تخت‌گاز به سوی پوکر/«نعمت» قهرمانی

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و فولاد خوزستان از ساعت ۲۱ امشب (شنبه) در چارچوب دیداری از هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم پرسپولیس موفق شد با تک گل سیامک نعمتی از سد شاگردان نکونام در فولاد بگذرد و در یک قدمی چهارمین قهرمانی پیاپی خود قرار گیرد.

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشویچ، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، بشار رسن، مهدی ترابی و علی علیپور.

ترکیب فولاد: احسان مرادیان، موسی کولیبالی، محمد قاسمی‌نژاد، احمد عبدالله‌زاده، محمد آبشک، وحید نامداری، عارف آغاسی، وحید حیدریه، عباس بوعذار، فرشاد احمدزاده و صالح حردانی.

نیمه اول: 

دقیقه 2: ارسال آبشک از روی ضربه آزاد میانه زمین و ضربه سر کولی‌بالی فاصله زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 5: توپ برگشتی از ضربه آزاد بوعذار را محمد قاسمی‌نژاد نتوانست استفاده کند و شوت او از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 21: پاس رو به جلوی مهدی ترابی و شوت پای چپ نعمتی از پشت محوطه جریمه را مرادیان در اختیار گرفت.
دقیقه 22: شوت پشت محوطه آبشک با اختلاف زیادی از بالای دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

دقیقه 30: ضربه ایستگاهی بوعذار با اختلاف کمی از روی تیرک افقی دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه 40: ارسال خطرناک شجاع خلیل‌زاده را مرادیان قبل از رسیدن توپ به نوراللهی دفع کرد.

دقیقه 45: نفوذ بوعذار به محوطه جریمه پرسپولیس و شوت پای چپ او را رادوشوویچ به خوبی برگشت داد ولی در ریباند نزدیک بود فولاد به گل برسد که شوت فنی بوعذار را خلیل‌زاده از روی خط دروازه بیرون کشید.

دقیقه 1+45: فرصت عالی برای فولاد تبدیل به گل نشد و شوت زمینی پای چپ محمد آبشک با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه 4+45: شوت پشت محوطه جریمه نوراللهی پس از برخورد به آقاسی توسط مرادیان دفع شد و در ادامه نیز بازیکنان پرسپولیس نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند تا دروازه‌بان فولاد توپ را در اختیار بگیرد.

نیمه دوم:

دقیقه 49: ضربه ایستگاهی نوراللهی از پشت محوطه جریمه، با اختلاف کمی از بالای دروازه فولاد به اوت رفت.

دقیقه 55: شوت راه دور و ناگهانی مهدی ترابی به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه 57: نفوذ تند و تیز علیپور به محوطه جریمه فولاد و شوت زمینی پای چپ او را مرادیان در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 61: شوت پای چپ علیپور از پشت محوطه جریمه فولاد خطری روی دروازه این تیم به وجود نیاورد و توسط مرادیان جمع شد.

پرسپولیس 1 – فولاد صفر (دقیقه 67: سیامک نعمتی): بشار رسن توپ را به وحید امیری رساند و او نیز با پاس در عمق سیامک نعمتی را صاحب توپ کرد که این بازیکن پس از سرتوپ و حرکت رو به عقب ‌شوت‌زنی کرد تا این ضربه بعد از برخورد به پای فرزاد جعفری وارد دروازه فولاد شود.

دقیقه 72: ارسال حیدریه و ضربه سر کولی‌بالی ثمری نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 80: ارسال علی علیپور از جناح چپ زمین را کنعانی‌زادگان با شوت کم‌دقت به بیرون زد.

دقیقه 83: ارسال تند و تیز نجاریان را رادوشوویچ با واکنش خوبی دفع کرد.

دقیقه 85: شوت تماشایی نوراللهی با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه فولاد به بیرون رفت.

دقیقه 86: پاس نعمتی در موقعیت عالی به امیری رسید، اما این بازیکن نتوانست پس از یک سر توپ، دروازه فولاد را باز کند و شوت او پس از برخورد به مدافع این تیم تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 88: ارسال نوراللهی از روی کرنر با ضربه سر خلیل‌زاده و برخورد به سینه مهدی عبدی در آستانه ورود به دروازه فولاد بود که مرادیان با واکنش زیبایی توپ را دفع کرد.

دقیقه 1+90: حمله جدی فولاد روی ارسال صابر حردانی را کنعانی‌زادگان و در ادامه نوراللهی با ضربه سر زدند که دفع ناقص آنها موجب شد تا خطر از  دروازه پرسپولیس دور نشود، اما ضربه سر احمدزاده را رادوشوویچ دفع کرد تا دروازه پرسپولیس بسته بماند.

بیشتر بخوانید: استقبال از قهرمانی روی سکوهای آزادی/عکس

255 252

[ad_2]

Source link