تلاش بن سلمان برای نجات اقتصاد عربستان

[ad_1]

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: بحران قیمت‌ها که اختلاف عربستان و روسیه موجب ایجاد آن شد و به خاطر کرونا تقاضای خرید نفت کاهش یافت در زمان بسیار دشواری برای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اتفاق افتاد چراکه وی برای تقویت نفوذ و حمایت مالی از طرح‌هایش به پول نیاز دارد.

برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز در شرایط حساس سیاسی این تحولات رخ داد چراکه وی بر حمایت شرکت‌های نفتی جهت پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری نیاز داشت.

برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هم این شرایط سخت است چراکه برای ادامه دوره حکومتش تلاش می‌کند.

این روزنامه نوشت: توافق کاهش تولید نفت عربستان و روسیه اگر ادامه یابد پیروزی برای ترامپ است چراکه بدون پایبندی شرکت‌های نفت آمریکایی به کاهش تولید صورت گرفته است.

از سوی دیگر، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان تماس تلفنی را از پوتین دریافت کرد.

دو طرف درباره تلاش‌های صورت گرفته برای ثبات بازار نفت و حفظ آن برای حمایت از رشد جهانی اقتصاد بحث و تبادل نظر و بر اهمیت همکاری کشورهای تولیدکننده برای تحقق آن تاکید کردند.

پوتین با ترامپ نیز طی ۲۴ ساعت گذشته درباره بازار نفت گفت‌وگوی تلفنی و درباره مقابله با کرونا نیز بحث کردند.

اخیرا روزنامه نیویورک تایمز نوشته بود، کرونا به دربار خاندان حاکم عربستان رسیده است و ده‌ها تک از اعضای خاندان مبتلا شده‌اند.

به نوشته این روزنامه، ۱۵۰ نفر از خاندان حاکم به این ویروس مبتلا شده‌اند که از میان آنها فیصل بن بندر بن عبدالعزیز، امیر ریاض است و در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برد.

این روزنامه نوشت: سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در کاخی در جزیره‌ای در نزدیکی جده و ولیعهد و برخی وزرا در منطقه‌ای دور در نزدیکی دریای سرخ خود را قرنطینه کرده‌اند.

312 310

[ad_2]

Source link