دستور جنجالی پمپئو علیه حقوق سیاه‌پوستان آمریکایی

[ad_1]

یک منبع به خبرگزاری سی‌ان‌ان گفت سفارت آمریکا در سئول اطلاعیه‌ای از طبقه هفتم وزارت خارجه -که دفتر کار پمپئو در آن قرار دارد- دریافت کرده که در آن از این سفارخانه خواسته شده این لوح پایین آورده شود. 

شبکه خبری سی‌ان‌ان می‌گوید این لوح را «هری هریس»، سفیر آمریکا در کره جنوبی روز شنبه بر روی دیوار ساختمان سفارت نصب کرده بود 

وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ش درباره دلیل این تصمیم نوشته «زندگی سیاهان اهمیت دارد» یک سازمان غیرانتفاعی است و دولت آمریکا از کمک به این گروه یا ارتقاء جایگاه هیچ سازمان خاصی حمایت نمی‌کند. 

سفارت آمریکا در کره جنوبی روز شنبه در پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد برای «همبستگی با آمریکایی‌هایی که در حال اعتراض و سوگواری هستند» این لوح را بر بالای ساختمان سفارت نصب کرده است. 

شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته برای توضیح درباره این خبر تلاش کرده با سفارت آمریکا در سئول و وزارت خارجه تماس حاصل کند. این رسانه نوشته تا لحظه تنظیم این خبر لوح مورد نظر برداشته نشده است. 

 انتشار ویدئویی که قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی در اثر رفتار خشونت‌آمیز یک افسر پلیس سفیدپوست را نشان می‌داد خشم مردم آمریکا و تظاهرات در شهرهای بزرگ این کشور را به همراه داشته است. 

 

310311

[ad_2]

Source link