ترفندهای درمان ماندن از کرونا هنگام ورود و خروج از منزل

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، نکات و توصیه های انجمن علمی، آموزشی بهداشت و ارتقای سلامت ایران به شرح ذیل است.

اقدامات زیر در هنگام بازگشت به خانه بسیار بسیار حیاتی است و باید گام به گام و با دقت رعایت شود:

۱ – بعد از ورود به خانه بدون دست زدن به هیچ چیز و بدون برخورد یا نشستن در جایی، مستقیما به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید. در دستشویی را از قبل باز بگذارید، در صورت باز نبودن در، با دستمال کاغذی در را باز کنید و سریعا دستمال را به سطل آشغال در بسته بیاندازید و بعد از پایان کار، دستگیره دستشویی را ضدعفونی کنید.

۲ – تلفن همراه خود، دسته کلید، سوییچ اتومبیل، کیف پول و دیگر وسایل همراه خود را ابتدا با دستمال مرطوب آغشته به الکل ۷۰ درصد به طور کامل ضدعفونی کرده و روی دستمال کاغذی خشک دیگری بگذارید. (در صورت استفاده از قاب محافظ، قاب محافظ را خارج کرده و هردوی گوشی و قاب محافظ را به طور کامل ضدعفونی کنید.)

۳ – لباس‌های بیرون خود را در بیاورید و در مکانی به دور از لباس‌های منزل و دیگر وسایل خانه آویزان کنید.

۴ – مجدد به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید.

۵ – در این مرحله می‌توانید لباس منزل خود را بپوشید.

اکنون محیط خانه شما امن است و به شرط دست نزدن به صورتتان، می توانید از گوشی همراه خود استفاده کنید.

۶ – دست خود را قبل، حین و بعد از تهیه غذا، قبل از خوردن غذا و بعد از استفاده از توالت بشویید. فراموش نکنید تحت هیچ شرایطی و در هیچ ساعت روز و در هیچ مکانی به صورت خود (چشم، بینی و دهان) دست نزنید.

۷ – تمام سطوح پر تماس خانه و محل کار را هر روز با اسپری تمیز کننده بشویید. (از جمله پیشخوان، رومیزی، میز کار، وسایل حمام و توالت، تلفن‌ها، کیبورد، تبلت و میز کنار تخت، دستگیره های درها)

هنگام خروج از منزل

موارد ذیل را هنگام خروج از منزل کنترل کنید:

آیا الزاما بایستی از خانه خارج شوم؟ آیا محلول الکلی ۷۰ درصد با خودم برداشته‌ام؟ آیا با خودم دستکش به همراه دارم؟ آیا ماسک در صورت ضرورت به همراه دارم؟

در صورت داشتن نشانه‌های تب و سرفه از خانه خارج نشوید.

در صورت داشتن نشانه های تب و سرفه و ضرورت خروج از خانه حتما ماسک بزنید. چندین عدد دستمال کاغذی تمیز و تا شده نیز به همراه داشته باشید.

هرگز دکمه آسانسور را با انگشتان و دست خود لمس نکنید. دکمه‌های آسانسور آپارتمان روزی چندین بار با با الکل ۷۰ درصد و یا بالاتر یا یا هیپوکلریت پنج درصد (یک لیوان وایتکس و و لیوان آب ) ضدعفونی شود و دکمه‌های آسانسور را مستقیما لمس نکنید.

سعی کنید در آسانسور به تعداد زیاد سوار نشوید و فاصله یک متر را رعایت کنید.

اگر طبقات پایین‌تر هستید که به نظرتان می‌توانید بدون آسانسور تردد کنید، از آسانسور استفاده نکنید.

اگر محلول ضد عفونی نداشتید می‌توانید یک بسته دستمال کاغذی در کنار پنل دکمه‌ها بچسبانید و در کنار آن بر روی کاغذ بنویسید که برای فشار دادن دکمه‌های آسانسور و نیز باز و بسته کردن در آسانسور از دستمال کاغذی استفاده کنید. یک سطل زباله در پوش دار نیز در داخل آسانسور بگذارید که پس از استفاده دستمال کاغذی را در آن بیاندازند. یک نفر مسئول باشد که هر روز وجود دستمال کاغذی را کنترل و تخلیه سطل زباله را داوطلبانه به عهده بگیرد.

اتومبیل شخصی

حتی الامکان از دستکش استفاده کرده و پس از پیاده شدن دستکش را طوری از دستان خارج کنید که هیچ جای بدنتان با قسمت رویی دستکش که در تماس با بیرون بوده، تماس پیدا نکند.

هنگام سوار شدن به اتومبیل دستگیره‌ها را با الکل ۷۰ درصد و یا بالاتر یا با هیپو کلریت و پنج درصد (یک لیوان وایتکس و و لیوان آب ) ضدعفونی کنید.

هنگام سوار شدن به اتومبیل خود، فرمان، دنده و ترمز دستی با الکل ۷۰ درصد و یا بالاتر یا یا هیپو کلریت پنج درصد (یک لیوان وایتکس و و لیوان آب ) ضدعفونی شود.

هنگام سوار شدن به اتومبیل خود آیینه جلو راننده را با الکل ۷۰ درصد و یا بالاتر یا یا هیپو کلریت و پنج درصد (یک لیوان وایتکس و و لیوان آب ) ضدعفونی کنید.

از آلوده نبودن محل گذاشتن کیف پول، گوشی و عینک خود اطمینان حاصل کنید.

سوییچ خودرو خود را پس از حضور در خانه با الکل ۷۰ درصد ضدعفونی کنید.

47231

[ad_2]

Source link