تهدید از خارج – یک دلیل برای نگه داشتن زمان واکسیناسیون

[ad_1]

آه…در حالی که پشت به من شروع به نوشتن یک مقاله در مورد امداد و نجات و قرار بود به استفاده از داستان یک مالک تسلیم گربه سیامی. من آغاز شده است که داستان و هرگز آن را به پایان برساند. به عنوان روز گذشت از آنجا که گربه شد, معدوم, زندگی در زمان پیچ و تاب و عجیب و غریب این گربه پرورش فرد است. شما ببینید که کمی گربه سیامی بود تسلیم به صورت شبانه روزی در یک کلینیک محلی. به عنوان او بود که سوار او نیاز به واکسینه شود. مالک سلامت موفق به بهبود و گربه سیامی بود تسلیم به پناهگاه. مدت کوتاهی پس از آن او مریض شدم در حالی که پناه داد و سپس به درمان در پیشرو درمانگاه در منطقه ما که در آن او ماند 2 هفته بستری شدن در بیمارستان. پس از چند هفته از درمان خونین بینی عطسه و خوردن آنها فکر او را به خوبی به اندازه کافی برای رفتن به پرورش و مراقبت از به پایان خود را بازیابی. متاسفانه ظرف چند روز درگذشت او از علل ناشناخته.

داستان خود را که قرار بود به حدود یک قلب شکسته آن را به عنوان روشن بود صاحب doted در این یکی کمی. او به صورت چسبیده و دوستانه خروجی و کنجکاو و با ریکاوری باید یک همراه فوق العاده. کلینیک هرگز یک شرکت تشخیص برای چه چیزی اشتباه است با او, اما آن را در بازه زمانی از یک عفونت تنفسی فوقانی با خون دماغ به یک عفونت قارچی است. دو روز بعد از پرورش گربه اساسا سقوط کرد و بی حال تبدیل شدن به نه خوردن و گرفته بود به درمانگاه. وجود او دیده می شد توسط یک دامپزشک و فن آوری فرستاده شد با من به سرنگ تغذیه امید او خواهد آمد در سراسر. صبح روز بعد او استفراغ کردن آنچه که syringed گرفته و به کلینیک دوباره. در این زمان او معدوم پناهگاه به سادگی نمی شد حاضر به پرداخت برای تست های بیشتر و یا درمان. دامپزشک گفت: “باید وجود داشته باشد یکی دیگر از روند بیماری می گذرد و آن را به سادگی فراموش تمام مراقبت از خود و تست شده است.”

حدود 10 روز بعد شکر من گربه اطلس تبدیل شده تا یک روز صبح با بینی خونین و غذا خوردن نیست. شناخت یک اتصال ممکن است من whisked اطلس به دامپزشک آن روز. به عنوان آزمون پیشرفت نیاز به آرام بخش و اشعه ایکس آشکار شد برای تعیین آنچه که باعث خون دماغ. من به دکتر Nappier DVM در وستلیک بیمارستان حیوانات در مورد پرورش گربه سیامی و دیگر کلینیک هرگز در بر داشت تشخیص است. دکتر Nappier اذعان اطلاعات اما گفت آن نبود به احتمال زیاد مربوط. اطلس داده شد یک آنتی بیوتیک شات و به خانه فرستاد.

صبح روز بعد Atlas به نظر می رسد بسیار بدتر و ما پیگیری است که پس از ارائه این سوء ظن از پانکراتیت حاد. دامپزشک انجام برخی bloodwork برای تایید تشخیص است. اطلس نیز تا به حال یک EKG به عنوان او تا به حال یک قلب آریتمی و مکمل های پتاسیم نیز آغاز شده است. بنابراین مایعات بیشتر و جهت نحوه درمان این تشخیص است.

روز سوم اطلس به شدت بیمار شد. دکتر Nappier به نام من که صبح و شروع به پرسیدن در مورد آن کمی پرورش گربه سیامی. دلیل بودن که اطلس است تعداد سلول های سفید خون باید بالا برای پانکراتیت. آن بالا نیست آن تقریبا وجود ندارد. پانکراتیت نمی شد تشخیص درست است. بود سیامی به طور کامل واکسینه شده در برابر Panleukopenia? با چند تماس تلفنی به پناهگاه دامپزشک یاد او تا به حال واکسینه شده اند در مصرف در مرکز شبانه روزی قبل از انتقال به پناهگاه. اما این خاص واکسن نیاز به یک تقویت کننده 3-4 هفته بعد از آن ناشناخته است اگر گربه سیامی گرفتم که تقویت کننده. آن را نیز نیاز به تجویز قبل از اینکه یک حیوان است سوار. آن نیاز به چندین هفته برای حیوانات پاسخ ایمنی به منظور توسعه در غیر این صورت حیوان خانگی در معرض خطر است برای گرفتن Panleukopenia.

من لغو برخی از مشتری قرار ملاقات و با عجله به اطلس به دیدن دکتر Nappier. زمانی که من در بر داشت Atlas او تخمگذار در یک استخر از بوی مایع. یک آبریزش استخر آب-مانند اسهال مانند من هرگز قبل از دیده می شود. استفاده از سریع سگ تست برای Parvo تایید دکتر Nappier سوء ظن. تشخیص–Panleukopenia در غیر این صورت شناخته شده به عنوان Feline مرض هاری. تمام علائم در نهایت مناسب–بسیار مورد غیر معمول.

با تایید تشخیص من تماس Venita در گربه های دیابتی نیاز به اجازه دهید او را می دانم و به او بگویید که من که قرار بود برای قرار دادن اطلس به خواب. من به سادگی لازم نیست پول برای پوشش هزار دلار مورد نیاز برای 24/7 مرکز درمان است که از یک بیماری کشنده شبیه به این نیاز است. و با توجه به آنچه خواهد بود بعید بازیابی آن را غیر عاقلانه استفاده از DCIN بودجه. تا آنجا که من می دانستم و حتی Venita فکر این تشخیص بود که حکم اعدام. پس از آنچه به نظر می رسید مانند یک 4-راه گردباد گفتگو میان دکتر Nappier محلی, طب داخلی, متخصص Venita و من, ما تصمیم به اطلس one more chance. دکتر Nappier اعتقاد ما این را فقط به عنوان علائم بالینی شکستن بودند و او به شدت حمایت نمی euthanize اما سعی کنید این دارو پروتکل. ما می دانیم در چند روز اگر آن کار می کنند. در حالی که وجود دارد برخی از جنبه های منفی به رفتن به یک 24/7 تسهیلات Venita تصویب طرح درمان.

من در نجات و من می دانم که چگونه حیاتی واکسن برای گربه های من, اما این وضعیت در سمت چپ یک سوال جدی است. اگر اطلس بود واکسینه چگونه او را به این کار ؟ یک بررسی دقیق از پرونده نشان داد که دوز اولیه انجام شد و به اشتباه در پناهگاه و رفو 2 تقویت کننده های از دست رفته بود. اطلس دیده است 3 مختلف دامپزشکان در 2 سال گذشته و نه گرفتار این خطا. و احتمال آمدن او به تماس با این ویروس کشنده به عنوان یک گربه خانه بسیار باریک است. دکتر Nappier گفت: “او را به در تماس با یک ولگرد.” اطلس هرگز در تماس مستقیم با هر گربه های ولگرد و حتی پرورش سیامی زن سبک و جلف در یک جدا فاستر ، من مقادیر پرورش با 10:1 محلول سفید کننده پس از گربه مرده است. اما Panleukopenia است انتقال اگر آن را می شود در یک کنترل کننده کفش و لباس و یا دست. هیچ کس نمی دانست چه روند بیماری که کمی پرورش گربه بود. بنابراین برای چند روز من نمی دانم که من باید به دنبال پروتکل برای یک بیماری بسیار مسری. درمانگاه ها و پناهگاه قرار نیست به آزادی حیوانات مانند این نامعلومی به پرورش و یا صاحبان. این نیز باز کرد که نه تنها اطلس گرفتن بیمار بلکه هر گربه سانان مشتریان من برای مراقبت است.

وجود درجات مختلفی از احساس وحشت و نگرانی در مورد گرفتن گربه واکسینه شوند. عکس های که می تواند باعث سرطان (واکسیناسیون sarcomas) بودن یکی از آنها است. اما به عنوان من تماشا اطلس مبارزه را از طریق یک ویروس است که جان در کمتر از 12 ساعت بعد از علايم بالينی من تعجب می کنم که چرا مالک خواهد انتخاب کردن استفاده از برخی از واکسن? این FVRC (پوشش Rhinotracheitis و Calici) در دسترس است به عنوان یک بینی جدید-تجویز واکسن. نیز وجود دارد یک بینی نسخه که شامل Panleukopenia اما تزریقی واکسن موثر تر است.

همانطور که من در مورد بحث با Venita آن را در زمان یک طوفان کامل از missteps برای Atlas برای گرفتن این ویروس وحشتناک. و من می دانم که من در طول بحث شده با دکتر Nappier احتمالات برای این دقیق وضعیت اتفاق می افتد بودند رفو در نزدیکی غیر ممکن است. من مرتب کردن بر اساس احساس مثل من نیاز به ایجاد یک جدول زمانی نشان می دهد که چگونه نزدیک به غیر ممکن است اتفاق افتاده است. بنابراین این مقاله کمی طولانی است. نگه داشتن در ذهن طب داخلی پزشک متخصص گفت که او دیده نشده و یک فرد بالغ مورد گربه ها مرض هاری در 20 سال تمرین. دامپزشک اصرار دارد که به دلیل باور نکردنی اثربخشی واکسن Panleukopenia شده است و تقریبا ریشه در گربه بالغ. خیلی خیلی تنزل این روزها به وحشی مستعمرات catteries شبانه روزی امکانات و پناهگاه است.

تا آنجا که به شکستن اخبار برای حیوان خانگی من نشسته مشتریان آن رفت و با کمال تعجب به جز برای یک مشتری. این خبر برای او ویرانگر بود به عنوان او تا به نادیده گرفتن هر نوع واکسن برای ارشد گربه در خانه. او فکر او بیش از حد قدیمی برای رسیدگی به خود سالانه. در حالی که من دامپزشک می کند و اصرار دارند که حتی یک kittenhood سری از گربه سانان مرض هاری خواهد او را حفظ کند و اگر او موفق به دریافت یک ساله تا 5 سال پیش او خوب خواهد شد. من البته نمی توانم بگویم چنین چیزهایی به مشتری است. همه من می توانم بگویم او را برای بررسی با خود دامپزشک است. آن است تا به او و دامپزشک اگر آنها می خواهند به هر نوع اقدام پیشگیرانه.

بنابراین Attie زندگی در خطر بود از طریق یک سری از غیر قابل تصور اشتباه نه به عنوان یک انتخاب عمدی به واکسیناسیون به عنوان من به شدت مدافع که حیوانات خانگی واکسینه شود با توجه به جدید گربه سانان پروتکل های هر سال و یا هر سه سال. و با ظهور ultranasal واکسن سری برای FVRCP من کمی به هیچ دلیلی نیست. من می دانم که من کسب و کار من به ارمغان می آورد در تماس با بسیاری از حیوانات خانگی که ممکن است یا ممکن است به درستی واکسینه و در حیوان خانگی نشسته جهان ما اغلب به نام برای حیوان خانگی نشستن چرا که صاحبان نمی خواهید برای قرار دادن حیوانات خانگی از طریق اضافی واکسن که شبانه روزی نیاز دارد و یا بالقوه بیماری های است که می تواند با سوار شدن.

فقط به این دلیل که حیوانات خانگی خود را نگه داشته و در خانه آنها زندگی نمی کنند در انزوا بخش و هر کسی می تواند به طور بالقوه را به یک بیماری کشنده به خانه خود. این ممکن است یک دوست و همسایه بچه های خود را که در تماس با گربه ولگرد در خارج و یا حتی حیوان خانگی خود نگهدار از دیگر حیوانات خود/مسیر.

بنابراین اگر شما ساخته شده تا ذهن خود را چند سال پیش در مورد نگهداری حیوانات خانگی خود را هسته واکسن تا به امروز شاید با دامپزشک خود را در مورد پیشرفت های جدید و پروتکل تغییرات. فکر می کنم در مورد که کمی پرورش گربه سیامی که درگذشت و در مورد اطلس چگونه بعید است این سناریو. یک هفته پیش Atlas استراحت در یک قفس در یک واحد جداسازی در وستلیک بیمارستان حیوانات مبارزه برای زندگی خود را. گربه های دیابتی نیاز به بسیار مهربانی جمع آوری پول برای کمک به پرداخت برای مراقبت از خود است.

نگرانی در مورد واکسیناسیون سارکوم این واقعیت است که یک گربه است که افراد مسن و یا این سناریو شما باید یک انتخاب و گزینه های جدیدتر در دسترس هستند.

[ad_2]