داروهای خانگی دیابت

[ad_1]

تا زمانی که تاریخ هیچ مطلق برای درمان دیابت یافت شده است. تحقیقات در حال انجام در این منطقه پس از دیابت به ارمغان می آورد با آن هزاران عوارض دیگر, اگر نه در کنترل نگه داشته از طریق رژیم غذایی مناسب و ورزش و دارو در صورت لزوم.

بیماران دیابتی باید درک کنند که آنها یک اختلال پیچیده است که همچنان برای طول عمر. در دوران بارداری به دیابت می تواند جدی و دیابتی نوزادان همیشه وزن بیش از حد نرمال است.
افراد مسن به تدریج تمایل به افزایش وزن و از آنها توسعه یک فرم خفیف دیابت به دلیل فشار خود را در لوزالمعده. کنترل وزن می تواند کمک به کنترل دیابت است.

همانطور که در بالا گفت: دیابت به ارمغان می آورد با آن یک میزبان از عوارض. بیماران دیابتی بیشتر در معرض ابتلا به عفونت های پوستی مانند جوش carbuncles و خارش است. رگها رخ می دهد بسیار بیشتر در بیماران دیابتی. حملات قلبی نیز بیشتر شایع در این بیماران. آب مروارید رخ می دهد اغلب در بیماران دیابتی و همچنین در بیمارانی که دیابت برای پنج سال یا بیشتر.

بنابراین در اینجا برخی از داروهای خانگی ساده برای کنترل سطح قند خون. آنها به کمک تنها شرط این است که باید آن را دنبال کرد به طور منظم و پشتکار.

* پودر دانه شنبلیله (Methi) گرفته شده دو تا سه بار در روز کمک می کند تا کنترل قند در خون و ادرار.

* دیابت نیز کنترل می شود زمانی که شما نوشیدن آب نگه داشته و یک شبه با مناقصه برگ از درخت گواوا و sadabahar گیاه آغشته به آن است.

* جوش چند برگ هر یک از tulsi (ریحان) چریش jamun ادم همراه با 4-5 ذرت و فلفل را در یک لیوان آب و نوشیدن دو بار در روز.

* صبح و شب پیاده روی به مدت حداقل 45 دقیقه است که بسیار ضروری برای کنترل این بیماری است.

* خوردن حداقل 1 قاشق چای خوری پودر دارچین روزانه.

* مصرف 1 قاشق غذا خوری آب تلخ تنبل (karela) هر روز صبح آن را نمی ممکن است فورا به نتایج, اما قطعا کاهش شدت بیماری است.

* خیس کردن دانه های شنبلیله در حدود یک قاشق چای خوری در آب در شب, نوشیدن آب در صبح و جویدن و خوردن آغشته به دانه. این کمک می کند تا کاهش قند خون است.

* شستن موز سبز و پوست آن است. قرار دادن پوست در یک ظرف با آب پر کنید و نوشیدن این آب سه بار در روز. این آب را کاهش سطح قند. تغییر پوست هر روز دیگر و دوباره پر کردن شیشه با آب به عنوان شما می نوشند.

* نگاهی به 15 انبه برگ و جوش آنها را در 1 لیوان آب. نگه داشتن آنها را یک شبه. فیلتر و نوشیدنی صبح روز بعد.

* گریپ فروت در نظر گرفته شده است بسیار مفید است. خوردن سه گریپ فروت سه بار در روز.

* انگور فرنگی هندی (amla) یک منبع غنی از ویتامین C است و به عنوان یکی از بهترین داروهای خانگی برای دیابت. را 1 قاشق غذا خوری آب انگور و مخلوط آن را با یک فنجان آب تلخ تنبل. مصرف این مخلوط را روزانه حدود 2 ماه.

* سیر کمک می کند تا گردش خون و تنظیم سطح قند.

* مصرف 1 لیتر دارچین آب روزانه است. دارچین حاوی یک ماده شیمیایی است که کمک می کند تا به استفاده از قند خون به طور طبیعی در بدن است. اضافه کردن 3 قاشق دارچین به 1 لیتر آب جوش. بجوش و خروش آمدن به مدت 20 دقیقه در یک شعله کم و سپس فشار مخلوط.

* یک قاشق چایخوری دانه های زیره سیاه (kalonji) به آب پز شده را در یک لیوان آب تا آن را به نصف کاهش می دهد. اگر به طور منظم انجام آن کمک به کنترل قند خون است.

* آماده سازی مخلوط با اضافه کردن مقدار مساوی از پودر زردچوبه و خشک انگور فرنگی پودر و با عسل یا نوشیدن مخلوطی حاوی مقدار مساوی از آب انگور تازه و زردچوبه آب در معده خالی به طور منظم.

* آماده کردن قهوه با پودر سوخاری ادویه جات و گندم گرفته شده در مقدار مساوی.

* خوردن تازه, مناقصه برگ کاری دو بار در روز برای کاهش قند.

* نگاهی به برخی از مناقصه ها و مزایده گواوا برگ و 3 گرم از دانه های زیره. درهم شکستن آنها را با هم. جوش را با یک لیوان آب تا به نصف کاهش می دهد. مصرف 2-3 بار در روز.

* نوشیدن 8 لیوان آب در صبح با معده خالی و پیاده روی به مدت یک ساعت.

رژیم غذایی برای یک بیمار دیابتی تجویز شده در آیورودا:

هدف اصلی این است که برای کمک به بدن در جذب قند به سیستم.
حدود یک کیلوگرم کشک ساخته شده از گاو's شیر همراه با انواع خربزه و جردس اما بدون نمک. سبزتر سبزیجات با ارزش تر از آن خواهد بود. میوه ترش مثل گوجه فرنگی و پرتقال و آناناس jamun نیز می تواند گرفته شده است. بیمار همچنین می توانید با مصرف یک یا دو chapattis ساخته شده از unsieved آرد.

غلات و قند و شکر آماده سازی باید اجتناب شود برای برخی از زمان. Hipbath نیز توصیه می شود به عنوان آن را بسیار مفید در مورد دیابت به ویژه برای بیماران مبتلا به یبوست است.

یوگا نیز توصیه شده توسط متخصصان یوگا که ثابت شده است مفید در برخورد با این بیماری است.

[ad_2]