آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۹ میلیون‌و۱۲۰هزار گذشت

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، تا به این لحظه شمار مبتلایان به 9,123,258 تن و شمار فوتی ها به 472,055 تن رسیده است. کشورهای آمریکا با 13,689  مورد، برزیل با3,359 ، روسیه با 7,600  هند با 13,273 ، شیلی با 4,608 ، مکزیک با 5,343  ، پاکستان با  4,471 ، عربستان با 3,393  ، بنگلادش با  3,480  و ایران با 2,573   مورد بیشتر شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته را داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش رویترز دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا گفت: روز دوشنبه یا سه‌شنبه مجموعه‌ای محدودیت‌های ویزایی برای ورود به خاک آمریکا را معرفی خواهد کرد. ترامپ گفت به منظور حفاظت از مشاغل مردم آمریکا جلوی ورود کارگران خارجی به کشور را خواهد گرفت. به گزارش ریپابلیک ورد، محدودیت های ویزایی شغل 24000 متقاضی کارگر را به خطر می اندازد. 

در خبری دیگر و به گزارش رویترز، با توجه به شرایط کرونایی، فروش مسکن در آمریکا در ماه مه (خرداد) به پایین‌ترین سطح در یک دهه اخیر رسیده است و انتظار می‌رود که روند کاهش در سه ماهه دوم نیز ادامه داشته باشد. اتحادیه معاملات ملکی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد: فروش مسکن در ماه مه 9.7درصد کاهش یافته است که پایین‌ترین سطح از اکتبر (مهر) سال 2010 به حساب می‌آید. 

شمار مبتلایان آمریکا از مرز  2,370,346 تن عبور کرده است. در شبانه روز گذشته160  تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به رقم 122,407 تن برسد.

برزیل

 برزیل به عنوان بزرگترین کشور آمریکای لاتین، از نظر تعداد مرگ و میر و شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، در رتبه دوم پس از ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. به گفته کارشناسان، تعداد واقعی آمار مرگ ناشی از ویروس کرونا و همچنین شمار مبتلایان به این ویروس بسیار بیشتر است، زیرا در برزیل امکانات آزمایش تشخیص بیماری کووید۱۹ به اندازه کافی وجود ندارد و به طور نسبی آزمایش کرونا در سطح بسیار محدودی انجام می‌شود.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری راست‌گرای برزیل، در ابتدا ویروس کرونا را “سرماخوردگی ساده” خوانده بود و هنوز هم با تصویب محدودیت‌های بیشتر اجتماعی برای کنترل بهتر و جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس مبارزه می‌کند.نگرانی رئیس جمهوری برزیل از مشکلات و خسارات اقتصادی ناشی از اعلام تعطیلی عمومی و بستن کارخانه‌ها و مشاغل است. بولسونارو به دلیل عدم توجه کافی به گسترش شدید ویروس کرونا در این کشور در معرض انتقادهای شدیدی قرار گرفته و کشورش با بحران سیاسی بزرگی دست و پنجه نرم می‌کند.

شمار مبتلایان برزیل از مرز  1,090,349 تن عبور کرده است. در شبانه روز گذشته 78 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به رقم 50,737 تن برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، دوشنبه گزارش داد که تعداد موارد مرگ و میر ناشی از عفونت ویروس کرونا طی یک روز گذشته در این کشور فقط 95 نفر بود و بدین ترتیب برای نخستین بار از تاریخ 25 ماه مه (5 خرداد ماه) شمار تلفات روزانه کرونا در روسیه به کمتر از 100 نفر رسیده است.

بر اساس این اطلاعات، در مجموع از ابتدای شیوع بیماری کووید-19 در روسیه، تاکنون هشت هزار و 206 نفر بر اثر این عفونت جان خود را از دست داده‌اند. میزان مرگ و میرها 1.38 درصد از کل موارد آلودگی در این کشور است.

این ستاد همچنین اعلام کرد که تعداد کل موارد آلودگی به این ویروس به 592 هزار و 280 نفر رسیده است.

رشد روزانه ابتلا 1.3 درصد است و این شاخص یک روز قبل 1.34 درصد بود. این برای ششمین روز متوالی است که تعداد موارد تازه کشف شده از آلودگی به ویروس کرونا در روسیه از 8 هزار نفر تجاوز نکرده است. نرخ آلودگی در شهر مسکو 0.5 درصد است.

هند

شمار آمار ابتلای روزانه به ویروس کرونا در هند همچنان روندی صعودی دارد. این در حالی است که در ابتدای دوره همه گیری ویروس کرونا از هند به عنوان یک کشور موفق در زمینه مهار این ویروس نام برده می شد. اما این کشور در حال پشت سرگذاشتن روسیه و رسیدن به رده سوم در شمار عفونت‌ها است.

شمار مبتلایان در این کشور از مرز 440,183  تن عبور کرده است. در شبانه روز گذشته 312 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به رقم14,015  تن برسد.

مکزیک

اوضاع در مکزیک نیز همچنان بحرانی است. شمار مبتلایان در این کشور از مرز 180,545  تن عبور کرده است. در شبانه روز گذشته 1044 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به رقم 21,825 تن برسد.

شیلی

اوضاع شیلی نیز بهتر از مکزیک نیست و این کشور همچنان با کمبود تجهیزات پزشکی روبرو است. شمار مبتلایان در این کشور از مرز 246,963  تن عبور کرده است. در شبانه روز گذشته  23 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به رقم 4,502 تن برسد.

پاکستان

متخصصین در پاکستان می گویند اگر دولت اسلام آباد سیاستی جدی علیه کرونا در پیش نگیرد ممکن است تعداد قربانیان ویروس کرونا در پاکستان طی 2 ماه آتی به بیش از 3 و نیم میلیون نفر برسد.  تعدادی از کارشناسان نیز بر این باورند تعداد واقعی بیماران کرونا در پاکستان بیشتر از چیزی است که نهادهای رسمی آن را اعلام می کنند. 

از زمان تسهیل قرنطینه مردم پاکستان بدون توجه به خطرات ویروس کرونا در مجامع عمومی ظاهر می شوند و توصیه های بهداشتی را نیز جدی نمی گیرند.

شمار مبتلایان در این کشور از مرز 181,088  تن عبور کرده است. در شبانه روز گذشته89  تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به رقم 3,590 تن برسد.

بنگلادش 

این کشور نیز در روزها و هفته های اخیر شاهد افزایش مبتلایان بوده است. شمار مبتلایان در این کشور از مرز 115,786  تن عبور کرده است. در شبانه روز گذشته 38 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به رقم 1,502 تن برسد.

عربستان سعودی

به گزارش  روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان امروز دوشنبه به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد.بر همین اساس، شمار مبتلایان به این ویروس در عربستان به ۱۶۱ هزار و ۵ نفر رسید.همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته، با ۴۰ فوتی جدید ناشی از کرونا در عربستان شمار فوت شدگان ناشی از کرونا  در این کشور به ۱۳۰۷ نفر رسید.

وزارت بهداشت عربستان همچنین از وخالت وضع جسمانی ۲ هزار و ۴۵ کرونایی هم خبر داد.

مقامات سعودی همچنین به نجات ۴ هزار و ۴۵ نفر دیگر طی ساعات گذشته از چنگال کرونا هم خبر دادند و شمار بهبود یافتگان از این ویروس قاتل را ۱۰۵ هزار و ۱۷۵ نفر دانستند.

ایران

در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۷۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۱۹ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسیده و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند که مجموع جان باختگان این بیماری نیز به ۹ هزار و ۷۴۲ نفر رسید.

 خوشبختانه تا کنون ۱۶۶ هزار و ۴۲۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و  ۲۸۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۴۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی همچنین افزود: استانهای خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه،و آذربایجان شرقی همانند روز گذشته در وضعیت قرمز و استانهای فارس و کرمان در آستانه وضعیت هشدار قرار دارند. در طول ۲۴ ساعت گذشته، در ۸ استان کشور، فاقد فوتی و در ۴ استان فقط یک مورد فوت ناشی از کووید۱۹ ثبت شده است.

310311

[ad_2]

Source link