آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۲۰ میلیون و نیم نزدیک شد

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، تا لحظه ثبت این گزارش تا کنون۲۰,۴۰۳,۲۵۵  تن مبتلا و ۷۴۲,۰۱۸ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید. سایت ورد اُ میترز آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند که برای دیدن آن ایــــــنــــــجــــــــا کلیک کنید.
 

جدول زیر نگاهی به آمار ۳۰ کشور آلوده دنیا دارد:

اما در مهمترین خبر  رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد. ولادیمیر پوتین امروز (سه شنبه) در جمع اعضای دولت گفت: تا آنجا که اطلاع دارم صبح امروز برای نخستین بار در جهان واکسن کرونا ثبت شد. وی ابراز امیدواری کرد که در جهان به مرور زمان واکسن جدید کرونا ساخته شود.  پوتین این را هم گفت که یکی از دخترانش از این واکسن استفاده کرده است.وزیر بهداشت روسیه هم در این جلسه گفت که واکسن کرونا در مرکز گمالایا  و بر پلتفرم مشخص ساخته شده و قرار است بر این پایه شش واکسن دیگر ساخته شود. 

اما در آمریکا بر اساس اطلاعات یک پایگاه داده تعاملی توسط گاردین و KHN، تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر از اعضای کادر درمان ایالات متحده آمریکا در خط مقدمِ مقابله با کرونا جان خود را به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند. کمبود شدید وسایل محافظتی مانند ماسک‌های N-۹۵، لباس‌های محافظتی و گان و دستکش، اعضای کادر درمانی آمریکا دوباره در ایالت‌های جنوبی و غربی با شرایط تهدیدکننده روبه‌رو هستند. خبرنگاران Lost on Frontline که وظیفه شناسایی و معرفی قربانیان کرونا از میان کادر درمانی آمریکا را بر عهده دارند، تاکنون ۹۲۲ عضو کادر درمان این کشور را که به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند، شناسایی کرده‌اند. این قربانیان شامل پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان و همچنین کارکنان پشتیبانی بسیار مهمی مانند خدمه بیمارستان‌ها، سرپرستان و کارمندان خانه سالمندان می‌شود که جان خود را در طول همه‌گیری کرونا به خطر می‌اندازند تا از دیگران مراقبت کنند.

به گزارش گاردین، آمارهای زیر درمورد ۱۶۷ قربانی کرونا در میان کادر درمانی آمریکا به دست آمده که تحریریه گاردین در موردشان تحقیقاتی صورت داده است:

– ۱۰۳ نفر از این قربانیان معادل ۶۲ درصد رنگین پوست بوده‌اند.

– دست‌کم ۵۲ نفر معادل ۳۱ درصد از این قربانیان به تجهیزات محافظتی کافی دسترسی نداشته‌اند.

– قربانیان با میانگین سنی ۵۷ سال طیف سنی از ۲۰ تا ۸۰ سال داشته و ۲۱ نفرشان معادل ۱۲ درصد، زیر ۴۰ ساله بوده‌اند.

– دست‌کم ۵۳ نفر از قربانیان یا یک سوم از آن‌ها خارج از ایالات متحده آمریکا به دنیا آمده و ۲۵ نفرشان فیلیپینی بوده‌اند.

– بیشترین مرگ و میرها معادل ۱۰۳ مورد در ماه آوریل پس از موج اولیه کرونا در سواحل شرقی آمریکا رخ داده‌ است.

– تقریباً ۳۸ درصد از قربانیان معادل ۶۴ نفر پرستار بودند اما در کل این افراد شامل پزشکان، داروسازان، کادر اولیه خط مقدم و تکنسین‌های بیمارستان نیز می‌باشند.

– حداقل ۶۸ نفر در نیویورک و نیوجرسی، دو ایالتی که در ابتدای همه‌گیری کرونا بیشترین درگیری را داشتند، زندگی می‌کردند. دو ایالت ایلینویز و کالیفرنیا نیز درگیری زیادی با کرونا را تجربه کرده‌اند.

لازم به ذکر است که طبق جدول وبسایت “ورلد او میترز”  رتبه چهارم فوتی‌های کرونایی‌های جهان در اختیار ایران قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۹ میلیون و ۷۰۰هزار گذشت

ادعای تازه ترامپ درباره ساخت واکسن/آتش‌سوزی جان بیماران کرونایی در هند را گرفت

آمار لحظه ای مبتلایان به ویروس کرونا را ببیند/ آمریکا همچنان در صدر قرار دارد

۳۱۰۳۱۱

[ad_2]

Source link