آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۹ میلیون‌و۸۱۵هزار عبور کرد

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 9,815,184  تن و شمار کشته ها به 494,107  تن رسیده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش رویترز، آمریکا روز پنجشنبه رکورد جدیدی را در زمینه ابتلای روزانه مردم این کشور به کروناویروس ثبت کرد و بالاترین آمار ابتلا به این بیماری ظرف ۲۴ ساعت را به خود اختصاص داد. بر اساس محاسبه انجام شده از سوی خبرگزاری رویترز، روز پنجشنبه تعداد 39818 مورد جدید ابتلای به کروناویروس در آمریکا ثبت شد که این بیشترین میزان ابتلای روزانه به این بیماری در این کشور از زمان آغاز همه‌گیری ویروس تا کنون است. آمار روز جمعه تعداد مبتلایان جدید در آمریکا نیز رقم قابل توجهی است که به  25,223 رسیده است. با این حساب شمار کلی مبتلایان نیز به بیش از 2,529,811  تن رسیده است. همچنین در 24 ساعت گذشته  327 تن جان باختند تا شمار کلی جان باختگان به 127,107  تن برسد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا داده‌های جدیدی منتشر کرد که بر اساس آن، تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا می‌تواند تا ۱۰ برابر آمار فعلی باشد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، رابرت ردفیلد مدیر این مرکز روز جمعه گفت، «بهترین برآورد» حاکی از این است که «به ازای هر مورد گزارش شده، در حقیقت ۱۰ مورد دیگر آلودگی نیز وجود داشته است.

وی با اشاره به نمونه‌های خون جمع‌آوری شده از سرتاسر آمریکا گفت، «از آنجا که در ابتدا تعداد تست‌های گرفته شده از افراد جوان‌تر و فاقد علائم ناکافی بودند، به نظر می‌رسد مهم است این را درک کنیم که احتمالاً بین ماه‌های مارس، آوریل و مه، تنها ۱۰ درصد از افراد مبتلا را شناسایی کرده‌ایم.بر اساس گفته‌های ردفیلد، این برآورد نشان می‌دهد تا کنون ۶ درصد از کل جمعیت آمریکا ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده باشند.

با این‌که آمریکا بیش‌ترین تعداد تست کرونا در میان کشورهای جهان را انجام داده‌ است، این تعداد نسبت که کل جمعیت اندک و در ایالت‌های مختلف به صورت ناهمگن انجام شده‌اند.

پیش از این رئیس مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد پیش‌بینی کرد که تعداد قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ظرف سه ماه آینده و تا ماه سپتامبر به ۲۰۰ هزار نفر برسد.

آنتونی فائوچی عضو ارشد کارگروه کرونای کاخ سفید نیز چندی پیش با بیان اینکه آمریکا هنوز در موج اول کرونا قرار دارد، گفت افزایش موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا را نمی‌توان با افزایش آزمایش‌ها توجیه کرد.

بیشتر بخوانید:ادعای شرکت هندی درباره درمان کرونا/مسافران سه ایالت آمریکا قرنطینه می‌شوند

برزیل

به گزارش بلومبرگ ژائیر بولسونارو رئیس‌جمهور برزیل می‌گوید تصور می‌کند قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده است، این در حالی است که وی پیش از این ابتلا به کرونا را تکذیب کرده بود و همچنین از آغاز این همه‌گیری جهانی مانند همتای آمریکایی خود، جدی بودن خطر آن را کوچک شمرده و بدون ماسک در جمع هوادارنش ظاهر می‌شده است. وی این اظهارات غیرمنتظره را دیروز پنجشنبه در ویدئویی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک مطرح کرد. وی گفت: برای این که ببینم پادتن (بیماری کرونا) در بدنم وجود دارد، می‌توانم آزمایش بدهم.

لازم به ذکر است که برزیل بعد از آمریکا در جایگاه دوم به لحاظ ابتلا و تعداد قربانی قرار دارد و از عملکرد رئیس‌جمهور این کشور در مقابله با شیوع کرونا به شدت انتقاد می‌شود.

در سائوپائولو که حدود 46 میلیون نفر جمعیت دارد، بیشترین موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا ثبت شده‌ است.برزیل با جمعیت بیش از 211 میلیون نفر به کانون شیوع کرونا در آمریکای لاتین تبدیل شده است. همچنین پژوهشگران از این موضوع  واهمه دارند که شمار مبتلایان به صورت “بی پایان”  در این کشور در سطح بسیار بالا باقی بماند

با ثبت ابتلای11,272  مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به 1,244,419 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 250  تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد 55,304  می رسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه در روسیه، امروز (جمعه) گزارش داد که طی یک روز گذشته در تمامی مناطق این کشور، 6 هزار و 800 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شدند که از این تعداد، بیش از 28.5 درصد آنها علائم بالینی بیماری را نشان نمی‌دهند. در عین حال 8 هزار و 988 نفر در 24 ساعت گذشته کاملاً درمان شدند و 176 بیمار هم جان باختند.طبق این اطلاعات، بیشترین موارد ابتلا در شهر مسکو- 813 نفر، در منطقه مسکو- 390 نفر و در منطقه خودمختار خانتی-مانسیسک- 295 مورد گزارش شده است. افزایش روزانه موارد آلودگی جدید در روسیه به رکورد کمترین میزان، یعنی 1.1 درصد رسیده است.علاوه بر این طی یک روز گذشته 8 هزار و 988 بیمار مبتلا به کووید-19 درمان شده و از بیمارستان مرخص شدند تا تعداد کل بیماران درمان شده در روسیه به 384 هزار و 152 نفر افزایش یابد.این ستاد یادآور شد، در کل دوره شیوع ویروس کرونا در روسیه، تاکنون 620 هزار و 794 مورد ویروس کرونا در 85 منطقه کشور مشاهده شده است. در این مدت، 8 هزار و 781 مورد فوت ناشی از این عفونت ثبت شده و در مجموع 384 هزار و 152 بیمار هم بهبود یافته‌اند.

روز گذشته اعلام شد که در روسیه، 61 درصد از موارد بیماری ویروس کرونا درمان شده‌اند. بیشتر موارد روزانه بهبود در شهر مسکو، سن‌پترزبورگ و منطقه سه‌وردولوفسک مشاهده شده است.در همین رابطه، “تاتیانا گالیکووا” معاون نخست وزیر روسیه نیز امروز اعلام کرد که ادامه روند کاهش موارد ابتلا به عفونت ویروس کرونا که مدتی است همواره به کمتر از 8 هزار  مورد کاهش یافته،  بسیار امیدوار کننده بوده و گویای تثبیت اوضاع در کشور است. وی ابراز امیدواری کرد که این روند در روزهای آینده و هفته‌های آینده هم به روند رو به کاهش خود ادامه دهد.

بیشتر بخوانید:تگزاس کانون بحران شد/کاهش میزان بستری در ایران

انگلیس

در انگلیس علی رغم کاهش موارد ابتلا تعداد مرگ و میر قابل توجه است. بحران اقتصادی و تعدیل نیروهای گسترده در شرکت های مختلف از دیگر مشکلاتی است که انگلیس با آن روبروست. با ثبت ابتلای 55,304 مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به309,360  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته  184 تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد 43,414  می رسد.

بیشتر بخوانید:هند به رده سوم دنیا نزدیک شد/محدودیت مهاجرتی ترامپ و دردسر کارگران

هند

به گزارش هندوستان تایمز، علی رغم تعداد بالای آمار مبتلایان در هند روند بهبود بیماران در این کشور سیر مطلوبی را طی می کند. بر اساس آمارها درصد بهبودی بیماران مبتلا به کووید19 به 58.24% رسیده است. طی شبانه روز گذشته 13,940 بیمار نیز درمان و از بیمارستان مرخص شده اند.

با ثبت ابتلای 18,000 مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به 509,170 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 381  تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد 15,689  می رسد.

شیلی

با ثبت ابتلای 4,296 مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به263,360  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 165  تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد  5,068 می رسد.

مکزیک

با ثبت ابتلای 6,104 مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به202,951  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 736  تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد 25,060  می رسد.

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

پاکستان

 تاکنون بیش از ۱۹۵ هزار نفر در پاکستان به کرونا مبتلا شده اند که براساس آمارها فقط ۲ درصد آن‌ها جان باخته اند.این در حالی است که روند قرنطینه هوشمند در این کشور همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از هزار منطقه در این کشور تحت قرنطینه هوشمند قرار گرفته است.به گفته وزارت بهداشت پاکستان، روزانه ۲۰ هزار تست کرونا گرفته می‌شود و تاکنون یک میلیون و۱۹۳ هزار نفر مورد آزمایش قرار گرفته اند.

در خبری دیگر بانک مرکزی پاکستان برای پنجمین بار بعد از ماه مارس سال جاری همزمان با گزارش نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور، نرخ بهره را با یک درصد کاهش از ۸ به ۷ درصد تغییر داد. به گزارش رویترز، بانک مرکزی پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: این تصمیم نشان دهنده نظر کمیته سیاست پولی درخصوص بهبود نرخ تورم و تداوم رکود اقتصاد داخلی و افزایش ریسک‌های احتمالی در رشد اقتصادی است.

با ثبت ابتلای 2,775 مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به 195,745 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 59  تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد 3,962  می رسد.

بنگلادش 

با ثبت ابتلای 3,868 مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به 130,474 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 40  تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد  1,661 می رسد.

عراق

کشور عراق نیز این روزها شاهد افزایش موارد ابتلا است. با ثبت ابتلای 2,054 مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به 41,193 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 122  تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد  1,559 می رسد.

عربستان سعودی

در عربستان نیز تعداد موارد ابتلا رشد قابل توجهی داشته است. با ثبت ابتلای3,938  مورد جدید، شمار کلی مبتلایان در این کشور به174,577  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 46  تن نیز جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی فوتی ها به عدد 1,474  می رسد.

ایران

 سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۶ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۵۶ مورد بستری شدند.  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ نفر رسیده و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۱۷۷ هزار و ۸۵۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.  ۲۹۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۷۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه افزود: در استانهای کرمانشاه و کردستان گرچه شاهد کاهش موارد بستری بوده ایم اما وضعیت همچنان قرمز است. همچنین استانهای خوزستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و البرز تغییرات فزاینده ای در موارد بستری داشته اند.

310311

[ad_2]

Source link