مخفي کردن حالت آنلاين بودن شما:


براي اين که حالت آخرين وضعيت آنلاين بودن خود را مخفي کنيد کافيست به قسمت Settings و سپس Privacy and Security رفته و روي گزينه Last Seen ضربه زده و سپس گزينه هاي Everybody (نمايش آنلاين بودن شما براي همه) يا My Contacts (نمايش آنلاين بودن شما براي مخاطبانتان) يا Nobody (مخفي کردن وضعيت آنلاين بودن شما از همه) را انتخاب کنيد.


حذف تصاوير پروفايلي که قبلا از آنها استفاده کرده‌ايد:


احتمالا به اين موضوع دقت کرده‌ايد که همواره مي‌توانيد تصوير آواتار يا همان پروفايل دوستانتان را در تلگرام مشاهده کنيد و حتي مي‌توانيد تصاوير قديمي‌تر برخي از آنها را که قبلا براي پروفايل‌شان در نظر گرفته بودند نيز مشاهده کنيد. اما اگر علاقه‌اي نداريد که کاربران تصاوير پروفايل قبلي شما را مشاهده کنند، ترفند کوچکي وجود دارد. (آموزش بالا بردن ممبر کانال) براي اين کار، هر گاه تصميم به تغيير عکس پروفايل گرفتيد، ابتدا عکس قبلي خود را پاک کنيد و سپس عکس جديد را انتخاب کنيد. براي پاک کردن عکس فعلي خود به بخش تنظيمات برويد و روي علامت دوربين کليک کنيد و گزينه Delete photo را انتخاب کنيد. براي انتخاب تصوير جديد نيز به قسمت تنظيمات برويد و روي دوربين کليک کنيد و و تصوير جديد را انتخاب کنيد. در اين صورت ديگر تصاوير قبلي شما براي ديگران قابل مشاهده نيست.


صرفه‌جويي قابل توجه در مصرف اينترنت تنها با يک تنظيم ساده:


داشتن دوستان زياد تلگرامي در کنار عضويت در گروه‌ها و کانال‌هاي متعدد از مهم‌ترين دلايلي هستند که باعث مي‌شوند اينترنت ديتاي گوشي شما يا اينترنت وايرلسي که به آن متصليد مانند يخي که در معرض تابش شديد آفتاب تابستاني است با سرعت هرچه تمام‌تر به پايان برسد!


همين موضوع باعث مي‌شود خيلي از افراد مجبور به ترک گروه‌ها و کانال‌هايشان، به دليل حجم بالاي مطالب ارسالي آنها، شوند. بعضي افراد هم که از پس خريد اينترنت برنمي‌آيند ترجيح مي‌دهند عطاي تلگرام را به لقايش ببخشند و استفاده از تلگرام را به طور کلي کنار بگذارند!


اما براي رفع اين مشکل هم تنظيم کوچکي در تلگرام وجود دارد.دليل مصرف بالاي اينترنت در تلگرام دريافت اتوماتيک تصاوير، ويدئوها و پيام‌هاي صوتي در گروه‌ها و کانال‌هاست، در حالي که شايد مايل نباشيد خيلي از آنها را مشاهده کنيد. درنتيجه کافي است جلو دانلود اتوماتيک آنها را بگيريد. (آموزش تبلیغ رایگان کانال های تلگرام) براي اين منظور وارد Settings شويد. در بخش Automatic media download سه گزينه مشاهده مي‌کنيد که به تنظيم اين مورد در اينترنت گوشي، وايرلس و اينترنت رومينگ مربوط است. کافي است وارد هرکدام از موارد دلخواه شويد و تيک تمام گزينه‌ها را برداريد.


از حالا به بعد تصاوير و ويدئوهاي دريافتي به صورت محو ديده مي‌شوند و براي تماشا يا گوش دادن به آنها لازم است روي آنها کليک کنيد. با کليک روي آن روند دريافت فايل شروع مي‌شود و سپس مي‌توانيد تصوير و ويدئو يا پيام صوتي مورد نظر را مشاهده کنيد يا گوش دهيد.با همين تنظيم کوچک خواهيد ديد که هر ماه حجم قابل توجهي از اينترنت مصرفي شما کاهش مي‌يابد.