آغازِ مطالعاتِ ایجاد دو شهرک و ناحیه‌ی صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری

[ad_1]

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، حمیدرضا فلّاح افزود: به همین منظور و در مذاکرات متعدّد با مسؤولینِ شهرستان ؛ زمینی به وسعتِ ۲۳۰ هکتار در بخش‌ِ گندمان از توابع شهرستان بروجن برای ایجاد شهرک صنعتی انتخاب و معرّفی شد.

وی عنوان کرد : قطعه‌ زمینی نیز با مساحت ۱۵۰ هکتار در بخشِ مرکزی شهرستان کیار برای ایجاد ناحیه‌ی صنعتی مدّ نظر قرار گرفت که مقدماتِ لازم برای طی مراحلِ قانونی نیز فراهم شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روندِ قانونیِ تأسیسِ شهرک‌ها و نواحی صنعتی ، اظهار داشت : برای ایجادِ ناحیه‌ی صنعتی ؛ پس از دریافتِ پاسخِ استعلام از مراجع ۱۸ گانه و طرحِ موضوع در کمیته‌ی زیربناییِ استانداری برای اخذِ مصوبه‌ی شورای برنامه‌ریزی استان ، باید مراتب به تأیید مجمعِ سازمانِ صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برسد.

فلاح افزود: در موردِ ایجاد شهرک صنعتی نیز پس از طی همین مراحل ، برای تأیید نهایی مصوبه‌ی هیأتِ دولت، ضروری خواهد بود.

لازم به توضیح است در حال حاضر ۲۹ شهرک و ناحیه‌ی صنعتی مصوب در سطح استان چهارمحال و بختیاری وجود دارند که در ۲۱ شهرک و ناحیه‌ی صنعتی کلیّه‌ی شرایطِ زیرساختی برای واگذاری زمین به متقاضیانِ سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تولیدی ، خدماتی و صنفی  فراهم است.

48

[ad_2]

Source link