آبسه دور لوزه

[ad_1]

چه آبسه دور لوزه?

این آبسه دور لوزه شایع ترین عارضه التهاب لوزه ها (عفونت گلو) و باکتری ها اغلب درگیر در این نوع آبسه است استرپتوکوکوس.

آبسه مجموعه ای از گربه است که اشکال و تجمع در نزدیکی محل عفونت است. آن اتفاق می افتد به دلیل گسترش عفونت به بافت نرم واقع در اطراف tonsills. این بیماری دیده می شود و اغلب در بزرگسالان و به ندرت در کودکان یا نوجوانان.

چه علائم آبسه دور لوزه?

این آبسه می تواند انواع علائم شدید مانند درد گلو (گلودرد) التهاب گلو و انسداد. اگر گلو مسدود شده و سپس بلع زبان (صدا خفه کن صدای, همچنین شناخته شده به عنوان “سیب زمینی داغ” voice) و حتی تنفس دشوار می شود. همچنین تب بالا و لرز ممکن است در حال حاضر گوش درد در سمت مبتلا و/یا trismus (اسپاسم عضلانی در عضلات فک).

چه عوامل خطر برای توسعه perintosillar آبسه?

وجود دارد برخی از عوامل خطر که یکی بیشتر در معرض ابتلا به یک آبسه دور لوزه از جمله عفونت لثه (التهاب لثه یا پریودنتیت), ورم لوزه مزمن, سیگاری, مونونوکلئوز عفونی مزمن lymphocitic لوسمی (CLL) و سنگ یا رسوب کلسیم در tonsills (tonsilloliths).

تشخیص ؟

معمولا تشخیص آبسه دور لوزه بر اساس تاریخچه و معاینه فیزیکی در طول مشاوره بیمار است. تشخیص معمولا آسانتر از تورم و قرمزی در یک طرف گلو نزدیک تحت تاثیر قرار لوزه نشان می دهد که آبسه. زبان کوچک (ساختار که آویزان از وسط گلو) ممکن است راندند و دور از متورم طرف oropharynx. همچنین گاهی اوقات اگر دکتر لمس لوزه با زبان عضلهای که منقبض میشود او/او ممکن است دیدن چهره تخلیه از محل عفونت است.

مطالعات آزمایشگاهی مانند اشعه ایکس و CT (computed tomography) اسکن گردن یا Mri (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی) معمولا مورد نیاز است مگر اینکه دیگر راه هوایی فوقانی بیماری مشکوک (epiglotitis, retropharyngeal آبسه).

چه برای درمان یک آبسه دور لوزه?

هستند چندین گزینه وجود دارد برای درمان بسته به شدت مورد. یکی از درمان های متشکل از puncturing آبسه با یک سوزن برای خروج گربه به یک سرنگ. همچنین یک برش و زهکشی با استفاده از یک چاقوی کوچک جراحی برای تخلیه گربه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

آنتی بیوتیک تجویز خواهد شد معمولا از طریق I. V. اگر بیمار بسیار بیمار مشکل بلع و یا دیگر مشکلات پزشکی مانند دیابت بیمار باید بستری در بیمارستان است. اما اگر آبسه تخلیه چاه و سپس بیمار مرخص می تواند با یک چک لیست متشکل از “علائم هشدار دهنده” مانند خونریزی مشکل در تنفس یا بلع مشکل زبان, سرازیر شدن آب دهان تب بالا و لرز که بدان معنی است که مشکل بدتر و زندگی بیمار در خطر است.

لوزه ممکن است مورد نیاز در آن موارد که در آن وجود انسداد راه هوایی فوقانی یا سابقه ورم لوزه مزمن و بیماران با قسمت قبلی از آبسه دور لوزه.

چه عوارض آبسه دور لوزه?

عوارض یک آبسه دور لوزه می تواند عمده و همه آنها را به مخاطره می اندازد زندگی بیمار است. این عوارض عبارتند از انسداد راه هوایی خونریزی از فرسایش آبسه به عمده رگ های خونی و کم آبی از مشکل در بلع عمیق گردن آبسه است که می تواند به سایت که در قلب واقع شده است (mediastine), پنومونی و مننژیت و سپسيس (باکتری در خون).

این بیماری باید درمان توسط یک متخصص در این مورد گوش و حلق و بینی جراح (ENT دکتر).

بنابراین اگر شما در حال تجربه یک گلو درد شدید اشکال در تنفس ، بلع یا صحبت کردن, سرازیر شدن آب دهان و یا بالقوه دیگر نشانه های انسداد راه هوایی فوقانی تماس با دکتر خود را بلافاصله!

[ad_2]