون انسولین در بدن یا به این دلیل که انسولین موجود در بدن ناکارآمد است برای سنتز گلوکز و جذب آن به بدن است.

دیابت چیست ؟

دیابت یک گروه از بیماری های متابولیک است که در آن فرد مبتلا دارای میزان بالایی از قند خون و یا قند خون یا به دلیل عدم تولید انسولین در بدن یا به این دلیل که سلول های بدن را پاسخ نمی دهند به درستی به انسولین است. مکرر گرسنگی و تشنگی و تکرر ادرار علائم مشترک.

انواع مختلف

دیابت از سه نوع یعنی دیابت نوع 1 یک بیماری های ایمنی خودکار; دیابت نوع 2 بدن در تولید انسولین کافی نیست برای عملکرد مناسب و دیابت حاملگی دیده می شود در حال توسعه در زنان در دوران بارداری است. از این نوع 2 شایع ترین نوع 1 حداقل شایع است.

علل شایع

علل شایع دیابت و فشار خون بالا و کلسترول بالا کمبود انسولین و یا مقاومت به انسولین است. می توان آن را ارثی و همچنین به ندرت با توجه به لوزالمعده.

علائم

اصلی علائم شدید تشنگی, گرسنگی, تاری دید شاشی, تکرر ادرار, کاهش وزن, خستگی و تکرر ادرار.

آیورودا و دیابت

در آیورودا دیابت شناخته شده است به عنوان “Prameha”. آن را مزمن یک اختلال متابولیک است که باعث می شود بدن قادر به استفاده از, استفاده مناسب از قند تولید می شود و در نتیجه قند خون (قند خون بالا) و glycosuria (قند در ادرار). اگر سمت چپ به تنهایی و دیابت ممکن است منجر به قلب-حملات سکته مغزی و کوری عصبی خسارت قطع اندام ناتوانی جنسی در مردان و پوستی (خارش).

آیورودا خیلی بیشتر اطلاعات علمی در دیابت و علائم آن و علل است و برخی از قدیمی ترین پرونده در این بیماری است. با توجه به آیورودا وجود دارد 20 فرم از دیابت 4 با توجه به dosha واتا 6 با توجه به پیتا (پرنده) و باقی مانده 10 با توجه به Kapha dosha. دیابت عمدتا Kapha اختلال است.

در آیورودا مشاهده دیابت ایجاد می شود عمدتا به دلیل رژیم غذایی افزایش Kapha dosha مانند شکر و برنج و چربی ها و سیب زمینی و فقدان ورزش و روانی و استرس و فشار و خواب بیش از حد.

رژیم غذایی برنامه ریزی عامل کلیدی در کنترل دیابت. مناسب ورزش روزانه و محدود کردن و کاهش وزن بیش از دیگر بازی های نقش در مدیریت دیابت است. همچنین اجتناب از سیگار کشیدن و خواب در طول روز و استرس است. تمرین یوگا می تواند کمک به کاهش و مدیریت استرس و فشار است.

آیورودا درمان

برخی از مفید ترین گیاهان دارویی برای درمان دیابت هستند

• تنبل تلخ (Momordica charantia)

• Bael (Aegle marmelos)

• Gurmar برگ (درمان sylvestrae)

• شنبلیله (Trigonella foenum graecum)

• زردچوبه (Curcuma longa)

• پیاز (Allium cepa)

• Nayantatra (پروانش رزا)

• چریش (Azadirachtha اندیکا)

• سیر (Allium sativum)

• ساغر gota (Ceasalpinia crista)

چند آیورودا نکاتی برای دیابت

1. تلخ تنبل در نظر گرفته شده است بهترین درمان برای دیابت. مصرف یک قاشق چای خوری از آب تلخ تنبل روزانه آن را به عنوان کاهش سطح قند خون در خون و ادرار. همچنین با داشتن تلخ تنبل پخته شده در روغن حیوانی و مصرف برای یک دوره سه ماه به ارمغان می آورد پایین دیابت با سطح معنی داری.

2. انگور فرنگی هندی است که به عنوان یک داروی موثر برای درمان دیابت. یک قاشق چای خوری از آب انگور مخلوط با یک فنجان تازه آب تلخ تنبل گرفته شده برای یک دوره دو ماه فعال خواهد شد پانکراس به ترشح انسولین است.

3. Tulsi برگ بسته بندی شده با آنتی اکسیدان ها است که از بین بردن استرس اکسيداتيو و روغن های ضروری است که برای کمک در کاهش سطح قند خون در بدن است. سطح قند می تواند تحت کنترل نگه داشته با نوشیدن یک لیوان آب با 10 Tulsi (مقدس ریحان) برگ 10 چریش (Azadirachtha اندیکا) برگ و 10 Belpatras (Aegle marmelos) در اوایل صبح در معده خالی.

4. مخلوط و خرد کردن دانه شنبلیله زردچوبه و فلفل سفید. یک قاشق چای خوری از این پودر را با یک لیوان شیر دو بار در روز.

5. قرار دادن یک فنجان آب را در یک کشتی مس در شب و نوشیدن آب در صبح است.

6. جوش به مدت 15 برگ انبه را در یک فنجان آب ترک بیش از شب و نوشیدن آب فیلتر شده اولین چیزی که در صبح به عنوان مناقصه ها و مزایده انبه برگ بسیار موثر برای درمان دیابت تنظیم سطح انسولین در خون است.

7. خوردن یک رژیم غذایی سالم که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مانند میوه ها مانند سیب و زردآلو و توت و سبزیجات مانند هویج و چغندر و تلخ تنبل ضروری است برای نگه داشتن بدن خود را سالم و در تعادل سطح قند خون.

8. دانه شنبلیله شامل فیبر مفید برای کنترل دیابت است. خیس کردن دانه های شنبلیله در آب شبانه و مصرف در صبح زود قبل از صبحانه. این دانه ها همچنین می توان از پودر و مخلوط با شیر است. این می تواند به افزایش ترشح گلوکز وابسته به انسولین است. تکرار این درمان روزانه برای چند ماه برای کنترل سطح قند خون.

9. نوشیدن یک فنجان چای سبز با معده خالی است یافت می شود خوب برای سلامت کلی. چای سبز دارای پلی فنل محتوای یک آنتی اکسیدان قوی مرکب است که مفید در کاهش قند خون و سطح انسولین در بدن است.

10. همچنین مطالعات اخیر نشان داده است که ماست و دلمه ممکن است کمک به کاهش خطر ابتلا به دیابت است.

رژیم غذایی در درمان

رژیم غذایی برنامه ریزی کلید درمان برای کنترل دیابت است. اجتناب از مصرف غذاهای شیرین از قبیل برنج و موز و سیب زمینی و غلات و قند بالا میوه ها. شامل تلخ ظروف در هر وعده غذایی باید سبزیجات برگ سیاه و سفید گرم, سویا, ماهی, و غیره.

شامل سبزیجات مانند تنبل تلخ لوبیا سبز, خیار, پیاز و سیر, میوه ها مانند انگور فرنگی هندی, Jamul میوه و انگور و غلات مانند بنگال گرم و گرم در رژیم غذایی است. همچنین مصرف سبزیجات خام و گیاهان به عنوان آنها نقش مهمی در تحریک پانکراس و افزایش تولید انسولین است. برای سبزیجات آلی برای نتایج بهتر.

به این نتیجه دیابت است و نه فقط فقدان تولید انسولین در بدن است. آن است که به علت نگهداری بد از بدن است. تعادل و سلامت بدن و Doshas تنها می تواند در درمان آن است. برای این منظور داشتن یک سبک زندگی سالم مهم است.

[ad_2]