دیابتی کیک ی دستور غذاها

[ad_1]

دیابت یک بیماری است که تداخل با توانایی فرد برای پردازش شکر. بنابراین بیماران دیابتی باید به دقت نظارت بر مصرف قند خود را. این مقاله در سه دیابتی, دستور العمل های کیک ساخته شده با جایگزین قند.

کیک شکلاتی

برای کسانی که عاشق شکلات می توان آن را دشوار است به آن را بدهد تا حتی اگر دیابتی. این دستور پخت کیک شکلاتی به اندازه کافی شکلات برای تغذیه دندان شیرین خود را, اما آن را با شکر جایگزین. دیابتی کیک ی دستور غذاها هدیه ای مناسب برای افراد مبتلا به دیابت.

مواد لازم:

3 قاشق غذا خوری کره

1/4 فنجان روغن گیاهی

3/4 فنجان شکر جایگزین

1 قاشق چای خوری وانیل

2 عدد تخم مرغ

1 و 1/4 فنجان آرد گندم کامل

1/3 فنجان کاکائو شیرین نشده

1/4 قاشق چای خوری نمک

1 و 1/2 قاشق چای خوری بکینگ پودر

نچسب اسپری پخت و پز

3/4 فنجان شیر

چیزهای دیگر شما نیاز:

دست میکسر

یک کاسه بزرگ مخلوط کردن

یک فلز کیک تابه

دستورالعمل:

شروع با استفاده از یک همزن برای مخلوط سه قاشق غذاخوری کره را با 1/4 فنجان روغن گیاهی. مخلوط به مدت 30 ثانیه یا تا زمانی که مواد تشکیل دهنده در حال هموار کردن.

سپس به آرامی اضافه کردن شکر به مخلوط با مخلوط کردن در مورد 1/4 فنجان شکر را در یک زمان. بعد از اضافه کردن هر بیت از شکر ضرب و شتم حدود سی ثانیه. هنگامی که شما اضافه شده اند در تمام جایگزین های شکر ضرب و شتم مواد تشکیل دهنده با هم برای حدود دو دقیقه است. اضافه کردن یک قاشق چای خوری وانیل و تخم مرغ است. ضرب و شتم برای دو دقیقه.

بعد در یک جداگانه مخلوط کردن کاسه شما را با هم مخلوط مواد خشک خود را. اول خود قرار دهید 1 1/4 فنجان آرد گندم کامل به کاسه. اضافه کردن 1/3 فنجان مصرف کاکائو 1/4 قاشق چای خوری نمک و 1 و 1/2 قاشق چای خوری بکینگ پودر.

مخلوط مواد خشک همه با هم در کاسه و سپس به آرامی به آن اضافه کنید و به کره و تخم مرغ مخلوط. مطمئن باشید که برای اضافه کردن این به آرامی به مخلوط اضافه کردن تنها در مورد 1/4 فنجان از مخلوط خشک در یک زمان. مخلوط به مدت 30 ثانیه در هر زمانی که شما اضافه کردن بخش دیگری از مخلوط خشک.

در نهایت, شما آماده برای اضافه کردن 3/4 فنجان شیر را به مخلوط. ترکیب برای دو دقیقه. بریزید و خمیر را در یک ظرف فلزی. پخت در 350 درجه فارنهایت حدود 30-35 دقیقه است. بررسی کیک پس از سی دقیقه با چسباندن یک خلال دندان در. اگر خلال دندان را می توان از پاک کیک انجام می شود.

برخی از بیماران دیابتی اضافه خواهد شد قند پوشش خود را به کیک. دیگران ممکن است می خواهم برای لذت بردن از طعم شکلات بدون شکر و تخم مرغ اضافه شده.

کیک پوند

این بعدی دیابتی, کیک آسان است و شامل چند مواد تشکیل دهنده. کیک را یک رایحه وانیل و طعم دهنده. برخی از بیماران دیابتی ممکن است انتخاب کردن برای ترک کردن عصاره وانیل یا شاید جای آن را با بادام یا دیگر طعم دهنده.

مواد لازم:

3 تخم مرغ

1/2 فنجان کره, unsalted

1 1/2 فنجان آرد همه منظوره

1/4 قاشق چای خوری نمک

1 قاشق چای خوری بکینگ پودر

3/4 فنجان شکر جایگزین

1 قاشق چای خوری عصاره وانیل (اختیاری)

چیزهای دیگر شما نیاز:

دست مخلوط کن یا همزن برقی

یک کاسه بزرگ مخلوط کردن

یک فلز کیک تابه

دستورالعمل:

شروع با قرار دادن 1/2 فنجان کره را در یک کاسه بزرگ مخلوط کردن. اضافه کردن 3/4 فنجان شکر شکر. استفاده از یک میکسر دست به ترکیب جایگزین های شکر را با کره. هنگامی که مخلوط صاف و اضافه کردن تخم مرغ ها را در یک زمان. ضرب و شتم مخلوط برای حدود یک دقیقه بعد از هر تخم مرغ. اضافه کردن 1 قاشق چای خوری عصاره وانیل. ضرب و شتم برای یک دقیقه.

پس از آن شما خواهد شد اضافه کردن مواد خشک خود را. اضافه کردن 1/4 قاشق چای خوری نمک 1 قاشق چای خوری بکینگ پودر 1 و 1/2 فنجان آرد همه منظوره. هنگامی که این مواد خشک اضافه شده اند به کره و شکر جایگزین استفاده از یک قاشق یا کفگیر به مخلوط پودر خشک در. سپس با استفاده از دست برای مخلوط حدود یک دقیقه به طور کامل مخلوط همه مواد تشکیل دهنده با هم. مطمئن شوید که خمیر صاف و توده رایگان.

بعد, اضافه کردن خمیر به یک فلز loaf pan. پخت کیک در 350 فارنهایت حدود 30-35 دقیقه است. قرار دادن یک خلال دندان پس از 30 دقیقه برای تست اگر کیک انجام می شود.

شکر کیک هویج

سوم ما دیابتی کیک ی دستور غذاها برای یک قند هویج کیک. مانند پوند کیک, این کیک هویج آسان است, هر چند کیک هویج بیشتر شامل مواد تشکیل دهنده.

مواد لازم:

3 فنجان آرد گندم کامل

2 فنجان هویج رنده شده

6 سفیده تخم مرغ

1 فنجان سیب شیرین نشده

1 فنجان شیر

1 فنجان شکر قهوه ای شکر (را انتخاب کنید مورد علاقه خود را با نام تجاری)

1/2 فنجان کشمش (اختیاری)

1/4 فنجان گردو خرد شده (اختیاری)

2 قاشق غذا خوری دارچین

1 و 1/2 قاشق چای خوری وانیل اضافی

1 قاشق چای خوری جوز زمین

2 قاشق چای خوری جوش شیرین

2 و 1/2 قاشق چای خوری بکینگ پودر

اسپری پخت و پز

چیزهای دیگر شما نیاز:

دست میکسر

1 کاسه بزرگ

چنگال

شیشه ای ظرف پخت

دستورالعمل:

شروع خود را با کاسه بزرگ مخلوط کردن. اضافه کردن سفیده تخم مرغ به کاسه و ضرب و شتم آنها را با مخلوط کن در یک محیط کم. ضرب و شتم حدود سی ثانیه. اضافه کردن شکر قهوه ای و ضرب و شتم دوباره. اضافه کردن در unsweet, سیب, شیر و وانیل اضافی. ضرب و شتم تا زمانی که همه به خوبی مخلوط شده است.

شما با استفاده از چنگال خود را برای اضافه کردن در گذشته مواد تشکیل دهنده. آغاز شده توسط تکان دهنده در, جوز, دارچین و بکینگ پودر و جوش شیرین. مخلوط آن را همه با هم با چنگال خود را. به آرامی هم بزنید و در آرد. اضافه کردن هویج. در نهایت هم بزنید در کشمش و گردو. این دو آخرین موارد اختیاری هستند و شما ممکن است جایگزین گردو و بادام و یا هر مهره دیگر برای گردو. با استفاده از چنگال خود را به هم بزنید مخلوط را برای یکی دیگر از 1-2 دقیقه. مخلوط ناصاف خواهد شد و نه صاف.

اسپری شیشه ای 9×13 اینچ ظرف پخت. اضافه کردن مخلوط را به ظرف. پخت در 350 درجه فارنهایت حدود 35-40 دقیقه است. تست کیک پس از 35 دقیقه با استفاده از خلال دندان به روش.

دیابت می تواند به خصوص دشوار است برای غلبه بر برای کسانی که دندان شیرین اما داشتن دیابت آگاهی بسیار مهم است برای سلامت خود را. سعی کنید این ديابتی کیک ی دستور غذاها برای خودتان و یا کسی که شما می دانید که دیابتی. به اشتراک گذاشتن این مقاله در رسانه های اجتماعی. کمک به دیگران یاد می گیرند که دیابتی ندارد به منظور به طور کامل از دست دادن کیک و دیگر رفتار میکند.

[ad_2]