دیابت – انواع و پیشگیری

[ad_1]

دیابت قندی (و یا به عنوان محبوب شناخته شده دیابت) صورت می گیرد که بدن قادر به استفاده از گلوکز به درستی یا با توجه به مقدار کافی انسولین و یا انسولین موجود کار نمی کند به طور موثر.

نام ‘دیابت’ یک کلمه یونانی است که به معنی سیفون (عبور) و ‘ديابت’ است که در لاتین به صورت شیرین و یا عسلی. بیش از حد قند موجود نه تنها در خون بلکه در ادرار نتیجه آن دوبله شده در قرن 17 به عنوان “شاشیدن شر”.

طی بیست (20) سال کلی تعداد افراد دیابتی در سراسر جهان افزایش از سی (30) میلیون و دویست و سی (230) میلیون (فدراسیون بینالمللی دیابت). و انتظار می رود برای رسیدن به سیصد و پنجاه (350) میلیون نفر در سراسر جهان تا سال 2025.

انواع دیابت

دیابت نوع 1

این نوع از دیابت دوبله شد به عنوان ‘به دیابت وابسته به انسولین یا دیابت نوجوانان است.’ این یک بیماری خود ایمنی است که نشان میدهد سیستم ایمنی بدن خود را از بین بردن سلول های پانکراس که انسولین تولید. این معمولا در اوایل روز یا جوان بزرگسالی است. این نوع کمتر شایع تر از نوع 2. این است که تحت درمان با تزریق انسولین و کنترل رژیم غذایی.

دیابت نوع 2

این نوع استفاده می شود به نام دیابت بزرگسالان. بر خلاف نوع 1 بدن انسولین تولید می کند اما این کافی نیست و همچنین بدن نمی تواند استفاده از انسولین موثر است.

آن است که رایج ترین نوع دیابت است. آن معمولا پس از سن 40. اما در اواخر دهه 1990 وجود دارد افزایش افراد جوان داشتن این نوع از دیابت. کارشناسان بر این باورند که این ممکن است مربوط به افزایش چاقی و غیر فعال سبک زندگی در میان جوانان است.

این نوع از دیابت می تواند باعث عوارضی مانند کوری و بیماری های قلبی و از دست دادن اندام از طریق قطع عضو و بیماری های کلیوی. درمان متفاوت در مراحل مختلف.

دیابت حاملگی

حدود سه تا پنج درصد از تمام زنان باردار به دست آوردن این نوع از دیابت در دوران بارداری است. دیابت بارداری به طور معمول به پایان می رسد پس از زایمان با این حال برخی از زنان همچنان به توسعه دیابت آنها به عنوان مسن تر. با توجه به برخی از مطالعات تقریبا چهل (40) درصد از زنانی که این نوع از دیابت را توسعه دیابت نوع 2 بعد از آن در زندگی بزرگسالان است.

دیابت بارداری به طور معمول نمی تواند باعث نقص هنگام تولد است و شانس داشتن یک کودک است که بزرگتر از حد نرمال است. نوزاد نیز در خطر ابتلا به قند خون پایین بعد از آن متولد شده است.

سالم ماندن با وجود داشتن دیابت

شما هنوز هم می تواند حفظ یک زندگی طولانی و سالم حتی اگر دیابت علاج ناپذیر است. مهم ترین چیزی که شما انجام دهید این است که مدیریت سطح قند خون خود را. زیر همه چیز شما می توانید انجام دهید:

ورزش

این کمک خواهد کرد که بدن خود را با استفاده از انسولین و عادی سطح قند خون خود را. آن کمک به کنترل وزن شما و به شما می دهد انرژی بالا.

خوردن حق

پیشنهاد رژیم غذایی برای فرد دیابتی است: کم چربی و کم کلسترول و کم نمک و کم شکر اضافه شده است. این مهم است که هرگز جست و خیز یک وعده غذایی به منظور اجتناب از خوردن میان وعده های غذایی.

مصرف دارو خود را

پزشک شما ممکن است به شما بدهد دهان و دندان دارو و یا تزریق دارو بسته به مرحله ای از دیابت خود را. این مهم است که همیشه به مصرف دارو که توسط پزشک تجویز می شوند.

[ad_2]