آشنایی با طب آیورودا برای دیابت

[ad_1]

با توجه به اینکه بسیاری از درمان های نوشته شده در آیورودا باستان مقدس بیش از 2000 سال پیش به آرامی اما مطمئنا در حال ثابت می شود درست با تحقیقات بالینی آیورودا سزاوار توجه بیشتر است که اصلی ترین روش های درمانی انجام دهد.

برای مثال Ashwagandha استفاده شد و پس از قرن ها در هند برای درمان انواع اختلالات از جمله استرس و اضطراب است. در حال حاضر بسیاری از مطالعات بالینی ثابت کرده اند از مزایای این گیاه در مبارزه با استرس است.

همان درست است برای درمان دیابت. دیابت یک بیماری است که حدود 40 درصد از جمعیت جهان رنج می برند ممکن است از سال 2020. هنوز نگاه ما به موسیقی پاپ یک قرص و پیدا کردن یک درمان زمانی که ما باید به وضوح بدانید که این چیزی است که تنها می تواند به طور موثر مدیریت و هرگز حذف به طور کامل.

این رویکرد آیورودا

آیورودا دارای سه طرفه رویکرد برای کمک به کنترل سطح قند خون. اولین تغییرات در رژیم غذایی توصیه می شود که شامل تکیه بر یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات.

در حال حاضر این به این معنا نیست که شما نمی خوردن کربوهیدرات در همه. ایده این است که به جست و خیز کربوهیدرات های تصفیه شده مانند برنج سفید و نان سفید و انتخاب کربوهیدرات های پیچیده مانند نان گندم و جو, حبوبات, نان و غیره.

گام دوم این است که برای شروع ورزش روزانه از جمله یوگا یا پیاده روی سریع و بازگرداندن سبک زندگی بیحرکت به یک فعال. سلول های عضلانی شامل بسیاری از گیرنده های انسولین که فعال کنید با توجه به ورزش است. این کمک می کند تا بدن کاهش مقاومت به انسولين است. به عنوان ذکر شده در Charaka Samhita آن است که شیوه زندگی است که مسئول شرایط رشد مانند چاقی و دیابت است.

تاریخ و زمان آخرین اما نه کم, طب آیورودا برای دیابت تجویز می شوند کمک می کند که کنترل سطح قند خون در یک محیط امن و به صورت طبیعی.

ترکیبی از این سه روش کافی است به ارائه حضوری بلند مدت و کوتاه مدت امداد از دیابت است. به جای استفاده از یک one-size-fits-all رویکرد به درمان با استفاده از آیورودا مدل دارای مزایای زیادی برای سلامت کلی بدن است.

ایده این است که نه فقط برای کمک به کنترل قند خون, اما همچنین کاهش سایر عوامل است که می تواند مقدمه ای برای دیابت. چاقی یکی از علل دیابت و معاون-عکس.

در چاقی وجود دارد بیش از حد چربی بدن است که تداخل با توانایی بدن در استفاده از انسولین به درستی. آن را به نام ‘Stroto-avarodh’ در آیورودا.

با حذف کربوهیدرات های تصفیه شده و برش قند از رژیم غذایی وزن بدن به طور قابل توجهی کاهش می یابد. ورزش می افزاید: به این و نیمی از نبرد به دست آورد وجود دارد.

این گیاه عامل

هنگامی که Ahara & Vihara (رژیم غذایی و شیوه زندگی) در حال برنامه ریزی داروهای آیورودا برای دیابت یا گیاهان معرفی شده به بدن است.

بسته به نوع بیماری (نوع 1 یا نوع 2) وجود دارد بسیاری از گیاهان است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کنترل سطح قند خون. در حالی که برخی از این گیاهان کار برای افزایش آزادسازی انسولین از بدن وجود دارد از گیاهان دیگر که کار را به منظور افزایش مقاومت بدن نسبت به انسولین می شود.

برخی از گیاهان که معمولا تجویز شده برای درمان دیابت هستند

Karela – Momordica charanatia: همچنین شناخته شده هستند خربزه تلخ, آن شامل یک ماده شیمیایی است که انسولین مانند اثر در بدن است.

Gurmaar – درمان sylvestrae: دارای اثر دوگانه که در آن کاهش حساسیت چشایی نسبت به شیرینی و همچنین تحریک آزادسازی انسولین از بتا پانکراس و سلول های.

Jamun – Syzigium cumini: حاوی یک ماده شیمیایی به نام Jamoline که کمک می کند تا کاهش سطح قند خون را تا 30٪.

بنابراین با استفاده از طب آیورودا برای دیابت شما نه تنها آوردن قند خون خود را تحت کنترل است اما همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن و محافظت از ارگان های دیگر از آسیب هایی که دیابت می تواند باعث به آنها.

[ad_2]