دیابت (قند خون بالا) – نکات مهم در انواع و علائم

[ad_1]

دیابت رخ می دهد که شما باید یک مشکل با پانکراس است که این ارگان است که کنترل قند خون خود را. آن یا توقف تولید انسولین و یا تولید نمی کند به اندازه کافی مقدار که برآورده بدن خود را's نیاز دارد. این کمبود انسولین نتایج ضعیف جذب گلوکز توسط بدن خود را's سلول های است که استفاده از آن برای تولید انرژی و همچنین به عنوان توسط کبد شما که فروشگاه های آن است. نتیجه نهایی این جذب ضعیف است قند خون بالا و یا سطح قند خون است.

وجود دارد دو فرم اصلی ديابت است. آنها نوع من (نیز نامیده می شود اطفال شروع و یا وابسته به انسولین) دیابت نوع دوم (همچنین شناخته شده به عنوان بلوغ شروع و یا انسولین-مستقل) دیابت است.

در نوع I (وابسته به انسولین) دیابت; که معمولا افراد جوان لوزالمعده تولید بسیار کمی و یا بدون انسولین است. این نقص ناشی از آسیب به انسولین سلول های تولید. بدن شما قادر به استفاده از گلوکز به دلیل کمبود انسولین مجبور است برای به دست آوردن انرژی از چربی ها به جای. این می تواند منجر به یک بیماری خطرناک به نام کما دیابتی.

در نوع دوم (انسولین-مستقل) دیابت; که حملات مردم معمولا در اطراف خود چهل, سلول که تولید انسولین هنوز هم اما مقدار انسولین کافی برای بدن خود را's نیاز دارد. بیمارانی که دچار این نوع اختلال معمولا بیش از حد غذا خوردن و اضافه وزن هستند. خود را بیش از غذا خوردن باعث می شود بیش از حد گلوکز در خون است و لوزالمعده نمی تواند تولید انسولین به اندازه کافی برای مقابله با آن است. ژنتیک و عوامل ارثی در حال بازیکنان کلیدی در این نوع است. در یک سوم از موارد همیشه وجود دارد یک عضو خانواده یا اعضای مبتلا به این اختلال است. یکی دیگر از عوامل است که سن خود را به دلیل عملکرد خود را لوزالمعده کاهش می یابد به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری.

همه انواع دیابت علت همان علائم اصلی. شما ادرار بسیار بیشتر از حد معمول گاهی اوقات به عنوان اغلب به عنوان هر ساعت یا بیشتر در طول روز و شب. شما ممکن است متوجه لکه های سفید که شامل خشک پاشیده از گلوکز پر از ادرار در لباس زیر خود را و یا کفش. میکروارگانیسم ها جذب می شوند به شیرین ادرار و این می تواند باعث عوارض مختلف مانند عفونت مثانه. بیش از حد از دست دادن مایع می تواند شما را همیشه تشنه و نوشیدن نوشیدنی های شیرین شده افزایش میزان ادرار و تشنگی خود را بدتر. سلول های خود را به اندازه کافی دریافت نمی قند بنابراین شما احساس می کنید بسیار خسته و ضعیف و بی تفاوت; به طوری که شما ممکن است قادر به بلند شدن در صبح است.

اگر شما مبتلا به دیابت هستند و یا پدر / مادر یک کودک دیابتی, شما ممکن است متوجه بیش از حد از دست دادن وزن است. این است که با عدم توانایی بدن در استفاده از گلوکز به عنوان منبع انرژی و به جای آن بدن شما شروع به سوزاندن چربی خود را و عضله است. علائم دیگر که شما ممکن است تجربه عبارتند از: احساس سوزن سوزن شدن در دست و پا کاهش ایمنی (آبسه کوچک و سوزش ادرار به علت عفونت ممکن است اولین علائم دیابت.), تاری دید به دلیل بیش از حد گلوکز در مایع چشم و از دست دادن نعوظ در مردان و یا عدم وجود دوره های ماهانه در زنان است.

علائم نوع I (وابسته به انسولین) دیابت معمولا به سرعت در حال توسعه در هفته یا ماه. کسانی که از نوع دوم (انسولین مستقل) فرم اغلب به نظر نمی رسد تا سال ها پس از شروع واقعی این بیماری است. گاهی اوقات این اختلال تشخیص داده شده توسط شانس در یک روال معاینه پزشکی قبل از هر گونه علائم ظاهر می شود.

[ad_2]

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *