دورکاری کارمندان شهرداری تهران یک هفته دیگر ادامه دارد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حامد مظاهریان با اشاره به دو بخشنامه اخیر شهردار تهران و سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از جمله راهکارهایی است که در قطع زنجیره انتقال کرونا نقش موثری دارد. از این رو شهرداری تهران نیز به عنوان یکی از نهادهای خدمت رسان، برای کاهش ابتلای کارمندان، گام به گام و بر اساس نیاز و ضرورت فرایند این بیماری، تدابیری را اندیشیده است.

وی، تداوم ارائه خدمات عمومی در عین کاهش تردد و تجمع را از جمله رویکردهای شهرداری تهران در این زمینه دانست و افزود: حضور همکاران خدوم شهرداری تهران با تشخیص بالاترین مقام مسئول در حوزه های اجتماعی فرهنگی، مالی و اقتصادی، شهرسازی، فنی و عمرانی، ترافیک، برنامه ریزی و منابع انسانی، با حداکثر یک سوم نیروها و به صورت شیفت بندی تا ۲۰ فروردین ماه مجاز خواهد بود.

به گفته مظاهریان، در بخشنامه دورکاری شهرداری تهران ضوابطی بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت درنظر گرفته شده مثلاً بیماران خاص، بانوان باردار، بیماران مزمن تنفسی، قلبی، کلیوی، دیابتی، بانوان دارای فرزند زیر ۶ سال، افراد معلول و کم توان جسمی و حرکتی، کارکنان دارای فرزند بیمار خاص و یا معلول در اولویت دورکاری قرار دارند.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با تاکید بر لزوم اجرای تدابیر شهردار تهران برای زمینه سازی در کمک به قطع زنجیره ابتلا به کرونا خاطرنشان کرد: بر اساس بخشنامه قبلی لازم الاجرا، واحدهایی که در قالب کارگروه های ستاد بحران با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران همکاری مستمر دارند با هماهنگی ستاد بحران به صورت آماده باش هستند.

وی افزود: همچنین واحدهای اجرایی و نظارتی، حوزه معاونت های شهرداری تهران و نیرو های که به صورت شیفتی، نگهبانی و در بخش های خدمات رسانی انجام وظیفه می نمایند. با هماهنگی بالاترین مقام مسئول نسبت به ارائه خدمات اقدام نمایند به نحوی که از بروز هرگونه وقفه در انجام وظایف و ایجاد اختلال در ارائه خدمات به شهروندان محترم پیشگیری می شود.

مظاهریان خاطرنشان کرد: این طرح ها تا اطلاع ثانوی در تمامی معاونت ها، ستادها، سازمانها و شرکت های شهرداری تهران اجرا می شود و در صورت استمرار وضعیت و وصول بخشنامه از سوی مبادی ذیصلاح، اطلاع رسانی خواهد شد.

۴۷۲۳۱

[ad_2]

Source link