آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۸میلیون‌ونیم گذشت

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، تا لحظه ثبت این گزارش شمار مبتلایان جهان از 8.515.928 تن و فوت شدگان از 453.551 تن عبور کرده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، ایالت های مختلف آمریکا در این هفته شاهد افزایش مبتلایان به ویروس کووید 19 بوده اند. بر همین اساس یک ایالت دیگر می تواند به کانون شیوع تبدیل شود. سی ان ان در ادامه می افزاید که ایالت فلوریدا روز پنجشنبه 3,207  مورد ابتلای جدید را گزارش داده است که بیشترین آمار ابتلا در یک روز از زمان آغاز همه گیری بوده است.

طبق آمار دپارتمان سلامت فلوریدا آمار کلی مبتلایان این ایالت حدودا به 86,000 رسیده است. اکثر تخت های بیمارستانی در بخش مراقبت های ویژه نیز پر شده اند.

آمار مبتلایان این کشور از مرز 2,247,456  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته 12,985  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت 315 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به  120,256 تن رسیده است.

برزیل

کشور برزیل که در رتبه دوم دنیا پس از آمریکا قرار داد شرایط فاجعه باری را سپری می کنند و بیماری کووید19 همچنان در این کشور جولان می دهد. آمار مبتلایان این کشور از مرز 965,512  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  5,203 مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت  117تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به  46,842 تن رسیده است.

برزیل همچنین به کانون جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است و وضعیت در بزرگ ترین کشور آمریکای لاتین اصلا خوب نیست و روز به روز شمار مبتلایان در حال افزایش است و چیزی به مرز یک میلیون نمانده است.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، پنج شنبه گزارش داد که موارد جدید آلودگی به عفونت ویروس کرونا شناسایی شده در طی یک روز گذشته در این کشور به 7 هزار و 790 نفر رسیده که برای دومین روز متوالی است که از 1.4 درصد تجاوز نکرده و پایین ترین میزان ابتلای روزانه طی تقریباً دو ماه اخیر است.  بر اساس این اطلاعات، در مجموع تاکنون 561 هزار و 91 نفر در روسیه به به عفونت ویروس کرونا آلوده شده‌اند. در شهر مسکو نیز رشد روزانه ابتلا به این بیماری از 0.5 درصد تجاوز نکرده است و طی 24 ساعت اخیر فقط 1040 مورد آلودگی در پایتخت تشخیص داده شد.

علاوه بر این، موارد ابتلای جدید 667 نفر در منطقه مسکو، 243 نفر در منطقه خودمختار خانتی-مانسیسک، 233 نفر در منطقه نیژنی نوگوراد، 231 نفر هم در منطقه سه‌وردلوفسک و در سن پترزبورگ شناسایی شدند.این ستاد یادآور شد، در حال حاضر، 239 هزار و 468 نفر در سراسر مناطق  روسیه همچنان به بیماری کووید-19 مبتلا بوده و تحت درمان هستند.

تعداد بیمارانی طی یک روز گذشته درمان شدند، 9 هزار و 621 نفر است و بدین تریبت، تعداد کل بیماران بهبود یافته به 313 هزار و 963 نفر رسیده است. میزان بیماران بهبود یافته در روسیه در حال افزایش بوده و به 56 درصد از کل موارد آلودگی به ویروس کرونا رسیده است.

هند

به گزارش ان دی تی وی، هند بیش از 12هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ظرف 24 ساعت گذشته اعلام کرده است که بیشترین شمار ابتلا در یک روز محسوب می شود. ایالت مهاراشترا تا کنون بیشترین شمار ابتلا را در کشور داشته است. نارندرا مودی نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه از ایالت ها خواسته است تا همه ظرفیت خود برای تست گیری استفاده کنند و نجات جان افراد را در اولویت قرار دهند. همچنین گفته شده که داروی رمدسیور که برای درمان کرونا استفاده می شود تا آخر ماه میلادی در بازار عرضه خواهد شد.

آمار مبتلایان این کشور از مرز 378,171  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته 10,907  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت 277 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به 12,539  تن رسیده است.

مکزیک

آمار مبتلایان این کشور نیز از مرز159,793   تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  4,930 مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت  تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به 19,080  تن رسیده است.

شیلی

آمار مبتلایان این کشور از مرز  225,103 تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  4,475 مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت 226 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به3,841   تن رسیده است.

پاکستان

پاکستان هم در روزها و هفته های اخیر شاهد رشد آمار مبتلایان بوده است. آمار مبتلایان این کشور از مرز 160,118  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته 5,358  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت118  تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به  3,093 تن رسیده است.

عربستان سعودی

 آمار مبتلایان این کشور از مرز   تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته   مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت  تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به   تن رسیده است. طرح چند تریلیون دلاری بلندپروازانه محمد بن سلمان، موسوم به چشم انداز ۲۰۳۰ که بزرگ‌ترین خیز وی برای وارد کردن عربستان به جمع کشورهای به اصطلاح مدرن محسوب می‌شد، اکنون و در پی شیوع بیماری «کرونا» و کاهش قیمت نفت، وارد مسیری شده که فاصله چندانی با در بهترین حالت بن بست و در بدترین حالت سقوط از پرتگاه ندارد. نرخ بیکاری بالای ۱۲ درصدی و اخراج کارگران و کارمندان، رشد اقتصادی ۰.۳ درصدی در سال ۲۰۱۹، تولید ناخالص داخلی و رشد ۳.۳ درصدی اقتصاد غیرنفتی را باید مهم‌ترین نتایج آزمونی دانست که موقعیت بن سلمان را با چالش جدی مواجه کرده است.

بنگلادش

 آمار مبتلایان این کشور از مرز 102,292  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  3,803 مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت38  تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به 1,343  تن رسیده است.

ایران

در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت:  از دیروز تا امروز ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۳۰ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

 لاری با بیان اینکه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسیده، عنوان کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۵۶ هزار و ۹۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۲۷۹۵ نفر هم از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی، تاکنون یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۵۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. لاری، استانهای بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان را در وضعیت قرمز اعلام کرد.

310311

[ad_2]

Source link