تصمیمات مهم دولت درباره شهرهای قرمز کرونایی، الزام استفاده از ماسک و مرخصی زندانیان

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام والمسملین حسن روحانی، صبح شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد: امروز تصمیمات خوبی در این جلسه اتخاذ کردیم. اول اینکه مبنای قرمز بودن یک مکان، از این لحظه به بعد کل استان نیست یعنی نمی گوییم استان خوزستان قرمز است، می گوییم این چند شهر قرمز هستند. پس مبنای ما استان نیست بلکه شهرستان است و برای دقت در عمل است تا بدانیم کجا و در چه مرحله ای باید فعالیت خود را تشدید کنیم. مسئله دوم اینکه هر استانی که شهرستان هایش دچار مشکل می شود بلافاصله ستاد استانی اش پیشبینی های لازم را اتخاذ کند و بلافاصله محدودیت های ضروری را اعمال کند و آنها را برای ستاد بهداشت و درمان و ستاد امنیتی اجتماعی ما بفرستد و محدودیتی که وزیر بهداشت و درمان و وزیر کشور به نتیجه رسیدند اعلام تا با تأیید رئیس جمهور اجرایی و عملیاتی شود.  

>>>>>بیشتر بخوانید؛

روحانی: ویروس کرونا درحال تغییر است/آماده مقابله بلندمدت باشید

رئیس جمهور ادامه داد: در این جلسه مطرح و قرار شد برای یکی دو هفته آینده در نظر گرفته شود که الزام ماسک برای اجتماعات و برخی دیگر از فضاها است. این موضوع باید دقیق‌تر مشخص شود اما قبل از الزامی کردن باید ماسک به وفور و ارزان در اختیار مردم قرار گیرد تا زمانی که قرار بود الزام کنیم، انجام شود. ممکن است ماسک را برای مناطق قرمز و هرجایی که وزارت بهداشت و درمان عنوان کند، الزامی و ضروری کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: در مورد زندان ها دستورالعمل بسیار خوبی برای نگهداری زندانی ها از سوی وزارت بهداشت و درمان به عنوان پروتکل تهیه و ابلاغ شد و بر مبنای آن زندان ها عمل می کنند. آن پروتکل مورد نظارت وزارت بهداشت است و جایی که پزشک ندارد، شخصی را برای نظارت مسئول می‌کنند و اگر بهداشت و درمان ما ببیند پروتکل ها دقیق اجرا می شود بهترین شکل خواهد بود و اگر مورد بحث بود در کمیته اجتماعی و امنیتی ما مورد بحث خواهد بود.

۲۷۲۱۵

[ad_2]

Source link