خط و نشان حفتر برای آنکارا:تن به استعمار ترکیه نمی‌دهیم؛آنها جز شرارت چیزی ندارند/اعزام 17هزار مزدور به لیبی از سوی ترکیه

[ad_1]

وی در جریان بازدید از گردان “طارق بن زیاد” تأکید کرد: لیبیایی‌ها با هر استعمارگری مقابله کرده و آن را اخراج خواهند کرد و به استعمارگری ترکیه تن نخواهند داد.

حفتر ادامه داد: اخراج استعمارگران هدف اصلی ماست.

وی همچنین ضمن ابراز تأسف نسبت به اعزام مزدوران سوری به لیبی توسط ترکیه، گفت: این افراد سوری نبوده و گروه‌های مزدوران بدون کشور و خانواده هستند.

ازسوی دیگر، وزارت امور خارجه مراکش در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناصر بوریطه، وزیر خارجه این کشور در تماسی تلفنی با لوئیجی دی مایو، همتای ایتالیایی خود درباره بحران لیبی گفت‌وگو کرد.

طبق این بیانیه، دو طرف درباره تلاش‌های مراکش برای دستیابی به یک راه حل سیاسی درباره بحران لیبی، گسترش روابط و همکاری میان مراکش و ایتالیا و همچنین مسائل و موضوعات مهم میان دو طرف بحث و تبادل نظر کردند.

دی مایو از نقش فعال مغرب برای رسیدن به یک راه حل درباره بحران لیبی تشکر و قدردانی کرد.

شبه نظامیان خارجی

از سوی دیگر، دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه‌های مخالف نیز اعلام کرد که ترکیه تاکنون ۱۷ هزار مزدور سوری را به لیبی اعزام کرده است.

طبق این گزارش، این ۱۷۰۰۰ مزدور سوری، شامل ۳۵۰ کودک و نوجوان می‌شود و تاکنون حدود ۶۰۰۰ تن از این نیروها پس از پایان قراردادشان و دریافت حقوق خود به سوریه بازگشته‌اند.

طبق اعلام دیده‌بان حقوق بشر سوریه، آنکارا تا کنون ۱۰۰۰۰ مزدور غیر سوری از جمله ۲۵۰۰ مزدور تونسی را هم به لیبی اعزام کرده است.

این مرکز در ادامه گزارش داد که تا کنون حدود ۴۸۱ تن از این مزدوران ازجمله ۳۴ نوجوان زیر ۱۸ سال در جریان عملیات‌های ترکیه کشته شده‌اند.

310 310

[ad_2]

Source link